Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 59
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Точно кеша е проблема. С "лисицата" съм и в офиса и в къщи. В неделя в офиса чата изгря, а вчера в къщи липсваше. Почистих кеша и нещата си дойдоха по местата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не та знам с лисица ли си с чакал ли си, ама при мене си работи на поразия !
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #43
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    И мен ме изхвърля постоянно и трябва да се логвам.Ако може да се реши този проблем ще съм благодарен.Или да се увеличи времето за изхвърляне при липса на активност.Иначе Дамянов ще помага за autorefresh.
    В момента времето за автоматично разлогване при неактивност е настроено на 3600 секунди. Ако обаче при логване във форума чукнеш чекбокса "Запомни ме", тогава твоя компютър ще запомни паролата и автоматично ще те логва, така че ти няма да разбираш кога има прелогване.

    Внимание - ТОВА СЕ ПРАВИ САМО ЗА ЛИЧНИ КОМПЮТРИ, които винаги си стоят при вас. Не го правете на публични компютри, за да не се докопа някой друг до вашия профил.

    Capture.JPG

  4. #44
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    И мен ме изхвърля постоянно и трябва да се логвам.Ако може да се реши този проблем ще съм благодарен.Или да се увеличи времето за изхвърляне при липса на активност.Иначе Дамянов ще помага за autorefresh.

    https://addons.mozilla.org/bg/firefo.../auto-refresh/

    Правиш го на 30 мин да рефрешва и би трябвало да няма проблем. Все още не съм го пробвал дали е наистина от това, но най-вероятно...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Колеги, форума вече си има инсталирана нова версия на чата. Можете вече да я пробвате. Надяваме се този път да работи стабилно и да не забива.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Форума има инсталиран нов чат, но като напишеш първото си съобщение и като започне да "мяка" та на всяка секунда и това без да получаваш съобщения. Вследствие на което не може да си скриеш прозореца, защото той се появява на всяко "мякане". Егати кефа.
    Мен не ме кефи.Как да махна прозореца? При вас има ли го проблема?

  7. #47
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тези титкания вече сме ги забранили от сървъра, но ще мине време, докато се ъпдейтнат браузърите на всички потребители. Ако не ви се чака, можете сами да контролирате тези нотификации (предупреждения за нов потребител). Вървете в настройките (кръглото символче в дясно на надписа Chat Now) и изключете звуковите и визуалните нотификации. От това прозорче също така можете да настройвате и вашият статус, като можете да изберете една от следните опции:

    Available - на линия сте и другите виждат, че сте онлайн, като по този начин могат да отворят прозорец за чат с вас.
    Busy - на линия сте, но сте зает и не ви се чати. Другите ви виждат, но с червена точка, и ако са коректни, няма да ви безпокоят.
    Invisible - на линия сте, но сте невидим за останалите, и те няма как да отворят чат сесия с вас. Вие обаче можете да отваряте сесии за чат.
    Offline - това е с ранг да изключите чата, все едно че той не съществува. Никой няма да ви вижда и никой няма да ви безпокои.

    Ето вижте какви настройки съм си направил аз:

    Chat3.JPG

  8. #48
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Та ако чата ви дразни, просто изберете Offline. С това вие се изключвате от системата на чата.

    Ако искате никой да не ви безпокои, но вие да можете да отваряте чат с някой, изберете Invisible. Тогава никой няма да вижда, че сте на линия.

    Ако искате никой да не ви безпокои, но все пак при важни случаи да ви се обажда, изберете Busy. Така ще ви виждат в списъка, но с червена точка, и ще знаят, че не е редо да ви безпокоят, но при спешни случаи все пак могат да ви се обадят.

    А ако горите от желание да ви се обади който и да е с цел да си полафите, тогава изберете Available. В списъка ще се появите със зелена точка, което означава "С удоволствие бих си поприказвал с някого".

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Та ако чата ви дразни, просто изберете Offline. С това вие се изключвате от системата на чата.

    Ако искате никой да не ви безпокои, но вие да можете да отваряте чат с някой, изберете Invisible. Тогава никой няма да вижда, че сте на линия.

    Ако искате никой да не ви безпокои, но все пак при важни случаи да ви се обажда, изберете Busy. Така ще ви виждат в списъка, но с червена точка, и ще знаят, че не е редо да ви безпокоят, но при спешни случаи все пак могат да ви се обадят.

    А ако горите от желание да ви се обади който и да е с цел да си полафите, тогава изберете Available. В списъка ще се появите със зелена точка, което означава "С удоволствие бих си поприказвал с някого".
    Да, но не ги изпълнява всичките. Иначе тези неща и някои от нас ги знаят.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да допълня за настройките. Най-отгоре има едно прозорче с текст в него I'm available. Този текст се появява най-отгоре на прозореца за чат, който някой отвори с цел да говори с вас. Ако искате, този текст можете да го смените с нещо от типа "Безпокойте ме само в изключително важни случаи". За целта пишете този текст и натискате бутона Set My Status.

    Иначе този текст няма нищо общо с работата на софтуера и с това дали да ви показва на останалите или не. Това е просто един текст, който се появява най-отгоре на прозореца на всеки, който иска да си чати с вас. Ако искате, напишете си там телефона, или някакъв подпис или каквото друго ви кефне. Това, което го напишете, ще бъде видяно от този, който ви търси, преди да е написал какото и да било и преди да ви е обезпокоил.

    Та вие сами си решавате дали този текст да го ползвате като предупреждение за статуса ви, или като някаква реклама или лозунг, или подпис или каквото друго ви хрумне.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •