Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 26 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 254
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир

    РЕГИСТРАЦИЯ НА ПЧЕЛИН- ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА

    Здравейте!
    Решил съм да се занимавам с пчеларство като хоби.За сега ще започна с два кошера.Прочетох закона за пчеларство но въпреки това не съм сигурен дали съм разбрал правилно.
    Когато се сдобия с кошери с пчелни семейства, трябва да отида в кметството в 15дневен срок и да регистрирам кошерите?Означава ли ,че трябва да регистрирам пчелин?
    Това прави ли ме собственик на пчелин при положение ,че става въпрос за два кошера?
    Искам нещата да са уредени за да нямам проблеми с комшийте.Всички други изисквания за растоянието на кошерите от комшийте ще са спазени.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Здравейте!Да ви споделя нещо.Знаете,че съм нов и неопитен в тая заигравка,но като всеки нормален човек,реших че е редно да си регистрирам мойте 2 кошера.То хубаво,но дакато започнеш да се занимаваш с бюрократщините.Вярно,и това се преживява,но глупоста българска никога.Направих си регистрацията.Викам си,ха успях.И усмивката ми веднага бе памрачена.Появи се някакъв мазен ветеринар и ми вика.-Хий ти колко регистрира. -Два.Казвам аз,но утре ще ги направя 1002.И оня мазник започна да ми разправя,какво съм разбирал аз от пчеларство,че без училище не ставало,че държавата губела от такива като мен.Аз се изнервих естествено и излязох,но вече ви разбирам,защо вие руптаете срещу цялата безодговорност на вла срещу пчеларската гилдия.Просто колеги,веригата е прекъсната.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    И понеже несъм свикнал с писания по форуми,малко недодялано го написах горното. Надявам се и тук да пропиша като нормален човек.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    21.10.2011
    Мнения
    1

    РЕГИСТРИРАНЕ НА ПЧЕЛИН

    Здравейте вапроса ми е : каква е разликата в задълженията към държавата при регистриране на пчелин като ЕТ,ООД и други вазможности. мерси предварително

  5. #5
    Колеги, от колко цифри се състои регистрационния номер на пчелина?

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Моят е с 8 .

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Колеги, от колко цифри се състои регистрационния номер на пчелина?
    От 8. Първите 4 са пощенския код на населеното място в чието землище се намира пчелина, вторите 4 са номер поред, допълнени с нули отпред. wink;

  8. #8
    Странно. Моя е с 9, а ми казаха, че трябва да са 10.

  9. #9
    Моя е 26000201, като 2600 е пощенския код , а 0201 е номера на пчелина.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  10. #10
    Регистрационният номер на пчелина се състои от осем позиции и се образува от пощенския код на населеното място(4 цифри), в землището на което се намира пчелинът, и поредния му номер съгласно регистрацията в РВМС(4 цифри)Общо 8 цифри. Когато няколко населени места са с един и същ пощенски код, към него се добавя и главна буква от българската азбука, съответстваща на буквата, с която започва наименованието на съответното населено място и стават 9 цифри.

 

 
Страница 1 от 26 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •