Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 87 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 861
  1. #371
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Ами точно това е проблема. Когато не гласуваш ти не само, че няма да ядеш пържола, ами ще получиш възможно най-миризливото лайно. Всъщност ние нямаме опцията да НЕ гласуваме. Ако гласуваш, твоя глас отива за дадената партия, ако не гласуваш твоя глас се разпределя пропорционално между според това как са гласували другите. Така че дали ще гласуваш или не винаги ще има 240 депутата. Няма опция да гласуваш против.
    Не братле,едни същи ги ядем лайната.А пържола нито ние ще ядем нито децата ни в това заведение.Собствениците, управителите,барманите ,готвачите,сервитьорите и дори чистачите на това заведение са едни и същи от много години и ще останат същите още много други години.Дълбоко се заблуждаваш че като си поръчаш едно лайно вместо друго ще промениш нещо.Един от начините да се промени нещо ако всички вкупом откажем да им ядем помията и да поискаме пържолите.Но както виждаш нещата вървят в обратната посока.Сега ни карат задължително да ги ядем,който не иска глоба.Другия начин е когато се сменят собствениците или овчарите (олигарсите) и обслужващия ги персонал (политиците).Вероятно децата им или внуците няма да са толкова алчни и ще пускат от време на време по някой кокал на народа.

  2. #372
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    За партиите трябва да има субсидии, защото една партия за да се издържа има два начина:
    1. От субсидии
    2. От пари дадени от мафиоти в бели якички на които после ще си им длъжник.

    Така ако се махнат субсидиите ще останат единствено партиите създадени с пари от мафиотите или директно създадени от същите тези мафиоти. Няма да има дори и теоретична възможност за създаване на независима от мафията партия.
    Те и циганите това казват:"Ако не ми давате, ще крадем."

  3. #373
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    Те и циганите това казват:"Ако не ми давате, ще крадем."
    И партиите като циганите крадат, независимо дали им дават или не. Със субсидията поне нямат моралното право да го правят.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #374
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да, но там в другото стадо ти ще си ЧЕРНАТА ОВЦА. Никога няма да бъдеш признат като тяхна си овца.

    Хрумна ми една класификация на овцете, която е правилна, но не касае точно тебе. Дано не се обидиш:

    1. Овце, които покорно блеят, дори и тогава, когато ги водят в кланницата.
    2. Овце, които покорно блеят, но в мислите си не са съгласни с овчето си положение.
    3. Овце, които отказват да блеят покорно, и не се страхуват да блеят както си искат.
    4. Овце, които отказват да блеят покорно, и които се опитват да привлекат и други овце за съвместно блеене срещу овчаря.
    5. Овце, които дори нападат овчаря, с риск да бъдат изпратени в кланицата.
    6. Овце, които нападат овчаря, и дори го побеждават в собствената му игра. Крайният резултат пак е кланица, но това са подробности.

    От цялата класификация само овцете по т. 1 не ходят на избори. Интересно е кой от пчеларите в коя точка се самоопределя.
    Бил съм,вярно е черна овца си оставаш винаги.Но много от чернте овце са оценяни достойно според качествата които предлагат на овчаря.
    Не казвам че тук е най лошото място на света.Има си много предимства да живееш в България.Може би за нас би било по-добре да се сравняваме с близкия изток и с Афрка от колкото със западните държави.Така няма да чустваме толкова геноцида който се прилага към населението ни.

  5. #375
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Собствениците, управителите,барманите ,готвачите,сервитьорите и дори чистачите на това заведение са едни и същи от много години и ще останат същите още много други години.
    Напротив, има достатъчно качествени и мислещи хора, които трябва да се подкрепят при всяка възможност. Трябва да се интересуваме, осведомяваме и борим - когато ни се отдаде шанс, без значение от резултата, защото това е правилното поведение.

    Иначе той - скептицизмът е удобен, не правим нищо, махаме с ръка, казваме "всички са маскари" и продължаваме напреТ.
    Христо Йорданов

  6. #376
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Напротив, има достатъчно качествени и мислещи хора, които трябва да се подкрепят при всяка възможност. Трябва да се интересуваме, осведомяваме и борим - когато ни се отдаде шанс, без значение от резултата, защото това е правилното поведение.

    Иначе той - скептицизмът е удобен, не правим нищо, махаме с ръка, казваме "всички са маскари" и продължаваме напреТ.
    Какво да разбираме под качествени?
    Аз лично познавам малко хора с достойнство и чест и те до един не искат да се занимават с политика.
    Нека излязат напред тези тези качетвени хора,и когато се уверя че имат нужнте качества ще ги подкрепя с 2 ръце и сърце!

  7. #377
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ти приемаш ли, че държавата трябва да се управлява или си привърженик на абсолютната анархия?
    Да приемам, привърженик съм на многопартийна ,демократична система на управление.Насилственото гласуване няма да промени нищо, защото пак ще се купуват гласове, освен това голяма част от гласуващите едва ли знаят за какво ще гласуват.За това съм против, а и ми се разминава с разбирането за демократичен избор.

  8. #378
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Чанко задължително е да минаваш на зелено на светофара, що не ръгнеш на червено за да не ти се разминава с разбирането за демократичен избор. Избирай демократично по тротоара ли ще вървиш (задължително) или по осовата линия.

  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да приемам, привърженик съм на многопартийна ,демократична система на управление.Насилственото гласуване няма да промени нищо, защото пак ще се купуват гласове, освен това голяма част от гласуващите едва ли знаят за какво ще гласуват.За това съм против, а и ми се разминава с разбирането за демократичен избор.
    И как според теб трябва да се реализира на практика тази многопартийна ,демократична система на управление, ако всеки не каже кого предпочита? С теглене на жребий ли? Не ти ли минава през главата мисълта, че масовото негласуване отново води до диктатура, но не една личност или партия, а на олигархията? Че тя практически си купува властта? Или това те устройва и ти дава чувството за свобода?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #380
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Въпрос към всички които са, за задължително гласуване.

    Гласували ли сте на всички избори досега?

 

 
Страница 38 от 87 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •