Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 62
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    За уширителите е така.Основното ми опасение е ,че специално за ЛР и плодниковите ДБ рамките когато са силно надградени-липа,слънчоглед....,долната част провисва в легнало положение и ножа взима дълбоко.За магазиинни няма проблем.Ако може такъв нож да работи вертикално ще е супер,но е трудно.Аз затова все още съм с парен нож,и се оглеждам за качествена разпечатваща машина.Но няма положителни мнения за такава/или аз не съм ги видял/.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Градски, ха сега кажи на колегата как разпечатва до сега. И да не го мъчим повече с разни парни ножове.
    Няма тайна тука.Разпечатвам с вилица. Нали знаеш : луд умора няма.Освен това -жената требе да маа ,щот ко не маа ,почва да мисли за оная работа.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И аз баш това имах предвид. Събирам приятели и познати. Ракия, мед и салата на корем! Аз и авера им се кефим и мъкнем, с жадни очи и потни тела- трезвени като кукуряци.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    И аз баш това имах предвид. Събирам приятели и познати. Ракия, мед и салата на корем! Аз и авера им се кефим и мъкнем, с жадни очи и потни тела- трезвени като кукуряци.
    Разчитам предимно на синовете.Ама те изпиват повече бира отколкото мед вадят.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Millito Виж публикацията
    Здравейте. Някой ползвал ли е разпечатващото устройство с парни ножове на Лисон и нека си каже мнението?
    Изглежда доста практично, и се чудя защо не е особено популярно. Има и доста самоделки и гаражни варианти, но искам да знам какво Ви е мнението за уж оригинала. Благодаря предварително.
    Работи с всякакви рамки, но ако са много криви по диагонала, най-отдоло се заклещват и ги чупи. Ножовете/мойте са от първите/замазват донякаде изрязаните килийки и в цедките после се събира доста восък и се налага по често чистене.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Работи с всякакви рамки, но ако са много криви по диагонала, най-отдоло се заклещват и ги чупи. Ножовете/мойте са от първите/замазват донякаде изрязаните килийки и в цедките после се събира доста восък и се налага по често чистене.
    Ти пишеш за разпечатваща машина ,а ние тук разпечатващо устройство бистрим.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Работи с всякакви рамки, но ако са много криви по диагонала, най-отдоло се заклещват и ги чупи. Ножовете/мойте са от първите/замазват донякаде изрязаните килийки и в цедките после се събира доста восък и се налага по често чистене.
    При теб пада голямо количество разпечатки.Как ги обработваш до фаза топене?

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    29.08.2015
    Мнения
    20
    Като гледам дискусията, която предизвика моя въпрос е очевидно, че това устройва не е популярно, но все още остава въпроса защо ? На пръв поглед изглежда практично, но това не означава, че и на практика ще работи. Като гледам има едно единственото мнение от личен опит, което ме навежда на мисълта, че или не е популяризирано достатъчно или наистина само изглежда практично ххахах. Ако все пак реша да го изпробвам, обещавам да дам подробно мнение с положителни и отрицателни страни. Успех на всички!

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    "С един нож за 7-8 часа успяваме да разпечатаме и изцентруфугираме между 650 и 800кг мед. зависи от това дали разпечатваме корпусни или магазинни рамки."

    Това е от мнение на колега във фейса.Гледайки клипове ,нямам причина да не му вярвам.Става въпрос за парен нож тип лястовица.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Градски, я сподели един сръчен с вилицата човек колко горе долу рамки ще разпечата за един работен ден?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •