Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 26 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 254
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Регистрацията помага за регистрация като земеделски производител или по наредба 26.
    Никакви проблеми ако ни ги регистрираш.
    Щом двора ти е заграден, нямаш проблеми при евентуална регистрация.

  2. #132
    Автор
    Регистриран
    04.02.2016
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    ЯМБОЛСКО
    Ей това чукане чаках .Първо искам да съм изряден , второ регистрацията спомага за проекти (така ли да разбирам) , а и нищо не каза за последователността която описах дали е правилна . Благодаря предварително.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Като искаш да си изряден, отивай и ги регистрирай! Не се уфлянквай!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Да, според последните промени в закона е така - само номера, но идеята на тел. номер и име е съвсем друга, а да не говорим, че и в по-стари версии на закона имаше изискване и за ЕГН-е...
    Аз също изписвам телефон за връзка на табелата. Идеята ми е при необходимост да има бърз начин всеки който пожелае да се свържи с мен. Това не дай боже може да е пожарникар повикан да гаси съседен имот или гора. Съсед ми е звънял миналата година, че пчелина се наводнява. Причината се оказа спукан основен водопровод на ВИК който минава по границата на имота, но водата избила вътре.

  5. #135
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    мисълта ми , с какво помага регистрацията (ако не се регистрира , какви проблеми ) , за двора заграден навсякъде с мрежа и е краен , но някой по горе беше казал че трябва да се заградят само пчелите ?
    Ако двора е заграден отвсякъде и пчелина е вътре в него, няма смисъл да се прави втора ограда.

  6. #136
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Бандит Виж публикацията
    мисълта ми , с какво помага регистрацията (ако не се регистрира , какви проблеми ) , за двора заграден навсякъде с мрежа и е краен , но някой по горе беше казал че трябва да се заградят само пчелите ?
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Никакви проблеми ако ни ги регистрираш.
    Щом двора ти е заграден, нямаш проблеми при евентуална регистрация.
    "Бандит" - по-горе в темата има линк към закона(за пчеларството), прочети го, само няколко страници е... Точно в закона е разписано, че ако имаш пчелни семейства, в еди си какъв срок трябва да отидеш да ги регистрираш в кметството и при докторите(ОДБХ), има си и предвидени глоби, ако не ги регистрираш.
    Но, колегата е прав, че никакви(финансови) последици ако не ги регистрираш, поне аз до сега не съм чул за подобен случай, да има някой глобен, то и всъщност не съм сигурен дали самите институции са наясно кой точно трябва да прилага тия санкци...

  7. #137
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Аз също изписвам телефон за връзка на табелата. Идеята ми е при необходимост да има бърз начин всеки който пожелае да се свържи с мен. Това не дай боже може да е пожарникар повикан да гаси съседен имот или гора. Съсед ми е звънял миналата година, че пчелина се наводнява. Причината се оказа спукан основен водопровод на ВИК който минава по границата на имота, но водата избила вътре.
    Аз също считам, че слагането на телефон на табелата е изключително важно, защото и на мене ми се е случвало хора да ми звънят за един или друг проблем с някой от пчелините (за наводнение, за паднало дърво, за открадната оградна мрежа и т.н.). Ето как изглежда една моя табела:

    WP_001855.jpg

  8. #138
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    За подобни случаи е хубаво да се сложи, но това е по преценка на пчеларя.
    От ОДБХ не го искат вече.

  9. #139
    Намерих си много хубаво място за втори пчелин /под наем/ до голям липов масив -около 3 декара но се оказа че в нотариалният акт са собственици 2 ма човека които са починали преди 2 год.Сега са наследници общо 7 човека но 3ма са извън България.Аз искам да ползвам 1 декар от нивата.Възможно ли е да сключа договора за наем примерно с 4ма от наследниците които са в България за техният дял ат нивата?Защото иначе с тези които са в чужбина става много сложно и нещата ще се проточат много а искам да регистрирам пчелина до месец.Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно нека сподели.

  10. #140
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Намерих си много хубаво място за втори пчелин /под наем/ до голям липов масив -около 3 декара но се оказа че в нотариалният акт са собственици 2 ма човека които са починали преди 2 год.Сега са наследници общо 7 човека но 3ма са извън България.Аз искам да ползвам 1 декар от нивата.Възможно ли е да сключа договора за наем примерно с 4ма от наследниците които са в България за техният дял ат нивата?Защото иначе с тези които са в чужбина става много сложно и нещата ще се проточат много а искам да регистрирам пчелина до месец.Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно нека сподели.
    Твоя случай, направо си е като от "класическите" за "белите петна с много наследници"(при тях арендаторите издирват един от многото собственици, купуват му дерла, и сключат дългосрочен договор със своите си фирми, регистрират си ги в общинските служби по земеделие и са си ОК), предполагам че все още това "работи". Толкоав много, интересни и кумични случаи има, че то си е материал напраов за роман....
    Така че и при теб ако сключиш договор само с един от наследниците би трябвало да си ОК, но всичко зависи от местната ОДБХ.

 

 
Страница 14 от 26 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •