Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 26 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 254
  1. #191
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Какво по-лесно от това, да гледате един мач заедно с горския шеф, на по чашка - две. В случая, това е процедурата.
    Колегата може да не проявява такива изтънчени /курвенски/ отношения, а да иска законно да си ги напасва нещата. Както пише в книгите за да спи спокойно. А не да се стряска насън и да му се привижда горския, че все нещо му иска в замяна за изгледания мач.

  2. #192
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз в една друга тема питах за пчелин в горски фонд. Оттогава, вече една година се моля на горските да ми дадат нещо по-различно от едногодишно право на ползване на мястото, ама ядец.Да, казва началника, разрешено е от закона, ама не е задължително. И ми резолюира заявленията с "не". Чудя се мога ли да направя нещо легално, по процедура някаква за обжалване, да речем.
    По твоя въпрос намерих нещо полезно от тази година, прочети го и виж дали може да ти помогне по някакъв начин:

    Ukazaniq .pchelini.MZH_N.docx

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Колегата може да не проявява такива изтънчени /курвенски/ отношения, а да иска законно да си ги напасва нещата. Както пише в книгите за да спи спокойно. А не да се стряска насън и да му се привижда горския, че все нещо му иска в замяна за изгледания мач.
    Посочих единствения законен начин, защо си помисли нещо друго - незнам, вероятно защото имаш по-други разбирания за законността. Та по същество, наистина текста за 10 годишното учредяване право на ползване за пчелин е пожелателен, а не - задължителен. Което ще рече, че ножа и хляба са в този който одобрява или не, искането на пчеларя.

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    По твоя въпрос намерих нещо полезно от тази година, прочети го и виж дали може да ти помогне по някакъв начин:

    Ukazaniq .pchelini.MZH_N.docx
    Аз горе-долу така съм постъпил, платих и на геодезисти за заснемане по координати и скица, но отговора не е, че ми липсва някакъв документ и да го представя, а просто резолюция "не". Потвърждава се убеждението ми, че у нас законите се пишат нарочно с някои пожелателни текстове с точно определена цел.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #195
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз горе-долу така съм постъпил, платих и на геодезисти за заснемане по координати и скица, но отговора не е, че ми липсва някакъв документ и да го представя, а просто резолюция "не". Потвърждава се убеждението ми, че у нас законите се пишат нарочно с някои пожелателни текстове с точно определена цел.
    Те законите така си се пишат. За едни да е ДА, а за други НЕ. То това само за БГ де.

  6. #196
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз горе-долу така съм постъпил, платих и на геодезисти за заснемане по координати и скица, но отговора не е, че ми липсва някакъв документ и да го представя, а просто резолюция "не". Потвърждава се убеждението ми, че у нас законите се пишат нарочно с някои пожелателни текстове с точно определена цел.

    Имай в предвид, че отказа трябва да е мотивиран. Т.е. давам "не" защото...не мисля, че държавен орган може да даде отказ, без да посочи мотивите си.

    Причините, поради които не ескалираш въпроса са ми ясни, но все пак...защо не отнесеш искането си до общинския съвет, или кмета, или ДГС София, т.е. до по горна инстанция. По принцип няма причина за отказ, когато документите ти са изрядни, а колкото до пожелателната част - да пожелателна е, но все пак ти в документацията си пишеш 10 г., не 1г. и ти се отказва без мотив.

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Мисля да почакам до изборите, да видя с кого ще преговарям пак, че тези постове в горското са доста проветриви, а при нас особено много.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #198
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз горе-долу така съм постъпил, платих и на геодезисти за заснемане по координати и скица, но отговора не е, че ми липсва някакъв документ и да го представя, а просто резолюция "не". Потвърждава се убеждението ми, че у нас законите се пишат нарочно с някои пожелателни текстове с точно определена цел.
    Аз като си избрах място отидох горското да попитам първо, възможно ли е да получа точно това място. Отговора беше НЕ, защото този участък се водел разсаден или нещо подобно и ми казаха да си избера 2-3 места и да отида с техните координати.
    Оказа се, че другите които избрах всички стават, но ми дадоха право на ползване за 6год. на избраното от мен, защото щяло да има сеч в района след 6 години и не знаеха все още кои участъци ще са напълно изсечени и кои частично.

  9. #199
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Абе я като ти дават вземай.Не се знае до 6 години какво ще стане.Може догодина да им дойде друга на главата.Те самите не знаят дами и каква сеч ще има.

  10. #200
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз в една друга тема питах за пчелин в горски фонд. Оттогава, вече една година се моля на горските да ми дадат нещо по-различно от едногодишно право на ползване на мястото, ама ядец.Да, казва началника, разрешено е от закона, ама не е задължително. И ми резолюира заявленията с "не". Чудя се мога ли да направя нещо легално, по процедура някаква за обжалване, да речем.
    Опитай в Изпълнителна агенция по горите или виж дали няма общински терени наоколо. Вариант са си и частни гори, там договор трябва да сключиш с фирмата, която ги управлява, ако не се лъжа, освен със собственика (собствениците не могат да си управляват горите от едно известно време).

 

 
Страница 20 от 26 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •