Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 26 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 254
  1. #141
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Намерих си много хубаво място за втори пчелин /под наем/ до голям липов масив -около 3 декара но се оказа че в нотариалният акт са собственици 2 ма човека които са починали преди 2 год.Сега са наследници общо 7 човека но 3ма са извън България.Аз искам да ползвам 1 декар от нивата.Възможно ли е да сключа договора за наем примерно с 4ма от наследниците които са в България за техният дял ат нивата?Защото иначе с тези които са в чужбина става много сложно и нещата ще се проточат много а искам да регистрирам пчелина до месец.Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно нека сподели.
    Ако си поемеш риска да сключиш договор само с 4 от 7 души и след години липсващите трима да ви съдят за пропуснати ползи . По принцип тези, които са в чужбина трябва да направят пълномощни, в консулството на държавата, в която са, на някой които да се разпише от тяхно име. Ако имате принципна договорка, ти можеш да започнеш да си градиш пчелина, докато това се случи.

  2. #142
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Споделете, ще имам ли някаква полза, ако си регистрирам пчелина? Кошерите са в собствения ми двор, заграден надеждно. Аз съм съботно-неделен пчелар. Не участвам в пчеларски програми, защото ценя времето си и нямам излишно време за губене.

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Споделете, ще имам ли някаква полза, ако си регистрирам пчелина?
    Зависи от теб самия. Как да ти отговорим, след като ние не знаем, от какво би желал да се възползваш?

  4. #144
    Проблеми няма да имам -хората са ми много близки а и нивата е пустееща от десетилетия.Въпросът е че искам да сключа договора с наследниците на единия от собствениците в нотариалният акт и така да ползвам техният дял от нивата.

  5. #145
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Твоя случай, направо си е като от "класическите" за "белите петна с много наследници"(при тях арендаторите издирват един от многото собственици, купуват му дерла, и сключат дългосрочен договор със своите си фирми, регистрират си ги в общинските служби по земеделие и са си ОК), предполагам че все още това "работи". Толкоав много, интересни и кумични случаи има, че то си е материал напраов за роман....
    Така че и при теб ако сключиш договор само с един от наследниците би трябвало да си ОК, но всичко зависи от местната ОДБХ.
    То ако всички имоти с много наследници бяха бели петна........картата на България щеше да бъде 50% БЯЛА. До ммм.1979, първо провери в общинската служба по земеделие дали въпросния имот има тежест (аренден договор, нотариално заверен). После, имот от 3 и по-малко декара е НЕДЕЛИМ и остава във съсобственост на всички наследници. Каквото и да означава това и както и да го тълкуват службите и институциите. В последните години се заведоха ХИЛЯДИ дела за делба на наследство и земята се раздроби на много парчета и собственици, и мисля че този казус със съсобственоста още не е разрешен от ЛОБИТО на земеделците. Ако мислиш да ползваш имота дългосрочно (с години) най-добре изкупи дяловете на наследниците, които откриеш. А за другите които не откриеш превеждаш по сметка на общината рента в размер на средната рента за годината. това при положение, че искаш да ползваш дългосрочно (след години и постройка може да ти се прииска). Ако мислиш, че няма да е дългосрочно събираш наследниците на 1дка от имота (казваш, че искаш да ползваш само 1 дка) и правиш с тях аренден (нотариално заверен) договор за минимум 6 години и си правиш регистрация на пчелин.

  6. #146
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Проблеми няма да имам -хората са ми много близки а и нивата е пустееща от десетилетия.Въпросът е че искам да сключа договора с наследниците на единия от собствениците в нотариалният акт и така да ползвам техният дял от нивата.
    щом имота е 3 дка те освен, че са наследници са и съсобственици........

  7. #147
    Договорът за наем може ли да бъде подпечатан от кмета на селото вместо при нотариус и ще бъде ли признат в ОДБХ при подаване на документите за регистрация на пчелина.Знам че има така регистрирани пчелини без нотариална заверка.

  8. #148
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Договорът за наем може ли да бъде подпечатан от кмета на селото вместо при нотариус и ще бъде ли признат в ОДБХ при подаване на документите за регистрация на пчелина.Знам че има така регистрирани пчелини без нотариална заверка.
    Да. може, кметовете на селата съвместяват и длъжностите на нотариус. Не се скъпи за някаква нотариална такса. Някъде минава без заверка, някъде не минава.

  9. #149
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    То ако всички имоти с много наследници бяха бели петна........картата на България щеше да бъде 50% БЯЛА.
    Много ясно, че не всеки имот с много наследници е бяло петно, става въпрос че дори и един от наследниците може да се "разпореди" с имота, да сключи договор аредна или наем. Разбира се че другите имат право на своя дял от наема/рентата. Наистина най-добре е да го купи ако може, друго си е да си е твое...

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Проблеми няма да имам -хората са ми много близки а и нивата е пустееща от десетилетия.Въпросът е че искам да сключа договора с наследниците на единия от собствениците в нотариалният акт и така да ползвам техният дял от нивата.
    Договор с един от наследниците е достатъчно. Нотариална заверка на-много при кмета /може и без нея/.
    Щом нямаш проблеми с наследниците, не питай повече, а действай.
    Успех.

 

 
Страница 15 от 26 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •