Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 254
  1. #111
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето ти го изтеглен от Ciela-та: ЗАКОН ЗА ПЧЕЛАРСТВОТО.rar

  2. #112
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Велинград
    Благодаря !!!!

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Според сега действащата нормативна уредба няма точно и ясно дефинирани параметри.
    Закон за пчеларството, чл. 8, ал. 5 - от там те препраща към Наредба 10 от 1 април 2015год. и в нея за разлика от предишната наредба(27 от 2 юли 2002г.) която се отнасяше за номерацията на пчелните кошери, няма нищо конкретно за табелата нито размер, нито какво точно трябва да съдържа.

    http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135468444

    http://www.ciela.net/svobodna-zona-d...nite-semeystva

    Аз използвам формат А4(на "ландскейп" - обърнат странично) и изписвам:
    1. Номер на пчелина
    2. Име, презиме и фамилия(или фирма юридическо лице)
    3. Адрес(на собственика или по регистрация на юридическото лице)
    4. Телефонен номер

    Ламинирам табелката и това е.
    Няма такова нещо. Единствено което се изписва на таберата е номера на пчелина. Колега чети внимателно от закона за пчеларството Чл. 8. (5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 61 от 2014 г.) Постоянните пчелини задължително са с ограда. В срока по ал. 2 собственикът поставя на оградата табелка с регистрационен номер на пчелина съгласно наредба на министъра на земеделието и храните.
    Не давайте подвеждащи информации, ако не сте запознати.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    има ли някъде записана някаква нормативна уредба колко кошера на какво място може да се сложат виждам има писано 5 кв м на кошер но къде в законите е написано това ?

  5. #115
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2015
    Мнения
    5
    Здравейте, начинаеща съм и моля да ме извините ако се повтарям, но бихте ли ми казали стъпка по стъпка как да регистрирам пчелина. Закупихме 15 кошера и мястото, където ще са е собствено в община Раковски. Прочетах, че трябва да е заградено, но не разбрах дали е цялото или само където са кошерите и ако искаме да закупим още, какво се случва? Благодаря ви предварително

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от p4eli4ka111 Виж публикацията
    Здравейте, начинаеща съм и моля да ме извините ако се повтарям, но бихте ли ми казали стъпка по стъпка как да регистрирам пчелина. Закупихме 15 кошера и мястото, където ще са е собствено в община Раковски. Прочетах, че трябва да е заградено, но не разбрах дали е цялото или само където са кошерите и ако искаме да закупим още, какво се случва? Благодаря ви предварително
    В по горните постове е отговора. Но питай ветеринара където ще е пчелина трябва да имаш договор с него или някой друг ветеринар, той ще ти каже за местното ОДБХ там ще пуснеш молба и ще се назначи комисия за одобрение на обекта. Като ти се открие обект с пътен лист купуваш пчелите и ги докарваш законно в твоя обект (като им кажеш че си ги закупил вече подлежиш на акт)

  7. #117
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от p4eli4ka111 Виж публикацията
    ..... Прочетах, че трябва да е заградено, но не разбрах дали е цялото или само където са кошерите ....
    Заграждаш само този участък от имота, в който искаш да ти е пчелина. Аз имам големи имоти, в които е заградена само една малка част за пчелин. Имам и обратната ситуация - един пчелин загражда участък от 3 съседни малки имоти.

    Правилото е следното - заграждаш точно толкова, колкото ти трябва за да си разположиш кошерите, като предвидиш място и за всички бъдещи разширения в следващите години.

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от p4eli4ka111 Виж публикацията
    Здравейте, начинаеща съм и моля да ме извините ако се повтарям, но бихте ли ми казали стъпка по стъпка как да регистрирам пчелина. Закупихме 15 кошера и мястото, където ще са е собствено в община Раковски. Прочетах, че трябва да е заградено, но не разбрах дали е цялото или само където са кошерите и ако искаме да закупим още, какво се случва? Благодаря ви предварително
    Само да допълня в молбата за регистрация има 2 графи едната е за наличен бр.пчелни семейства а другата е за капацитет на обекта тук трябва да внимаваш ако напишеш 15 колкото имаш в момента след това като ги увеличиш трябва да повтаряш процедурата наново Затова пиши толкова колкото мислиш че ще ги увеличаваш стига да имаш достатъчно имот мисля че максималната графа е над 100 тоест това е в твой интерес като пари таксата е няколко лева разликата не е много.

  9. #119
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Според сега действащата нормативна уредба няма точно и ясно дефинирани параметри.
    Закон за пчеларството, чл. 8, ал. 5 - от там те препраща към Наредба 10 от 1 април 2015год. и в нея за разлика от предишната наредба(27 от 2 юли 2002г.) която се отнасяше за номерацията на пчелните кошери, няма нищо конкретно за табелата нито размер, нито какво точно трябва да съдържа.

    http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135468444

    http://www.ciela.net/svobodna-zona-d...nite-semeystva

    Аз използвам формат А4(на "ландскейп" - обърнат странично) и изписвам:
    1. Номер на пчелина
    2. Име, презиме и фамилия(или фирма юридическо лице)
    3. Адрес(на собственика или по регистрация на юридическото лице)
    4. Телефонен номер

    Ламинирам табелката и това е.
    Цитат Първоначално публикувано от Nic Виж публикацията
    Няма такова нещо. Единствено което се изписва на таберата е номера на пчелина. Колега чети внимателно от закона за пчеларството Чл. 8. (5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 61 от 2014 г.) Постоянните пчелини задължително са с ограда. В срока по ал. 2 собственикът поставя на оградата табелка с регистрационен номер на пчелина съгласно наредба на министъра на земеделието и храните.
    Не давайте подвеждащи информации, ако не сте запознати.
    Ти или четеш избирателно или през ред...?!?
    Много ясно съм посочил, че според последните изменения на закона и новата наредба емного не ясно какво трябва да съдържа табелата(само един гол номер е прекалено малко и неясно). И като допълнение съм посочил какво АЗ ПИША НА МОЯТА СИ ТАБЕЛА, без да ангажирам когото и да било да си пише каквото си иска...

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ти или четеш избирателно или през ред...?!?
    Много ясно съм посочил, че според последните изменения на закона и новата наредба емного не ясно какво трябва да съдържа табелата(само един гол номер е прекалено малко и неясно). И като допълнение съм посочил какво АЗ ПИША НА МОЯТА СИ ТАБЕЛА, без да ангажирам когото и да било да си пише каквото си иска...
    Преди седмица регистрирах пчелин.
    От ОДБХ: Закона е стар. На табелата се пише само номера на пчелина.
    Напълно е достатъчно. По номера на пчелина контролните органи ще получат достъп до останалата информация за собственика.

 

 
Страница 12 от 26 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •