Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 60
  1. #1

    Предложение за нов раздел във Форума

    Уважаеми колеги , администратори и модератори на форума . Предлагам да бъде създаден нов раздел във форума под наименованието Дървообработване . Мисля че няма нужда от коментари относно тясната връзка между пчеларството и дървообработването . Нека в този раздел ние професионалните дърводелци да помогнем поне с мнение на колегите пчелари които желаят да изработват сами инвентара си , а защо не и с практика . Нека обърнеме внимание на точните наименования специфични термини и др . в дървообработването за да може всеки пчелар да се изразява правилно а не да се пишат неща като "Кошери от дърво" Нека в темата се обсъждат както технологичните операции така и необходимото обурудване за изпълнението им . И най-важното нека обърнеме особенно внимание на техниката на безопастност за работа с любимите ни дървообработващи машини . Сигурен съм че в различни теми са засегнати част от въпросите опоменати по горе , но мисля че е важно да ги имаме нагледно в отделен раздел .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Айде пак безсънни нощи модераторстване . Иначе приятна идея с практически вариации!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Идеята е отлична .
    Който , го е страх от мечки да не ходи в гората !

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    С две ръце съм ЗА! Ще ми бъде изключително полезна една такава тема!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    ...
    Пръкването на още един раздел с нищо няма да подобри форума. Даже си мисля, че много бързо ще почнем да го пълним с плява и първоначалният ти ентусиазъм ще е кратък? При положение, че напоследък на движението "Направи си сам" се гледа с насмешка от нашего брата. И към момента в спец раздела си имаме теми за техника на безопасност, за машини, за дървесини, размери и прочие. Ти самият беше активен там и си пуснал немалко клипове. Включително имаш опити за налагане на правилна терминология, но все пак в един пчеларски форум си мисля че това няма кой знае какъв смисъл. По същия начин има колеги дето се дразнят и от правописните грешки... По-важно е защо някои хора не сте активни? Според мен, пусни една твоя поименна тема, сложи там някои от клиповете и да видим как ще върви?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #6
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Пръкването на още един раздел с нищо няма да подобри форума. Даже си мисля, че много бързо ще почнем да го пълним с плява и първоначалният ти ентусиазъм ще е кратък? При положение, че напоследък на движението "Направи си сам" се гледа с насмешка от нашего брата. И към момента в спец раздела си имаме теми за техника на безопасност, за машини, за дървесини, размери и прочие. Ти самият беше активен там и си пуснал немалко клипове. Включително имаш опити за налагане на правилна терминология, но все пак в един пчеларски форум си мисля че това няма кой знае какъв смисъл. По същия начин има колеги дето се дразнят и от правописните грешки... По-важно е защо някои хора не сте активни? Според мен, пусни една твоя поименна тема, сложи там някои от клиповете и да видим как ще върви?
    Може и да си прав . Именно заради разхвърляността на информацията е идеята ми . Колкото до плявата мисля че има кой да не я допуска . Относно терминологията в която и да е област аз не се дразня . Просто искам да има колкото се може повече грамотност по този свят И твоята идея ми допада . Може и да взема да се активизирам с един подраздел някъде
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Заслужава си отделен раздел. Това е професия, която обхваща много информация. Видове дървесина, свойства, предварителна обработка, източници, проблеми, тънкости и методи при работата с нея, химия, обков и т.н. Машини и техния подбор, предназначение, настройки, консумативи, ремонт... и т.н. Без да съм профи мога да добавя още. Тепърва влизам в работилницата и се налага да ровя къде ли не, а не съм тръгнал да правя мебели и дограми. Трябва да има отделен раздел. Ще е добре за всички бързо да намерят информация на правилното място. Грешките понякога струват скъпо. Аз съм твърдо за.

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Съгласен съм че темите за дърводелство са разхвърляни из форума, но аз гледам на проблема по-глобално. Съществуващата структура и подредба на разделите и темите във форума е измисляна в момента на нейното създаване, и по мое лично мнение съвсем не е подходяща предвид вече постъпилата нова информация. Има цели раздели, блокирани заради една или две теми, а в същото време има раздели със стотици теми в тях. Очевидно има нужда за преосмисляне на ДЪРВОТО НА ФОРУМА, но работата по него не трябва да се започва без ПРЕДВАРИТЕЛЕН ПЛАН.

    Представете си една директория на компютъра със стотици поддиректории и с хиляди файлове във всяка една от тях. Искате да я пренаредите с цел по-лесно търсене на информацията, и ако започнете да го правите без план, по-скоро ще създадете ПЪЛЕН ХАОС. При това директории на компютъра се местят лесно, но във форума това се прави 1000 пъти по-трудно, и без план си е мисия невъзможна.

    Та ако искате да се започне някаква работа по въпроса, първо някой трябва да създаде на екселски файл съществуващия план и след това да започнем да разместваме нива и раздели с цел да проверим дали новия план е по-подходящ от съществуващия. И чак когато утвърдим някакъв нов план с гласуване, тогава модераторите могат да запретнат ръкави и месеци наред да пренареждат всяка една тема от форума съгласно новия план. Работата им ще е колосална, така че ако искате да помогнете, опитайте се да предложите нов, по-съвършен план.

    Новият план (новото дърво) трябва да се състои само от 2 нива (форуми и раздели), като общата бройка не трябва да е много голяма, защото заглавната страница ще стане огромна. Разделите трябва да са такива, щото броя на темите в тях да е сравнително добре балансиран. В момента има цели раздели само с по 1 или 2 теми, а има и други такива с по 300-400 теми. Общия брой на разделите е 58, а на темите във форума - почти 2700. Това прави средно по 46 теми на раздел. Следователно новите раздели трябва така да са организирани, щото в тях да има средно по 30-70 теми. Ако дадено направление не може да изгенерира поне 20-30 теми, значи то не заслужава заради него да се създава нов раздел.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имам добра новина. Току що направих тестове и открих, че форума позволява да създаваме подфоруми на колкото си искаме нива. Тоест дървото ни може да е дълбоко колкото си искаме. Сега само остава да го измислим това дърво и готово.

    Първото и второто ниво на дървото формират началната страница на форума, така че нека да се постараем тя да не е много голяма (напр. максимум 20-30 раздела), а в тях вече ще може да слагаме колкото си искаме подраздели.

    Нашата задача е да измислим именно кои са тези 20-30 най-важни раздела в пчеларството, а след това да ги оформим в няколко по-големи групи, и така основната работа вече ще е свършена. Нататък вече по-лесно ще си играем с подразделите (подфорумите).

    Очаквам предложения ......

  10. #10
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Имам добра новина. Току що направих тестове и открих, че форума позволява да създаваме подфоруми на колкото си искаме нива. Тоест дървото ни може да е дълбоко колкото си искаме. Сега само остава да го измислим това дърво и готово.

    Първото и второто ниво на дървото формират началната страница на форума, така че нека да се постараем тя да не е много голяма (напр. максимум 20-30 раздела), а в тях вече ще може да слагаме колкото си искаме подраздели.

    Нашата задача е да измислим именно кои са тези 20-30 най-важни раздела в пчеларството, а след това да ги оформим в няколко по-големи групи, и така основната работа вече ще е свършена. Нататък вече по-лесно ще си играем с подразделите (подфорумите).

    Очаквам предложения ......
    Според мен, трябва да се започне с началната страница и да се изчисти. Мониторът ми е 24'' 1920 х 1080 и като засиля скрола на мишката...няма край.
    Иначе пренареждането не е толкова трудно. Трудно е да се прочетата всички мнения едно по едно и после да се запазят максимум от тях и да се наредят по темите. Малко прилича на работата на ниво корпус и работата на ниво рамка
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •