Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526
Резултати от 251 до 254 от общо 254
  1. #251
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравей! Като за начало - с време за прочитане на тази тема от форума дали разполагаш?
    Аз, затова я и преместих тук. Та да видим.

  2. #252
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Като начало:
    Регистрация на пчелина-прочети темата отначало.
    Подпомагане-предполагам очакваш субсидии.Субсидия на брой пчелно семейство няма в БГ.
    Остава да кандидатстваш по някоя от мерките,като най известната е "Млад фермер"-50 000 лв.За нея ако пчелинът ти е в полето се изискват наличие на около 120бр.пчелни семейства.
    Ако си в планински район са по малко.Може да опиташ по мярка 6.3-това е подобно на Млад фермер, но е по малка мярка, с по малко семейства и пари(30 000 лв)
    Всички програми изискват плащане на осигуровки ,независимо от това ,че си осигурен на друга работа.Осигуровките като земеделски стопанин са около 1200 лв годишно.
    Може да кандидатстваш по НПП /има тема за нея/за закупуване на сандъци,инвентар,майки,отв дки и др. Осигуровките са задължителни и тук.
    Иска доста четене и питане.
    Четенето е във форума, а първото питане може да започне от Съвети в земеделието в твоят град.
    А, и е задължително според мен наличието на доста пари за стартирането на "игри" по програмите.Но със 17 кошера си е нищо...
    Успех.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  3. #253
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    За да регистрирам пчелин през тази година, какви осигуровки трябва да плащам, понеже се осигурявам и в сегашната ми работа, кошерите трябва да са минимум десет нали?, ясно е че дори и да съм регистриран няма да се класирам за никакви субсидии, но те не са ми фикс идея

  4. #254
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    За да регистрирам пчелин през тази година, какви осигуровки трябва да плащам, понеже се осигурявам и в сегашната ми работа, кошерите трябва да са минимум десет нали?, ясно е че дори и да съм регистриран няма да се класирам за никакви субсидии, но те не са ми фикс идея
    Регистриране на пчелина няма нищо общо с осигуровките ,за да плащаш осигуровки
    трябва да се регистрираш като земеделски стопанин.

 

 
Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •