Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 254
  1. #151
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Намерих си много хубаво място за втори пчелин /под наем/ до голям липов масив -около 3 декара но се оказа че в нотариалният акт са собственици 2 ма човека които са починали преди 2 год.Сега са наследници общо 7 човека но 3ма са извън България.Аз искам да ползвам 1 декар от нивата.Възможно ли е да сключа договора за наем примерно с 4ма от наследниците които са в България за техният дял ат нивата?Защото иначе с тези които са в чужбина става много сложно и нещата ще се проточат много а искам да регистрирам пчелина до месец.Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно нека сподели.
    Бързаш да регистрираш втори пчелин.....най-вероятно заради програма. Има много тънкости и неща които не всички служители ще ти кажат. После като се получи разминаване в проекта, се връщат пари в троен размер. И аз исках да регистрирам набързо втори пчелин.......но за сега пасувам. повече не подсказвам.

  2. #152
    Не не съм привърженик на програмите.Просто искам всичко да е както трябва-законно.

  3. #153
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    Здравейте колеги,
    а някой има ли представа колко би била наложената глоба, в случай че не съм си регистрирал пчелина?

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Telfera1 Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    а някой има ли представа колко би била наложената глоба, в случай че не съм си регистрирал пчелина?
    Закон за пчеларството, стр.11, чл.37, (1)
    http://www.mzh.government.bg/odz-ple...stvo.sflb.ashx
    50 до 100лв.

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Друг е въпроса, че никой не те гони, да те глобява.

  6. #156
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    17
    zapstojan, много благодаря за информацията.
    Но за съжаление има недоброжелателни съседи, които с удоволствие биха навредили.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Telfera1 Виж публикацията
    zapstojan, много благодаря за информацията.
    Но за съжаление има недоброжелателни съседи, които с удоволствие биха навредили.
    Това със съседите е проблем че ако подадат жалба ветеринарите са длъжни да направят предписание и после акт. Акта може да е по няколко члена и да мине 500лв. обикновено е така и обърни внимание на чл.15 за отстоянията.
    Обърни и внимание на закона за отстояния от съседи и ограда и насоченост на прелките (желателно е да не е към тези съседи)
    Също така има и за бр. кошери към общината ако мястото е в регулация(във всяка община е различен бр. при нас е 25бр.)

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Малко помощ.
    Изчетох закона и не видях какво е ограничението за бройката на кошери в един имот.
    Мястото ми е 750кв.м. и се чудя в заявлението до кмета колко боря да напиша. До 100 бр. добре ли е?

  9. #159
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Ограничението е според квадратурата и местоположението. Аз, когато регистрирах моя пчелин на квадратура от 850 кв.м. в ОДБХ ми дадоха принципно разрешително за до 100 кошера капацитет, но при регистрацията в общината, след като общинския лекар мина на място ми постави допълнително ограничение - до 41 кошера в имота. Това ограничение го пише в удостоверението за регистрация на животновъден обект издадено от общината. Така, че ти пиши 100, а ако имат възражения ще ти наложат ограничение.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Ограничението е според квадратурата и местоположението. Аз, когато регистрирах моя пчелин на квадратура от 850 кв.м. в ОДБХ ми дадоха принципно разрешително за до 100 кошера капацитет, но при регистрацията в общината, след като общинския лекар мина на място ми постави допълнително ограничение - до 41 кошера в имота. Това ограничение го пише в удостоверението за регистрация на животновъден обект издадено от общината. Така, че ти пиши 100, а ако имат възражения ще ти наложат ограничение.
    Благодаря!

 

 
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •