Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 59
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Коя от всички сесии? В компютъра докато се стигне до форума и чата има поне 10 различни сесии на различни нива, всяка от които си има лимит по време, след което се затваря автоматично. На всички сесии, които ги знам, направихме експеримент да ги намалим до 30 секунди и след това да проверим дали разкъсват чата. Оказа се, че не го разкъсват, и това е нормално - все пак който е писал софтуера се е съобразявал с тези потенциални проблеми, и би трябвало да ги е разрешил.

    Пробвахме следните Time лимити:
    1. На TCP/IP конекциите
    2. На IIS (Internet Information Server)
    3. На PHP
    4. На CGI (поддържа в RAM активни PHP.exe процеси)
    5. На WinCache (кешира най-често използваните файлове, както и файловете на активните сесии на различните продукти)
    6. На самия форум (автоматично разлогване, ако няма активност от страна на потребителя)
    7. На самия чат (разни настройки, които не е много ясно какво правят, но се ориентирахме по секундите записани в тях)

    По всяка една от горните позиции намалявахме времето на 30 секунди и после изчаквахме, за да видим дали ще се разкъса сесията. Ами не можахме да симулираме нито едно разкъсване. Това ме навежда на мисълта, че софтуера на чата е добре написан, и той сам си рефрешва необходимите за работата му сесии.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Разкъсванията на сесиите снощи може да са по причина, че цяла вечер разцъквахме настройките и пробвахме различни функции. Ако е било това, в следващите дни би трябвало вече да ги няма тези проблеми. При мене също на 2-3 пъти се разкъсваха сесиите в един от прозорците, но в другия прозорец аз активно си играех с административното меню на чата. Нека да изчакаме още ден два без да си играя с администрациите, и да видим дали нещата ще се стабилизират.

    Иначе самият форум има настройка за секюрити, при която даден потребител автоматично се разлогва, ако няма активност от негова страна. Старата настройка беше 900 секунди, а сега я вдигнах до 3600 секунди. Повече не мога да я вдигам, защото ако някой ползва форума от чужд компютър (например в компютърна зала) и после забрави да се разлогне, до 1 час след това всеки, който седне на този компютър, ще може да работи с готово логнатия чужд акаунт.

    Ако си мислите, че сесиите на чата се затварят поради липса на активност по форума, тогава трябва поне веднъж на всеки час да искате от форума нова страница или най-малкото да правите Refresh на съществуващата. Така удължавате времето за автоматично разлогване с още един час.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Аз лично ще проверя колко добри шахматисти са пчеларите
    Къде го видяхте този шах?Аз не можах да го намеря.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Благодаря , на Матеев и модераторите за чата .

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Къде го видяхте този шах?Аз не можах да го намеря.
    Има две бутончета за стартиране на игри. Едното е в основния прозорец (Кой е на линия) и с това бутонче се стартират само игри, на които може да играе само един човек. Второто бутонче за игри се намира в прозореца, с който си чатите с някой твой колега. Това бутонче стартира игри за двама човека (шах, табла, билярд и др.).

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Вече втори ден го чакам да се появи този чат, но никакъв го няма. Ако някой може да ме светне (може и на лс) как да ги трия тия кешове и т.н. за да го инсталирам този чат ще съм му благодарен

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Някой да не раздава онлайн кепапчета? Толкова народ отдавна не съм виждал.



  8. #38
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Коя от всички сесии? В компютъра докато се стигне до форума и чата има поне 10 различни сесии на различни нива, всяка от които си има лимит по време, след което се затваря автоматично. На всички сесии, които ги знам, направихме експеримент да ги намалим до 30 секунди и след това да проверим дали разкъсват чата. Оказа се, че не го разкъсват, и това е нормално - все пак който е писал софтуера се е съобразявал с тези потенциални проблеми, и би трябвало да ги е разрешил.

    Пробвахме следните Time лимити:
    1. На TCP/IP конекциите
    2. На IIS (Internet Information Server)
    3. На PHP
    4. На CGI (поддържа в RAM активни PHP.exe процеси)
    5. На WinCache (кешира най-често използваните файлове, както и файловете на активните сесии на различните продукти)
    6. На самия форум (автоматично разлогване, ако няма активност от страна на потребителя)
    7. На самия чат (разни настройки, които не е много ясно какво правят, но се ориентирахме по секундите записани в тях)

    По всяка една от горните позиции намалявахме времето на 30 секунди и после изчаквахме, за да видим дали ще се разкъса сесията. Ами не можахме да симулираме нито едно разкъсване. Това ме навежда на мисълта, че софтуера на чата е добре написан, и той сам си рефрешва необходимите за работата му сесии.
    Как не те домързя да ги изброиш
    Трябва да цъкаш някоя страница на форума иначе те хвърля. Писането в чата не го признаваше за активност и те изхвърля. Отваряш някоя страница и чата тръгва.
    Tarty направи течение с влизане и излизане, аз бях втория, слънчо и той излизаше малко, но не знам защо, Iliew мисля, че нямаше проблеми.
    Не, че не мога да си сложа autorefresh 1-2-5-30 min, но ако може да се реши с промяна на настройката. Ако не може, остави ще си сложа рефреш и няма да имам проблеми.

    Знаеш ли дали има и какъв е кода за изображения? [img] [/img] не действа в чата или са изключени(много вероятно).
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Как не те домързя да ги изброиш
    Трябва да цъкаш някоя страница на форума иначе те хвърля. Писането в чата не го признаваше за активност и те изхвърля. Отваряш някоя страница и чата тръгва.
    Tarty направи течение с влизане и излизане, аз бях втория, слънчо и той излизаше малко, но не знам защо, Iliew мисля, че нямаше проблеми.
    Не, че не мога да си сложа autorefresh 1-2-5-30 min, но ако може да се реши с промяна на настройката. Ако не може, остави ще си сложа рефреш и няма да имам проблеми.

    Знаеш ли дали има и какъв е кода за изображения? [img] [/img] не действа в чата или са изключени(много вероятно).

    И мен ме изхвърля постоянно и трябва да се логвам.Ако може да се реши този проблем ще съм благодарен.Или да се увеличи времето за изхвърляне при липса на активност.Иначе Дамянов ще помага за autorefresh.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Брей, добре че Дамянич ме светна за тоя кеш. Пак изкара една ракия. Не знам от чата ли е ама напоследък голяма аудитория? Голямо благадаря на Матеев. Ще го почерпя тоя човек.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •