Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 254
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    обл. Добрич
    В допълнение към предходния пост искам да попитам как стоят нещата при практикуването на мобилно пчеларство? В моя случай сменям съседни землища, които обаче попадат в различни общини,че дори и области.

  2. #102
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Трябва да се вземе пътен лист от личния ти ветеринарен лекар. Наскоро го правих и се оказа, че има ЕДИННА СИСТЕМА, в която всички местения се регистрират, и пътния лист се издава от самата система след въвеждане в компютъра на данните за пчелина, броя на семействата, номерата на камиона и други данни, включая и дали семействата са проверени за американски гнилец.

    Може да се издаде и ръчен (не компютърен) пътен лист, но в него пак се вписват всичките тези данни, и копие от тях остават при ветеринаря и се отчитат където трябва. Въобще всичко е много строго и не трябва да се заобикаля с лека ръка.

  3. #103
    Здравейте колеги,
    Може ли да ми кажете, има ли изискване за размера на табелата на пчелина ?

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Стоян Тодоров Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Може ли да ми кажете, има ли изискване за размера на табелата на пчелина ?
    Според сега действащата нормативна уредба няма точно и ясно дефинирани параметри.
    Закон за пчеларството, чл. 8, ал. 5 - от там те препраща към Наредба 10 от 1 април 2015год. и в нея за разлика от предишната наредба(27 от 2 юли 2002г.) която се отнасяше за номерацията на пчелните кошери, няма нищо конкретно за табелата нито размер, нито какво точно трябва да съдържа.

    http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135468444

    http://www.ciela.net/svobodna-zona-d...nite-semeystva

    Аз използвам формат А4(на "ландскейп" - обърнат странично) и изписвам:
    1. Номер на пчелина
    2. Име, презиме и фамилия(или фирма юридическо лице)
    3. Адрес(на собственика или по регистрация на юридическото лице)
    4. Телефонен номер

    Ламинирам табелката и това е.

  5. #105
    Благодаря за изчерпателния отговор.

  6. #106
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    А някой има ли представа каква е цената на транспортният лист?Моят ветеринар ми взе 64 лв за транспорт между двата ми пчелина.А напролет го имам отново това упражнение и ми се видяха доста тези пари.Говорим за 23 броя.

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    А някой има ли представа каква е цената на транспортният лист?Моят ветеринар ми взе 64 лв за транспорт между двата ми пчелина.А напролет го имам отново това упражнение и ми се видяха доста тези пари.Говорим за 23 броя.
    Имаш в предвид "пътен лист" или както му е официалното наименование ВМС(ветеринарно медицинско свидетелство) - 4,50лв. фиксирана цена + добавка на който участъков каквото му "роди" глават. На мен моят ми взима по левче на семейство, все едно колкото им дават за профилактичните прегледи(пролете и есенен).

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Имаш в предвид "пътен лист" или както му е официалното наименование ВМС(ветеринарно медицинско свидетелство) - 4,50лв. фиксирана цена + добавка на който участъков каквото му "роди" глават. На мен моят ми взима по левче на семейство, все едно колкото им дават за профилактичните прегледи(пролете и есенен).
    Да,ВМС е,но сега погледнах в горният десен ъгъл на бланката доктора е написал 6.45 лв, а ми взе 64 лв.Та затова питах има ли наредба с цените,че напролет пак ще се местят.Ех,омръзна ми всеки да те шамаросва кой както му скимне....

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Велинград
    Здравейте, бихте ли ми дали актуална връзка към новия закон за пчеларството от 2015 г?! Благодаря!

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Байраков Виж публикацията
    Здравейте, бихте ли ми дали актуална връзка към новия закон за пчеларството от 2015 г?! Благодаря!
    http://lmgtfy.com/?q=%D0%B7%D0%B0%D0...BE%D1%82%D0%BE

 

 
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •