Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 210
  1. #171
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    А аз си мислех за сатър
    Направо ударих на камък не,ами на два камъка
    Харесах си един сатър на пазара,към 2кг от неръждавейка, ама нямах толкоз кеш,а майстора нямаше посттерминал

  2. #172
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    А аз си мислех за сатър
    Направо ударих на камък не,ами на два камъка
    Харесах си един сатър на пазара,към 2кг от неръждавейка, ама нямах толкоз кеш,а майстора нямаше посттерминал
    А едно време какви посттерминали имашееее...
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #173
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Работя само големи. Такива.... правех когато бях малък. Шегувам се. Занимавам се само с луксозни. Е, някои направо си ги ползват здраво, но как съм казал....всеки си....жената, как си знае. Та, няма да свърша работа. Иначе познавам майстори именно на такива, но още по-сложно става, че трябва да им се моля. Качеството може да не ме задоволи, а няма да има как да им правя забележки. И те така подробности....
    Мастер дипломат си но ,,Младите специалисти, не могат да работят! Затова пък, опитните специалисти умеят да не работят!,,

  4. #174
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мастер дипломат си но ,,Младите специалисти, не могат да работят! Затова пък, опитните специалисти умеят да не работят!,,
    Съгласен съм с теб. Иска ми се да не му отказвам на колегата, но трябва да се работи. Направата на един нож си е доста работа и отнемане на време. Колкото е по-голяма заигравката по него, толкова повече внимание изисква. Колегата Кразз каза, че не държи на много от елементите, но ако ще правя аз нещо, ще трябва да се изработи добре. Ако е за каквото и да е, той вече си е купил такова. А и мързел ме е налегнал, а знаеш, че по-старите майстори се вадят от летаргия...трудно. Дипломат!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Съгласен съм с теб. Иска ми се да не му отказвам на колегата, но трябва да се работи. Направата на един нож си е доста работа и отнемане на време. Колкото е по-голяма заигравката по него, толкова повече внимание изисква. Колегата Кразз каза, че не държи на много от елементите, но ако ще правя аз нещо, ще трябва да се изработи добре. Ако е за каквото и да е, той вече си е купил такова. А и мързел ме е налегнал, а знаеш, че по-старите майстори се вадят от летаргия...трудно. Дипломат!?
    В момента си разбивам банята, че тръбите се запушиха от 93година са уж подцинковани ма пак изкараха 30години, че тия сегашните я изкарат 5-6 я не.Проблема е че ще трябва да сменям и плочките , че са едни бели мънинки демоде а пода са едни такива суросинкяви все едно ларвите на монголски щурци са ги акали та трябва се сменят а аз не мога нещо с геометрията ич ме няма брата може ама не иска молих му се кажи колко пари или колко работочасове трябва да върна няма да се пазаря но човека неще и то не че аз имам претенции стига да не се спъвам в тях няма проблем стига да не се занимавам с пишман майстори но мастера брато неще и знаеш ли що. Що е перфекционист слага мастар 2 метра на банята и къде и да сложиш лист хартия като го затиснеш с мастара ако го дръпнеш се къса, лятото му помагах да отлее плоча около 30ина квадрата така бе изчислил тъбата на канализацията, че височината дойде до моколо милиметъра.Всичко добре ама за перфекционистите има един малък проблем няма производителност е стига да не правят яйцата на Фаберже.
    Дипломат си си мое си мнение

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Съгласен съм с теб. Иска ми се да не му отказвам на колегата, но трябва да се работи. Направата на един нож си е доста работа и отнемане на време. Колкото е по-голяма заигравката по него, толкова повече внимание изисква. Колегата Кразз каза, че не държи на много от елементите, но ако ще правя аз нещо, ще трябва да се изработи добре. Ако е за каквото и да е, той вече си е купил такова. А и мързел ме е налегнал, а знаеш, че по-старите майстори се вадят от летаргия...трудно. Дипломат!?
    Прав си. Не държа на тез елементи, защото не са нужни. Търся качествено изработен, функционален нож. Да, не луксозен... Иначе, в района има пазарски майстори но, то не е да направиш подкова.

  7. #177
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Прав си. Не държа на тез елементи, защото не са нужни. Търся качествено изработен, функционален нож. Да, не луксозен... Иначе, в района има пазарски майстори но, то не е да направиш подкова.
    А, колко майстори могат да направят подкова!? Ти се занимаваш с животни и предполагам имаш и кон/коне. Ако не можеш да си ги правиш сам, предполагам, че доста трудно намираш така нареченият налбантин.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #178
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Налбатина може и да е ковач но ковача може и да не е налбатин

  9. #179
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А, колко майстори могат да направят подкова!? Ти се занимаваш с животни и предполагам имаш и кон/коне. Ако не можеш да си ги правиш сам, предполагам, че доста трудно намираш така нареченият налбантин.
    А, подкови да искаш. И аз ще ти направя, без да съм майстор... Една подкова на пазара струва 6-7лв. Хубавият нож тръгва от 150лв. и стига до четерицифрена сума.
    Голям съм будала,... виж какви работи взех да обяснявам точно на тебе.

    Р.Р.
    Видях късно, какво си дописал. Да, правех си подковите, подковавам и коне. Ама да сравнявам налбантина с майстора-ножар, е все едно да сравнявам ММА с художествената гимнастика.

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    А, подкови да искаш. И аз ще ти направя, без да съм майстор... Една подкова на пазара струва 6-7лв. Хубавият нож тръгва от 150лв. и стига до четерицифрена сума.
    Голям съм будала,... виж какви работи взех да обяснявам точно на тебе.
    Ти с тия ножове вампири ли ще дереш та си толкоз придирчив

    П.П.Онзи ден гледах за каматаб на Рамзес или не знам си кой фараон де била кована от метеорит и тия се чудаха как едно време са можели да изковат такова чудо а аз си казах те пирамидите са построили та една кама от никел няма да изковат

 

 
Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •