Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 17 от общо 17
  1. #11
    ANIBAL
    Guest
    ЗДРАВЕЙ ПЕЧАЛНИЯ ,КОЛЕГА!!
    И аз имам нещо от рода на семейство,което заслужава гол рой.И си го получи то.Няма да описвам ситуацията.Но го оставих на 3 пити в края и само магазинни рамки, но с основи.И така .Не се притеснявай за момента.Просто действай.Времето си върви и сезона току свършил.Ако имаш възможност давай редовно сироп.После питай пак.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Няма умрели пчели дори са по силни от досегашните ми семейства. Събират активно прашец, запълнили са 50% от плодника с прашец, явно защото друго не може да се се складира там. Скромното ми мнение е че не са болни.
    да в момента има доста прашец и е период в който масово го складират където има свободно място и така блокират майката, слагяй основи между пилото и давай и сироп и така на седмица по една основа и ще подмениш лошите пити

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Няма умрели пчели дори са по силни от досегашните ми семейства.
    :D защо ли не се учудвам - решението е просто,изобщо не ти трябва да ги преместваш,а размножавай от тях,защото тези пчелни семейства са със страхотен ген.

  4. #14
    ANIBAL
    Guest
    Между другото и аз мисля така за генния фон на такива семейства.Ти ги натискаш ,но те избуяват.Ей така от нищото.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    В такива стари кошери щом има живи пчели и видимо са относително здрави не мисля, че е толкова притеснително. Особено щом са презимували.
    Единствения проблем са старите пити.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Няма умрели пчели дори са по силни от досегашните ми семейства.
    :D защо ли не се учудвам - решението е просто,изобщо не ти трябва да ги преместваш,а размножавай от тях,защото тези пчелни семейства са със страхотен ген.
    Кандо, за първи път да не съм съгласен с теб cool; Нищо особено им няма на гена на пчелите , чисто и просто последните години са си живяли живота на спокойствие. Никой не е издевателствал над тях, не ги е карал да Му носят прашец от кокичета, да Му съберат 50-100 кила мед и да Му дадат две отводки А да, и да си сменят майката докато почиват. Нещо подобно му казах и на Алексей в другата тема. И с Евгени не съм съгласен, щото май наближава времето когато ще търсим такива дядковци и ще ги молим за две- три шепи пчели. Та така, у наше село два пчелина с по 20-30 кошера изпролетиха без пчели, ама на 100 %. Колегите са много грамотни, в зряла пчеларска възраст и общо взето са били за пример досега. А де, Что делать? /по Ленин/

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Aз съм виждал такива кошери.Макар и оставени на произвола на съдбата в тях семействата са доста силни.
    Две са основните причини за това; не им се взема меда и майките вероятно почти всяка година са млади т.е роеви.Но щом няма пчеларска намеса всичко е до време.

    п.п. от доста места се чуват отзиви за необичайно количество загинали пчелни семейства въпреки, че преходната година беше много плодоносна/ Запитайте се/Защо?

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •