Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 254
  1. #241
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости, а сега се замисли, че отива някой млад пчелар да стартира със 10-15 кошера и иска терен, че в селото станали 2000 бр кошерите, ама аз докато бях в общината по малко от 900 кв нямаше , значи е мислено само за пчеларите със 100 кошера нагоре.
    Да де и това имам предвид. Имаш намерение на този парцел да отглеждаш 100 в момента имаш 20 и смяташ след 3 години да са 100. Какво правиш?

  2. #242
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости, а сега се замисли, че отива някой млад пчелар да стартира със 10-15 кошера и иска терен, че в селото станали 2000 бр кошерите, ама аз докато бях в общината по малко от 900 кв нямаше , значи е мислено само за пчеларите със 100 кошера нагоре.
    Прочети внимателно това " документ, удостоверяващ, че заявителят има регистриран животновъден обект - постоянен пчелин с над 10 пчелни семейства, който е вписан в регистъра по чл. 8 от Закона за пчеларството;"

  3. #243
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Рости, ти обобщи, а аз да заключа: Продължават да се въвеждат правила, в услуга на определени хорица. По-лошото е, че ще продължи да се затяга примката около вратовете на дребните и средните пчелари и то конвенционални. Предполагам не след дълго ще бъде въведено в действие и правило, да нямаш право да продаваш мед, ако не си регистриран ЗС. И така лека полека ще се "комасират" пчелините и ще останат маститите. Земеделци с пчелини, преработватели с пчелини, депутати с пчелини и т.н.

  4. #244
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    3. Три км от съседни пчелини, регистрирани за отглеждане на пчелни семейства по биологичен начин.
    Което ще рече, имали там регистриран био пчелин, не може да има друг, било то конвенционален, био и т.н. Е тука ако нямат пръст и колеги с био пчелини, здраве му кажи. Така се делим на черни и бели.
    [/color]
    А как БАБХ ще знае дали наоколо има Био пчелин,като те не знаят кой е конвенционален и кой Био?
    Системата за регистрация на табелките /жълтите/ до последно не работеше, и всеки може да има от тях,те не са само за Био, но са задължителни за Био пчеларите.
    Та от къде някой ще знае кой пчелин какъв е?
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  5. #245
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    А как БАБХ ще знае дали наоколо има Био пчелин,като те не знаят кой е конвенционален и кой Био?
    Системата за регистрация на табелките /жълтите/ до последно не работеше, и всеки може да има от тях,те не са само за Био, но са задължителни за Био пчеларите.
    Та от къде някой ще знае кой пчелин какъв е?
    Шом е въведено това като правило, вероятно ще изискват такъв документ в набора от документи, който се подава при заявено желание за устройване на пчелин.
    Един пример от вчера: Отивам да си купувам авточасти и ми искат рег.№ на автомобила, питам ги - VIN номера ли, не бе - рег. №. Та мисълта ми бе, че е въпрос на време да се систематизира базата данни и по номера на пчелина да излезе всичко, та дори родата до девето коляно. За последното се шегувам разбира се. А и не само по номера, а и по зададен друг критерий - област, община и т.н.

  6. #246
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Шом е въведено това като правило, вероятно ще изискват такъв документ в набора от документи, който се подава при заявено желание за устройване на пчелин.
    Един пример от вчера: Отивам да си купувам авточасти и ми искат рег.№ на автомобила, питам ги - VIN номера ли, не бе - рег. №. Та мисълта ми бе, че е въпрос на време да се систематизира базата данни и по номера на пчелина да излезе всичко, та дори родата до девето коляно. За последното се шегувам разбира се. А и не само по номера, а и по зададен друг критерий - област, община и т.н.
    Това всичко действа, но само в едната посока. Тоест когата ти дължиш, но когата имаш да вземаш, нишката се къса.

  7. #247
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това всичко действа, но само в едната посока. Тоест когата ти дължиш, но когата имаш да вземаш, нишката се къса.
    Естествено! Все пак знаем в каква държава живеем - на абсурдите.

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Прочети внимателно това " документ, удостоверяващ, че заявителят има регистриран животновъден обект - постоянен пчелин с над 10 пчелни семейства, който е вписан в регистъра по чл. 8 от Закона за пчеларството;"
    Това и мен ме озадачаваше, когато исках парцел от ДГФ. Разбра се, че работата става, като първо си регистрираш в БАБХ временен животновъден обект с 0 кошера, после придобиваш кошерите и регистрираш бройката. При мен работата в ДГФ се проточи 2 години, но накрая, след доста разходи по обособяване на парцел в кадастъра, се случи. И все пак, дадоха ми безвъзмездно право за ползване за 7 години, после как ще е, не се знае. В горското не се интересуват от закона за пчеларството, за тях водещ е закона за горите.
    Хаосът в бг законодателството е голям и все нови и нови некадърници се упражняват по въпроса. Например, търговския регистър тая зима три месеца не вписваше промяна в собствеността на фирмите, защото се прие от парламента разпоредба, че трябва да се удостоверява, че фирмата не дължи заплати. Обаче с какъв документ се удостоверява това - нито дума, даже и вносителя Маяманолова не знаеше. Блокираха се всички сделки, нотариусите не ги изповядваха, регистъра не ги вписваше. Цирк! Точно тогава на един приятел му се изпълни мечтата в живота - успя да си продаде фирмата на германците, чиито подизпълнител беше. Като се договориха, преведоха му те парите за дяловете и ядец, не може да се прехвърлят официално. Като мина един месец, германците заподозряха измама и си взеха парите обратно и купиха румънския му конкурент, а на моя човек му идеше да застреля някого.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #249
    Наблюдател
    Регистриран
    07.03.2017
    Мнения
    1

    Регистриране

    Добър вечер, от скоро се занимавам с пчели в момента имам 17 кошера и искам да се развивам в тази сфера но не съм регистриран никаде и не получавам никакви средства. Въпросът ми е къде трябва да се регистрирам като за начало и каква е минималната бройка на пчелните семейства. Благодаря предварително

  10. #250
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Savata1994 Виж публикацията
    Добър вечер, от скоро се занимавам с пчели в момента имам 17 кошера и искам да се развивам в тази сфера но не съм регистриран никаде и не получавам никакви средства. Въпросът ми е къде трябва да се регистрирам като за начало и каква е минималната бройка на пчелните семейства. Благодаря предварително
    Здравей! Като за начало - с време за прочитане на тази тема от форума дали разполагаш?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •