Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 144
  1. #121
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Тези корпуси си ги купих пролетта по 20лв. Здрави са, ако сложа един на земята мога да се кача на него и няма да се счупи. Ще видя как ще изкарат зимата на полеви условия и в какво състояние ще бъдат.
    IMG_20160602_174813.jpg
    IMG_20160602_174829.jpg
    IMG_20160602_174902.jpg
    IMG_20160602_174954.jpg

  2. #122
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2016
    Мнения
    1
    Здравейте, току-що се регистрирам и не мога да се ориентирам в сайта. Къде мога да пусна обява за продан на кошерите и пчеларско оборудване- общ. Харманли, тел. 0887814318

  3. #123
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Катя Виж публикацията
    Здравейте, току-що се регистрирам и не мога да се ориентирам в сайта. Къде мога да пусна обява за продан на кошерите и пчеларско оборудване- общ. Харманли, тел. 0887814318
    http://pchelari.com/forum/forumdisplay.php?f=34

  4. #124
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Катя Виж публикацията
    Здравейте, току-що се регистрирам и не мога да се ориентирам в сайта. Къде мога да пусна обява за продан на кошерите и пчеларско оборудване- общ. Харманли, тел. 0887814318
    Но, би било добре до погледнеш и правилата за дългосрочните обяви, за да няма после сърдити...


    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1751

  5. #125
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Здравейте колеги. Искам да попитам,кой–как разсипва медъд от мутератори,тенекии и тн, в буркани,че нещо с черпака ми писна. П.П Ако въпросът ми не е на място,моля модераторите да го преместят където му е мястото. Благодаря.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Здравейте колеги. Искам да попитам,кой–как разсипва медъд от мутератори,тенекии и тн, в буркани,че нещо с черпака ми писна. П.П Ако въпросът ми не е на място,моля модераторите да го преместят където му е мястото. Благодаря.
    Вземаш си малък матуратор и пълниш буркани като пич. Аз си купих 100 литров от Светльо Гендов и съм много доволен. Според мен до 100 литра е добре за буркани, че ако е повече налягането от меда води до течове по и около крана, което забавя процеса и може да се омажеш сериозно. Поръчваш си само казана + капак, без стойката, защото е ниска и ще останеш без кръст и врат ако разливаш повечко буркани. Качваш матуратора на една маса, подлагаш някой кашон или стол под крана и забравяш за тоя каторжен труд с черпака.
    Медец

  7. #127
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    За напредналите- матуратор, за хобити като мен- туба за вода от диспенсер, 18 л и са по яки. Изрязваш дъното а на отвора за капачката слагаш кран. Във всеки строителен магазин ги има, пластмасови с формата на крана на центрофугите. За стойка използвам един стар стол на който пробих седалището. Спокойно събира тенекия от 25 кг. Нататък е ..песен.

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    За напредналите- матуратор, за хобити като мен- туба за вода от диспенсер, 18 л и са по яки. Изрязваш дъното а на отвора за капачката слагаш кран. Във всеки строителен магазин ги има, пластмасови с формата на крана на центрофугите. За стойка използвам един стар стол на който пробих седалището. Спокойно събира тенекия от 25 кг. Нататък е ..песен.
    Алексиев е прав, един кран за центрофуга и кофа 18 литра са 15-тина лв и също си вършиш идеална работа. Има и 32 литрова, която ще събере почти 2 тенекии. Ефективни варианти за без пари. Спомних си и аз преди как разливах с черпака и те разбирам
    Медец

  9. #129
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Благодаря на всички за отговорите. Ще пробвам всички варианти и ще видя кой ми е най-удобен. Иначе имам мутератор 110л но ми се струва, че тече доста бързо и незнам дали няма да омажа всичко доволно.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Има и още варианти. Моите матуратори са с подобна вместимост. Но вместо канела имат сферични кранове. На дъното на съда. Цол поне.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •