Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 62
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от dankov64 Виж публикацията
    Парата с какво е създаваш може ли малко разяснения, снимки. Ще съм ти много благодарен да споделиш.
    Под самия нож има заварена медна тръба с ф-10. Парата се прави от тенджера под налягане като клапана който свири когато буля готви съм го разпробил тоест уширил .Там на клапана маркуч коит е свързан от едната страна на ножа а от дугата маркуча в една празна кофичка.Системата е отворена.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да не остана по назад, и да питам: Колко е голяма тази тенджера, за колко време, (работа с ножа) ти стига?

    Преди време ми попадна една парна баня (душ кабина с вода и пара). Купих я с надеждата да си направя парна восъкотопилка и порен нож за разпечатване........Но все още не съм и започнал, нещо много сложно ми се оказа.

    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Да не остана по назад, и да питам: Колко е голяма тази тенджера, за колко време, (работа с ножа) ти стига?

    Преди време ми попадна една парна баня (душ кабина с вода и пара). Купих я с надеждата да си направя парна восъкотопилка и порен нож за разпечатване........Но все още не съм и започнал, нещо много сложно ми се оказа.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Тенджерата е 5-6 литра и с едно доливане на обяд изкарва до вечерта.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Като гледах този клип https://www.youtube.com/watch?v=ApJCSZXhlU0 ми хрумна идея. Може и да я има реализирана, но ще я споделя. Вместо ножове ако се постави (опъни като струна) тел (кантал) и се регулира температурата така че да не прегаря восъка няма ли да стане разпечатването.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    НЕ НЯМА ДА СТАНЕ

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да допълня, при нагряването телта (кантала) се отпуска (разтяга). Затова и според мен не става.
    Който лепи В.О. с ток го е виждал това.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Кантала се опъва с пружина на единия край.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Колко здрава ще е тази пружина? Говорим да се ползва за разпечатване! При нагряването кантала ще се отпусне, пружината ще го държи изпънат. Колко време ще изкара този кантал? Още, (може би) не съм си правил опити, но предполагам след първото нагряване ще се разтегне от напъна на пружината!
    Така мисля. Лично мнение!

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #39
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма да стане по простата причина, че няма как да регулирате температурата на кантала.

    Това и друг път сме го обсъждали във форума във връзка с електрическите ножове. Основният проблем е, че ножа трябва да има една и съща температура в два коренно различни режима - работа на празен ход с нищожно отделяне на енергия във въздуха, и работа при рязане, когато от ножа трябва да се отделя 1000 пъти повече енергия. Ако е само един тънък кантал, още в първия милиметър от рязането той светкавично ще се охлади.

    Решението на проблема е да има нож с голяма маса, която маса всъщност се явява ТОПЛИНЕН АКУМУЛАТОР, който няма да се охлади толкова бързо въпреки голямата загуба на енергия по време на рязане. Каквито и терморегулатори да слагаме, те действуват със закъснение, така че необходимата енергия при рязане се осигурява от топлинния акумулатор, а чак после с известно закъснение тя се компенсира от терморегулатора.

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    По пътя на логиката би трябвало да стане с принципа на работа на електрически нож тип ренде като това http://pchelar.com/node/844 на снимката. Ако се направи нож с подгряване с необходимата дължина би трябвало да стане.
    Вместо кантал предполагам може да се използва стомането жило. Аз съм изправял стоманено жило за спирачки на колело с електрожена и се нагрява не много и не се разтяга. Регулирането на мощността би следвало да се осъществи. А отделяната температура от въжето може да се регулира и от дебелината на самото въже.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •