Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Какво заплащане бихте желали да получите на стационарния си пчелин за опрашване?

Гласували
103. Не можете да гласувате в тази анкета
  • от 0 до 20лв.

    8 7.77%
  • от 20 до 40лв.

    26 25.24%
  • от 40 до 60лв.

    36 34.95%
  • от 60 до 80 лв.

    13 12.62%
  • от 80 до 100 лв.

    7 6.80%
  • от 100 до 120 лв.

    4 3.88%
  • от 120 до 140 лв.

    9 8.74%
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 87
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Само да вметна,че чисто математически анкетата не е написана коректно!В конкретния случай се пише по следния начин :

    от 0 до 20 лв.
    от 21 до 40 лв.
    от 41 до 60 лв.
    от 61 до 80 лв.

    Пиша го защото аз бях на границата !

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    До колкото разбирам по въпроса все още се работи, и обсъжда......... дали КБП не може да излезе пред м-вото със становище? Г-н Матеев доста добре е вникнал във темата, напипал е проблемните места.
    За съжаление КБП не е поканена в работната група по тази наредба. Не е поканена и нито една друга пчеларска организация. Причината за това е, че наредбата е под контрола на друга дирекция в МЗХ, а не на дирекция "Животновъдство", на която ние сме подчинени и с която ние работим. Дори не е под контрола на Зам. Министър Цветан Димитров, който е запознат с нашия сектор. Това е тъжната истина - всичко се движи от Зам. Министър Васил Грудев, който хал-хабер си няма, че в България съществува и пчеларски сектор.

    Ако МЗХ наистина се интересуваше от мнението на пчеларите, щеше да намери начин да се допита до пчеларските организации. Да, ама това не се случи. Склонен съм да виня МЗХ, Защото по наредба 15 извикаха в работната група арендатори и авиатори, въпреки че те не са от дирекция "Животновъдство". Обявиха, че те са заинтересована страна, и ги поканиха в работната група. Сега имаме обратния случай - друга дирекция се занимава с наредбата за опрашването, но нас не ни канят. Явно не ни считат за "Заинтересована страна".

    При това положение сме безсилни да направим каквото и да било по въпроса. Бих казал, че един протест може да реши нещата в наша полза, но като знам колко са активни пчеларите, по-добре да си замълча.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Условието в първия пост на темата, е да гласуваме за субсидия при положение, че не местим кошерите от мястото, на което се намират в момента, при това условие, гласувах за най-малката сума 0-20лв...защо? - защото мисля, че така ще стимулирам максимално някой арендатор-авантюрист да насее около мен 3 последователно медоносни култури, от които аз лично не знам той колко ще спечели, и не ме интересува, а най-важното е, че около мен ще има почти непрекъснат медоносен конвейер, и предполагам, че добивите ми ще се вдигнат двойно, което ще е моята печалба от тази симбиоза, така да се каже, лично аз ще бъда много доволен......според мен много малко арендатори ще се хванат на тази врътка, това е голямо главоболие и нерви, все пак става въпрос за 27-8лв на декар субсидия по тази програма, даже ивсичките пари да отидат за тях, едва ли повече от 5-6% от арендаторите ще се хванат на това хоро, останалите ще продължат да отглеждат пшеница, ечемик, царевица.

  4. #44
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    При това положение сме безсилни да направим каквото и да било по въпроса. Бих казал, че един протест може да реши нещата в наша полза, но като знам колко са активни пчеларите, по-добре да си замълча.
    Проблемът е че всеки се опитва да прехвърля тежестта върху пчеларите, но никой не иска да даде и 1лев насреща.
    Няма проблем! Това долу е първо и най-любезно предупреждение!
    Най-лесно е да хвърлиш клечката(метафора), но това е адски краен вариант.

    Защо все с лошо???
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Г-н Матеев, разбирам Ви, и същевременно Ви съчувствам. Вие се борите с "вятърни мелници". Все пак дали ще има ефект едно писмо, до Министъра на МЗХ, просто да го подсетим, да му напомним, че в случая сме заинтересована страна! Уж на нас ни помагат мярка "Агроекология и климат" а в същото време никой не ни "бръсне за сл.ва". В крайна сметка ако някой не си е свършил работата в министерството ние не трябва да седим и чакаме................... да реагираме пост фактум. Не съм сведущ по въпроса. Г-н Кожухаров да се изкаже.
    До сега съм бил на всички протести, ще бъда и за в бъдеще. Ако не "ПЛАЧЕМ" никой няма да се сети за нас.


    Поздрави, Г. Георгиев

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За съжаление КБП не е поканена в работната група по тази наредба. Не е поканена и нито една друга пчеларска организация. Това е тъжната истина - всичко се движи от Зам. Министър Васил Грудев, който хал-хабер си няма, че в България съществува и пчеларски сектор.
    Така е! Но защо ми се струва, че може изобщо тази мярка да не тръгне и европейските пари за "прелетни гъски" и " ГМО пчели" изобщо да няма !!! Не е време да се протестира сега, защото ще направим реклама на един зам. министър който хал-хабер си няма от пчелите-нека и ние-пчеларите хал-хабер да си нямаме от него! Ако ще се протестира то трябва да е срещу пръсканията и "геноцида" който тепърва ще престои с настъпване на новата земеделска година, но това е за друга тема!
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 02.12.2015 в 21:01. Причина: цитат

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Здравейте сега прочетох всичко написано от сутринта .На някои тона не им харесва .На други бил съм бил обидил .Прочетох и разбрах .Въпроса е зададен не правилно всички пишещи тук не знаят и лошото е че не се опитват да прочетат .В ЕДНИ СТАРИ КНИГИ ОТ МИНАЛИЯТ ВЕК ПИШЕ ЗА ОПРАШВАНЕ НА МЕДОНОСНИ КУЛТУРИ.​ За конвенционален слънчоглед за 5 декара трябва 1 кошер, добив от 4 до 6 килограма. За хибриди на 10-15 декара - 1 кошер, добив от 2 до 4 килограма. В България 99 на сто от посевите са хибриди. Коефициента на полезно действие е на 50 метра около 95% опрашване. На 200 метра е около 70%.А на 1000 метра е 10%. Оттук - въпроса е зададен неправилно. Да си мислят , защо е зададен неправилно. Не съм гласувал, защото разхождам по полето 200 кошера . Незнанието не е оправдание. ЧЕТИ, ЧЕТИ.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    ЧЕТИ, ЧЕТИ.
    Мухи ,амбицира ме и отворих най-старата ми книга -от 1957г.Само незнам колко е меродавна.Та какво пише по твоята теза:

    овощна градина --2 бр.семейства за 10дк.
    репица --2бр. ...............за 10дк.
    еспарзета ---4бр. ...............за 10дк.
    слънчоглед --1 бр. ................за 10дк.
    Неразбрах какво трябва да ми говори това и каква е връзката с анкетата и с програмата.Влез ми в положение -бавно схващам. Мога да ти извадя и медопродуктивност ,по онова време ,за доста разстения ,от НИИП и опитните пчеларски станции на ссср.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не знам Мухозола защо спори. Той май не е прочел за какво става реч, а бърбори ей така. И аз разкарвам 200+ броя и много добре знам на какво разстояние колко е ефективно опрашването и какви са нормите също и какви експерименти са правени за да се стигне до тези резултати. Въпроса тук е, че министерството спуска някакви условия и ние се съобразяваме и се опитваме да извлечем някаква полза.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тя идеята за някакви лесни кинти е толкова сладка ,че чак се размечтава човек. Абе седят кошерите в двора ми и ха :идва един и ми предлага кинти -5лв. на семейство.Можеше и повече ,ама берекет версин. В другият вариант : тъй и тъй си лашкам кошерите по нивите ,ако някой ми даде по 5 кинта -жив и здрав да е.Доста колеги не мечтаят или повече вярват на скромните пари.Както е казал народа : по-добре малко отколкото хич.

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •