Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 87 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 861
  1. #361
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Нали говорим уж за демократичен избор!Какво му е демократичното когато трябва да избереш някой който не искаш!Когато пусна недействителна бюлетина изразявам своя избор,че не избирам никой от тези които ми се предлагат.
    Нека дам един пример как виждам нещата аз.На изборите ми дават да избирам какво ще ям следващтите 4 години.Трябва да избера между:
    1.Кучешко лайно
    2.Котешко лайно
    3.Патешко лайно
    Искам да ям вратна пържола за това няма да гласувам да ям лайната.Който избере да яде лайната да не се сърди после че не му били вкусни.
    Някой ще рече,ама как няма да гласуваш,така ще се наложи да ядем патешко лайно.Е като няма да ям пържоли,все ми е едно какви лайна ще ям!

  2. #362
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако така или иначе трябва да се ядат лайна и нищо друго, по-добре е да избереш най-малко противното лайно. Иначе има опасност да ядеш най-миризливото лайно, при това не само ти, но и всички твои колеги и приятели.

    Тоест дори и когато избора е само между лайна, ПАК Е ПО-ДОБРЕ ДА ГО НАПРАВИШ ТОЗИ ИЗБОР.

  3. #363
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Явно българина има много свободи и загубата на някоя изобщо не го притеснява.Какви благовидни мисли и надежди.Ха ха, утре някой с подобни блянове ще върне ергенския данък и ще ви задължи да имате по три деца.Да за някои пак ще е правилно, щото да не се затрие българина.Жалко, че само преди седмица се говореше за свобода.
    Ти приемаш ли, че държавата трябва да се управлява или си привърженик на абсолютната анархия?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #364
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако така или иначе трябва да се ядат лайна и нищо друго, по-добре е да избереш най-малко противното лайно. Иначе има опасност да ядеш най-миризливото лайно, при това не само ти, но и всички твои колеги и приятели.

    Тоест дори и когато избора е само между лайна, ПАК Е ПО-ДОБРЕ ДА ГО НАПРАВИШ ТОЗИ ИЗБОР.
    Не съм съгласен.
    А мога и да направя избор да отида в друго заведение където в менюто има пържоли.
    Ти сам каза че пазарната икономка изхвърля всичко което не е конкурентноспособно.Не знам защо нашето заведение което предлага само лайна за народа и пържоли за големците защо още не го е изхвърлила пазарната кономика.

  5. #365
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    но в действителност ти увеличаваш броя на депутатите на всяка една партия в пропорциите, които са определили другите гласуващи.
    Т.е. нищо няма да се промени в заеманите места със или без задължителното гласуване с невалиден глас или без пуснат този глас.

    ПП. Аз с удоволствие ще ходя да си плащам глобите, когато не искам да гласувам.

  6. #366
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Не съм съгласен. А мога и да направя избор да отида в друго заведение където в менюто има пържоли......
    Да, но там в другото стадо ти ще си ЧЕРНАТА ОВЦА. Никога няма да бъдеш признат като тяхна си овца.

    Хрумна ми една класификация на овцете, която е правилна, но не касае точно тебе. Дано не се обидиш:

    1. Овце, които покорно блеят, дори и тогава, когато ги водят в кланницата.
    2. Овце, които покорно блеят, но в мислите си не са съгласни с овчето си положение.
    3. Овце, които отказват да блеят покорно, и не се страхуват да блеят както си искат.
    4. Овце, които отказват да блеят покорно, и които се опитват да привлекат и други овце за съвместно блеене срещу овчаря.
    5. Овце, които дори нападат овчаря, с риск да бъдат изпратени в кланицата.
    6. Овце, които нападат овчаря, и дори го побеждават в собствената му игра. Крайният резултат пак е кланица, но това са подробности.

    От цялата класификация само овцете по т. 1 не ходят на избори. Интересно е кой от пчеларите в коя точка се самоопределя.

  7. #367
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Малко са 50лв! Имам приятели и познати, които са абсолютно безхаберни по политически въпроси, но не спират да мрънкат, когато си блъскат колите в дупките по пътищата, някой ги обира, малки са им заплатите или водят абсурдни дела в съда.
    Тези 50 лв са малко, но поне са добро начало. Нещо като ключ, който да светне лампа в главите за онези, които си въобразяват, че живота в едно общество може да мине без минимална политическа осведоменост и ангажираност.
    После мрънкане за цената на винетките, пардон - меда!
    Христо Йорданов

  8. #368
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Нали говорим уж за демократичен избор!Какво му е демократичното когато трябва да избереш някой който не искаш!Когато пусна недействителна бюлетина изразявам своя избор,че не избирам никой от тези които ми се предлагат.
    Нека дам един пример как виждам нещата аз.На изборите ми дават да избирам какво ще ям следващтите 4 години.Трябва да избера между:
    1.Кучешко лайно
    2.Котешко лайно
    3.Патешко лайно
    Искам да ям вратна пържола за това няма да гласувам да ям лайната.Който избере да яде лайната да не се сърди после че не му били вкусни.
    Някой ще рече,ама как няма да гласуваш,така ще се наложи да ядем патешко лайно.Е като няма да ям пържоли,все ми е едно какви лайна ще ям!
    Ами точно това е проблема. Когато не гласуваш ти не само, че няма да ядеш пържола, ами ще получиш възможно най-миризливото лайно. Всъщност ние нямаме опцията да НЕ гласуваме. Ако гласуваш, твоя глас отива за дадената партия, ако не гласуваш твоя глас се разпределя пропорционално между партиите според това как са гласували другите. Така че дали ще гласуваш или не винаги ще има 240 депутата. Няма опция да гласуваш против.

  9. #369
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Най-бедната държава сме, а с най-големи субсидии за партиите на глас. При задължително гласуване, ще се вдигне законната кражба от народа към партиите. Интересно, как ще накажат българите в чужбина при не гласуване? И защо трябва да има субсидии за партиите? Изчезващ вид ли са? А за пчелите няма субсидии...

  10. #370
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    И защо трябва да има субсидии за партиите? Изчезващ вид ли са? А за пчелите няма субсидии...
    За партиите трябва да има субсидии, защото една партия за да се издържа има два начина:
    1. От субсидии
    2. От пари дадени от мафиоти в бели якички на които после ще си им длъжник.

    Така ако се махнат субсидиите ще останат единствено партиите създадени с пари от мафиотите или директно създадени от същите тези мафиоти. Няма да има дори и теоретична възможност за създаване на независима от мафията партия.

 

 
Страница 37 от 87 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •