Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 254
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Вече си взел номера на животновъдния обект с този до
    документ отиваш при ветеринарната ти служба да ти напише дневник на пчелина и чак след това отиваш при кмета с дневника на пчелина.Поне при мен така трябваше да стане
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #92
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров
    Вече си взел номера на животновъдния обект с този до
    документ отиваш при ветеринарната ти служба да ти напише дневник на пчелина и чак след това отиваш при кмета с дневника на пчелина.Поне при мен така трябваше да стане
    Имам и дневник вече . Въпроса е ,че кмета няма и хабер човека за какво иде реч sadsmile;

  3. #93
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Здравейте,
    Предстои ни регистрация на ЗП и пчелин (намира се в края на селото) в "индустриалната зона" - първо в общ. служна по земеделие за попълване на анкетна карта и после във ветеринарната служба (същата община) - и след това чакаме в 7 дневен срок да дойде комисия?

    Понеже земята е на мое име, а се налага майка ми (пенсионер) да се рег-ра като ЗП (поне на първо време) - ще трябва да се състави и договор за наем - при нотариус ли тярбва да се направи?

    -Освен нотариален акт, скица - какво трябва още да се носи?

    До края на месеца - за анц. програма - ще може ли да се мине през това? Да вземем удостоветение за животновъден обект?

  4. #94
    Цитат Първоначално публикувано от taurus
    Здравейте,
    Предстои ни регистрация на ЗП и пчелин (намира се в края на селото) в "индустриалната зона" - първо в общ. служна по земеделие за попълване на анкетна карта и после във ветеринарната служба (същата община) - и след това чакаме в 7 дневен срок да дойде комисия?

    Понеже земята е на мое име, а се налага майка ми (пенсионер) да се рег-ра като ЗП (поне на първо време) - ще трябва да се състави и договор за наем - при нотариус ли тярбва да се направи?

    -Освен нотариален акт, скица - какво трябва още да се носи?

    До края на месеца - за анц. програма - ще може ли да се мине през това? Да вземем удостоветение за животновъден обект?
    Аз скоро регистрирах пчелин , земята не е на мое име ама от кмета взех едно удостоверение тоест аз го написах а той само го завери ,че аз ползвам дадения имот за пчелин и това беше .Регистрацията мина успешно. За ЗП не съм се регистрирал ,но там знам че е лесно попълваш анкетната карта и готово. После започват неволите.

  5. #95
    С риск да се повторя ще попитам отново . Имам удостоверение издадено от ОДБХ имам и ветеринарен дневник от ветеринаря на общината и номер на пчелина.
    Не съм подавал никаква декларация по чл.8 от ЗП . Къде да я подам в общината или в населеното място ? И колкото и пъти да чета закона разбирам че трябва първо в кметството по чл.8 от ЗП .Е това не го разбрах как имам удостоверение от ОДБХ без да съм се регистрирал в кметството по чл.8 от ЗП. Моля някой да разясни регистрацията в ОДБХ и тази по чл.8 от ЗП едно и също нещо ли са ? Каква е връзката между тях ?
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Идеален си. Сега само ти остава да се регистрираш в кметството и си готов. Не забравяй да си вземеш входящия номер. Това не е искане на разрешение, а само ги уведомяваш, че пчелина е регистриран и съществува. При промяна броя на кошерите трябва да се подават нови уведомителни писма ама .....Може да пускаш по едно годишно когато си правиш и пререгистрацията като земеделски производител и така всичко ще ти е ОК, защото броя кошери обявени в кметството и пред Общинската и Областната служба ще е идентичен. В закона е описано по друг начин, знам, но за сега това се практикува.

  7. #97
    Наблюдател
    Регистриран
    23.05.2011
    Мнения
    12

    декларация за регистрация на пчелина

    Цитат Първоначално публикувано от ianev
    Преди няколко дни писах емейл на  ОДБХ град Бургас за регистрация на пчелина и ето какво ми отговориха.

    "За регистрацията на пчелина попълвате заявлението което Ви изпращаме, и към него прилагате копие от лична карта и копие от документа за собственост или право на ползване (нотариален акт или договор за наем). Заплаща се такса от 20 лв по банков път преди входиране на заявлението в ОДБХ (за пчелин с капацитет до 100 броя пчелни семейства).
    "

    Изпратиха ми и декларацията която се попълва и може да им се прати до колкото разбирам и по електронен път. Няма разкаравне най много до близкия банков клон за да се заплати таксата от 20 лева. Смятам да се възползвам дано информацията е полезна и на други колеги мога да изпратя декларацията на всеки който е пожелае.

  8. #98
    Дай си имеила да ти е пратя
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  9. #99

    покупка на пчелин

    здравейте искам да закупя регис,пчелин от пчелар като парцела е общински,като го купя ставам ли собственик на пчелина или трябва нова регистрация

  10. #100
    Наблюдател
    Регистриран
    19.09.2013
    Мнения
    2
    Уважаеми пчелари:аз съм кандидат пчелар и вече си купих 5 броя празни кошери,които на пролет смятам да заселя с отводки.Харесах си и място за пчелин извън регулация.Справката показа,че мястото е държавна собственост.Имам ли право там да регистрирам пчелин и ако имам,каква е процедурата?Благодаря ВИ!

    Ако темата не е за тук,моля админстраторите да я преместят!

 

 
Страница 10 от 26 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •