Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 62
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При теб пада голямо количество разпечатки.Как ги обработваш до фаза топене?
    След като съм разпечатвал цял ден,разпечатките ги оставям в коритото да се оцеди меда.На другия ден пълня восокопресата а остатака го придърпвам в единия край да не се цапа много.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Градски, я сподели един сръчен с вилицата човек колко горе долу рамки ще разпечата за един работен ден?
    Градски ,никога не съм засичал и нямам идея.Аз и жената ,отвреме навреме с помоща на единия син или и на двамата ,правим по 8-12 тенекии.Когато сме четирима ,аз обикновенно само вадя и нося.Първобитна работа отвсякъде ,но без много зор се оправяме за 12-18 дни .Това е август.В отделни години вадя и края на юни.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Напротив устроиството и да не е е популярно работи перфектно. Аз лично съм направил 5-6 такива на колеги приятели .Още преди 2-3 год. като се появиха клипове аз го копирах и направих . Тази лизонската цена е прекалено голяма за това устройство, но аз не работя с него ,а жена ми и сестра и. Така разпечатваме ние https://youtu.be/zDtVAA4mZzE

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Millito Виж публикацията
    Като гледам дискусията, която предизвика моя въпрос е очевидно, че това устройва не е популярно, но все още остава въпроса защо ? На пръв поглед изглежда практично, но това не означава, че и на практика ще работи. Като гледам има едно единственото мнение от личен опит, което ме навежда на мисълта, че или не е популяризирано достатъчно или наистина само изглежда практично ххахах. Ако все пак реша да го изпробвам, обещавам да дам подробно мнение с положителни и отрицателни страни. Успех на всички!
    Напротив устроиството и да не е е популярно работи перфектно. Аз лично съм направил 5-6 такива на колеги приятели .Още преди 2-3 год. като се появиха клипове аз го копирах и направих . Тази лизонската цена е прекалено голяма за това устройство, но аз не работя с него ,а жена ми и сестра и. Така разпечатваме ние https://youtu.be/zDtVAA4mZzE

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Напротив устроиството и да не е е популярно работи перфектно. Аз лично съм направил 5-6 такива на колеги приятели .Още преди 2-3 год. като се появиха клипове аз го копирах и направих . Тази лизонската цена е прекалено голяма за това устройство, но аз не работя с него ,а жена ми и сестра и. Така разпечатваме ние https://youtu.be/zDtVAA4mZzE
    До колкото се вижда рамките са без уширение, може ли да се разпечатват рамки с уширение. Другия ми въпрос е какво е захранването, пара или ток.
    А третия ми въпрос е може ли да направиш още едно, (съответно срещу заплащане) ако може да работи без 220волта и с рамки с уширение.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Работи на пара рамките са без уширение ,аз не ползвам такива и за това така е направено. Не съм мислил с как бих го направил с уширение

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Парата с какво е създаваш може ли малко разяснения, снимки. Ще съм ти много благодарен да споделиш.

  8. #28
    Ние за ден вадим по 30 тенекии но се събираме повечко народ. В Началото сме всички на пчелина, пълним буса с рамки и отиваме в помещението за центрофугиране което е на 500 метра от пчелина. Двама човека разпечатват ( имам и електрически нож ) но тази година никой не го ползва, 1 човек зарежда центрофугата и с още един гледат тенекиите. Двама вадим от кошерите а един мъкне (като мъкненето ми е голяма мъка) надявам се с фургона който взех да вадя на място. Тази година центрофугирането ми е отнело 3 дни. Без колегите не бих се справил за толкова време, но за това сме хора да си помагаме а не да се плюем едни други. Всеки помага на другия когато вади мед, на този принцип поръчваме рамки, питки, инвентар в нашето микро дружество!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Янев то хубаво ти си извадил меда за 3 дни, но я кажи на колко пчелина още си ходил да вадиш мед....и колко дена общо си вадил мед?

  10. #30
    Общо на още 5 пчелина по 2 пъти, сумарно още 10 дена центрофугиране. Няма как след като ти помагат и ти трябва да си на линия когато е нужно. Приятел в нужда се познава. Само при Павката още не съм се отчитал но мисля че тази година ще се отчета
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •