Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 144
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Интересува ме, какъв уред трябва да закупя за нагряване на телта на рамките при монтаж на восъчни основи. Конкретно ме интересува волтаж, ампераж и други подобни харектеристики, за да не ми се смеят в магазина.
    Най обикновенно зарядно за акумулатор или захранване за компютър също върши работа (12-15V и 1-4 A). Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    37

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    И?
    Jikata-OVECH

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    ето и нещо, което може да е от помощ за всеки.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    23
    ето нещо, което има колкото плюсове толкова и минуси, но си струва да бъде видяно дори само като идея: http://www.youtube.com/watch?v=Eym8rxYeLTc

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    поредния абсурден клип
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #37
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Идеята е интересна на микро-ниво. Трябва да се погледне под микроскоп какво се случва с восъчните капчета - дали се отдръпват настрани или просто ципата пак си остава, но вече е прозрачна от разтопяването.

    Ако се окаже, че восъчните капачета се отдръпват настрани, тази идея може да бъде направо гениална и да бъде доразвита. Например центрофуга за 56 рамки, в която на първия цикъл горещ въздух изпълва цялата центрофуга за определен брой секунди, и после следва самото центрофужене. Ако идеята проработи, разпечатващите машини ще отпаднат, а това ще промени лицето на цялата индустрия.

    Та аз лично не бих отхвърлил с лека ръка тази идея като непригодна. По-скоро бих си я добавил към списъка с идеи, чакащи проверка дали в тях има някакво зрънце рационалност или не.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    А какво ли става с меда при тази температура...

  9. #39
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    А какво ли става с меда при тази температура...
    Нищо. Нали преработвателните предприятия обдухват тенекиите с горещ въздух с температура 70-80 градуса, и това го правят часове наред. Наистина такава висока температура поврежда ензимите и увеличава ХМФ-то, но това се случва само с повърхностния слой мед, който е само 1% от цялото количество. След смесване на цялото количество щетите се разреждат и диастазата и ХМФ-то придобиват нормални или съвсем леко променени стойности.

    Това е от типа информации, за които съм абсолютно сигурен. Кратковременно обдухване с горещ въздух е абсолютно безопасно за меда като цяло и почти не влошава крайните му параметри. В преработвателните предприятия масово се използва, при това няколко пъти подред докато стигне до крайния клиент. Колкото пъти меда си смени собствеността, толкова пъти някъде някой го обдухва с горещ въздух. Средно докато стигне до крайния клиент, поне три пъти се обдухва - веднъж в България, веднъж при западния изкупвач на едро и веднъж при разфасовчика на дребно. Всеки един от тях декристализира и хомогенизира, като това винаги се прави в камери с горещ въздух с температура 70-80 градуса. Естествено се следи в обема на меда температурата да не надхвърля 40 градуса, но по повърхността му тя достига до 70 градуса.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Само дето тия пистолети работят при температура 350-600 градуса.

 

 
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •