Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 254
  1. #221
    Забранен
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    13
    Може би колега всички сме на тоя хал защото все нямаме време и какво ще кажат съседите.

  2. #222
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Stefan85 Виж публикацията
    Може би колега всички сме на тоя хал защото все нямаме време и какво ще кажат съседите.
    Не е така, просто си избирам коя война си заслужава да водя.

  3. #223
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Един човек отговаря за земеделските въпроси в една община и всичко зависи от него ,останалите само събират такси и подготвят документи.Аз само мога да съм благодарен ,че попаднах на разбран човек.Винаги могат да намерят причина да откажат и винаги могат да намерят вратичка да станат нещата.

  4. #224
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Един човек отговаря за земеделските въпроси в една община и всичко зависи от него ,останалите само събират такси и подготвят документи.Аз само мога да съм благодарен ,че попаднах на разбран човек.Винаги могат да намерят причина да откажат и винаги могат да намерят вратичка да станат нещата.
    А, ето точно върху това се върти цялата държава.

  5. #225
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Може и за това да не искаха в момента да делят от по голям парцел.
    Новия парцел трябва да е на границата на големия и да е до съществуващ път иначе нямаш никакъв шанс .Големите арендатори обработват големи парцели на много собственици и до всеки парцел има път и общината получава наем за обработването на този път.

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Новия парцел трябва да е на границата на големия и да е до съществуващ път иначе нямаш никакъв шанс .Големите арендатори обработват големи парцели на много собственици и до всеки парцел има път и общината получава наем за обработването на този път.
    Точно такова е мястото, в края на големия парцел и има черен път точно до ъгала на парцела.

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Точно такова е мястото, в края на големия парцел и има черен път точно до ъгала на парцела.
    Нека споделя и моя опит. Избрах си място, отидох в общината при въпросния господин, който, както спомена и радо, отговаря за земеделските въпроси. Показа ми картата на общинските имоти със съответния им статут (мери и паши, горска територия, земеделски земи и т.н.). Уточнихме на картата къде се намира, след което той идва на място с GPS, за да заснеме парцела и го нанесе на съответната карта. Следва заявление до кмета, както и други процедури, които не ни касаят в случая толкова. Един вид фиктивен търг с тайно наддаване и накрая се стига до заповед на кмета, за отдаването на въпросната територия под наем за определен период от време и заплащане на съответната наемна цена. В случая тъй като става въпрос за мери и паши, се заплаща, когато става въпрос за горска територия, наемането е безвъзмездно. При наемането на горска територия, нещата стоят по малко по-различен начин. Минавал съм и по двете процедури.
    Горното вече може и да съм го споделял нейде из форума, ако е така, моля да ме извините.

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Крайно време е да споменем, че има промяна отново в закона за пчеларството без да знаем по никакъв начин. Променена е точно част за наемане на мери и пасища за пчелини. Всеки да си прочете нещата и да е ясно каквото било било, вече нещата стоят по нов начин.

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Крайно време е да споменем, че има промяна отново в закона за пчеларството без да знаем по никакъв начин. Променена е точно част за наемане на мери и пасища за пчелини. Всеки да си прочете нещата и да е ясно каквото било било, вече нещата стоят по нов начин.
    Да, единствено чл. 12 от Закона е променен, като е допълнен и Закона за .... земеделските земи. Както и категорично е казано, че става въпрос за държавна собственост, преди пишеше Държавен горски фонд.

  10. #230
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Първоначално публикувано от rosty_sz
    Ако влезем в хипотеза че ще отделят парче ( което преди 5 години ми беше отказано) то това ще може да стане само от маломерен.
    Мисля че грешиш в разсъжденията си ,парцела за пчелин трябва да е маломерен ,а не да ти отделят парче от такъв .След заявление от пчеларя общината трябва да направи маломерен парцел за пчелин от свободни земи.Маломерен имот от 1 до 10 дка.

 

 
Страница 23 от 26 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •