Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Зависи много от това как смяташ да правиш кошера и използвания дървен материал(колкото по-високо е качеството на дъските, толкова по-малко има за изхвърляне)
    Например от 1 кубик 3см дъски излизат 10,5 ЛР кошера с первази или 11 ЛР кошера без первази. Или около 55 корпуса(на 2,5см) без первази ( за кубик)

    Изчисленията можеш да си ги направиш сам в зависимост какъв точно искаш да ти е кошера.

    Напоследък стана модерно магазините да се правят от 2,5см дъски (т.е. дебелината на магазина е 2см)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колеги и аз бих се включил и дано да съм Ви полезен. През изминалото лято си направих 10 рамкови ДБ кошери с по две магазинчета и от личен опит ще споделя : Една дъска фасонирана с размери 4м х 0.18 м х 0,04 м излиза цифром и словом 0,03 м от кубика. умножено по 2 т.е.две дъски са необходими за кошер с един магазин плюс первази прелка и т.н.Или на кратко 0,06м от кубика е необходимото количество материал по цена 420 лв за куб.м е = на 25 лв за един 10 ДБ кошер.Прекия труд за изработката е 24 човеко - часа или три дни с полагането на две ръце боя и другите технологични изчаквания - изсъхване на лепилото , грунд и т.н.Отпадъка е приблизително 5%( талаш,окрайки и др ).Надявам се да съм ви от полза колеги.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Дъски фасонирани не се продават. Нито , ако се продават ще бъдат на тази цена. Кубика е 400-420 лв за материал 3см.дебелина и най различни ширини на дъските-от10 до...36см примерно.Освен това тези "фасонирани " дъски минават през щрайхмус, който или си купуваш, или ползваш под наем А от материал с различна ширина, отпадъка е доста повече , труда - също.Разбира се, ти може да си " ударил кьоравото", за което те поздравявам !Масовия случай обаче не е този.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Драги ми Христо, дъските от където си ги купувам са от напълно оборудвана дърводелна. Радвам се че си грамотен и веднага направи разлика от разкроен и фасониран материал.Колегата беше поставил друг въпрос.И ако не се досещаш се опитах да му помогна с личен опит , а не масовка.Пожелавам ти много успехи
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Благодаря за поясненията.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    От 1 кубик - 8 броя 10 рамкови Дадан блат!!!! Цената е без значение, разбира се!

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Колеги, обърнете внимание на поредната лекция по маркетинг която ни се изнася безплатно в раздел "Продава"! Аз лично я следя много внимателно - започва се с непълна обява, въвличане в дискусията на модератори и представители на определените таргет групи, подаване на допълнителна, но леко неточна или изкривена информация и всички останали екстри и гъдели. Предупреждавам по-емоционалните в един момент да не се почувствате виновни , че още не сте си купили от техния продукт !

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Колеги, обърнете внимание на поредната лекция по маркетинг която ни се изнася безплатно в раздел "Продава"! Аз лично я следя много внимателно - започва се с непълна обява, въвличане в дискусията на модератори и представители на определените таргет групи, подаване на допълнителна, но леко неточна или изкривена информация и всички останали екстри и гъдели. Предупреждавам по-емоционалните в един момент да не се почувствате виновни , че още не сте си купили от техния продукт !
    Виноват.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Абе недей бе , това са нещата от живота :D
    По - здрави ! :D

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    19.01.2012
    Мнения
    17
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    може и да греша но от скромните ми наблюдения повечето пчелари се интересуват от цената отколкото какво взимат за тази ниска цена
    Здравей колега, от споделения сайт си харесах пластмасовото дъно,но не намерих цена .Може ли да споделиш каква е цената и, ако си ги ползвал ,какво ти е мнението за него!
    Благодаря предварително!

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •