Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 65 от 87 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 641 до 650 от общо 861
  1. #641
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Петър Маринов - petermar Виж публикацията
    Търси отговора в класиците ни ...

    http://www.extremecentrepoint.com/archives/335
    Този линк не ми помага. Съдържанието му потвърждава първото твърдение и ми е известно. Трябва ми линк за отговора -горе.

  2. #642
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Този линк не ми помага. Съдържанието му потвърждава първото твърдение и ми е известно. Трябва ми линк за отговора -горе.
    Да го докаже този който го твърди. Това е част от пропагандата - хвърлят нещо без доказателство и после "върви обяснявай че нямаш сестра".
    Nil satis nisi optimum

  3. #643
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Петър Маринов - petermar Виж публикацията
    Да го докаже този който го твърди. Това е част от пропагандата - хвърлят нещо без доказателство и после "върви обяснявай че нямаш сестра".
    Така е, но си викам : може да съм пропуснал и да не съм ги усетил тез милиарди.


    пп. Линка е страхотен. Не съм срещал толкова неща, събрани на едно място.

  4. #644
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Както съм писал : човек се учи докато е жив. Днес съм направо втрещен -ето.

    мнение: -"Така както Русия е грабила България, никой не го е правил. И продължава да го прави."...

    отговор: - " Да много ни ограби ма направо фалирахме. Забравихте ли субсидиите от СССР? 400 милиона долара годишно за земеделие? 2 милиарда годишно за бюджета. Реекспорта на петрола или и това е грабеж за българия? Продажбата на оръжие без платен патент за производство? " ....

    Моля ,дайте линк където да прочета за твърдението в отговора. Такова чудо не съм и чувал - моля помагайте, не ме оставяйте да умра в неведение.

    пп.Ориджинал---пушалка. Не задавам въпроса там, защото не ми се спори с радио -ехото на Москва.
    Искаш почти невъзмпжното. Мога малко да помогна да не се гътнеш съвсем незнаещ. Голяма част от тези отношения и субсидирания на брадска държава крепяща устоите на соцкомунизма на балканите няма да видят бял свят. Известно време работих с един много свестен мъж(лека му пръст). Човека е минал през различни отрасли на икономиката и е стигнал до министерски съвет, планиране на селското стопанство в НРБ, по спомен 1980-1984г. Такива неща научих от него за функционирането на икономиката ни през онези години(субсидий на земеделие и тежка индустрия, доставки на суровини, осигуряване на пазари първо и второ направление и преговори за тях, отношения със СССР, лични отношения на Живков и Брежнев, разговори на които е бил свидетел и т.н.), че се почувствах.... като теб. Няма как да излезе всичко това в Телеграф или Уикенд. За цифри няма да говоря, защото не си ги спомням, но безплатен обяд няма. Влияние и власт се купуват и подържат с пари или адекватни ”търговски отношения”.

    п.п. За да не кажеш, че съм ехото на ехото, няма нищо добро в тази история. Няма цена за живота на всички онези поколения, живяли в заблуда с умишлено промити мозъци, всичките им ограничения, културни и икономически, ”свобода на словото” и т.н. Жалкото е че, днешните поколения са в неведение, а някои удобно забравят. И сега ако задрънкам политиците... неееее!!! Набихме си НЕУТРАЛЕН ПРЕЗИДЕНТ. Само дето вицето е от старите парцали... Сигурно в тази държав сме дървояди. Скачаме от греда на... по-дебела и то стара, за която се знае че е гнилоч.

  5. #645
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Искаш почти невъзмпжното. Мога малко да помогна да не се гътнеш съвсем незнаещ. Голяма част от тези отношения и субсидирания на брадска държава крепяща устоите на соцкомунизма на балканите няма да видят бял свят. Известно време работих с един много свестен мъж(лека му пръст). Човека е минал през различни отрасли на икономиката и е стигнал до министерски съвет, планиране на селското стопанство в НРБ, по спомен 1980-1984г. Такива неща научих от него за функционирането на икономиката ни през онези години(субсидий на земеделие и тежка индустрия, доставки на суровини, осигуряване на пазари първо и второ направление и преговори за тях, отношения със СССР, лични отношения на Живков и Брежнев, разговори на които е бил свидетел и т.н.), че се почувствах.... като теб. Няма как да излезе всичко това в Телеграф или Уикенд. За цифри няма да говоря, защото не си ги спомням, но безплатен обяд няма. Влияние и власт се купуват и подържат с пари или адекватни ”търговски отношения”.

    Аве според теб, голяма тайна -голямо чудо. Що ли, на всичките приказки, как ни подарявали, как ни давали, като на братя. Понеже почна кой -какво казал та и аз да кажа, какво съм чул. Цигари БТ- в България -60 стотинки. В СССР -40 копейки. Замразено пиле -българско: тук-3.20лв. там -1.80 р. Въпрос : на колко сме ги изнасяли.

    http://www.marica.bg/%D1%80%D1%83%D1...F-news120.html

    Пак да питам : при давани 2 милиарда и 400 милиона долара годишно, защо след 1989г ни дължаха 400 милиона. От какво е това задължение , което 20г не плащаха. Малък брат-голям брат, бизнес : кон за кокошка. Ето враговете какво пишат. Истина или не, всеки си решава.

    http://www.168chasa.bg/Article/4146877

  6. #646

  7. #647
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Написах ”безплатен обяд няма”. Дано повече хора си направят труда да прочетат линковете. Бях ги постнал и в друг форум, но те се изроиха напоследък...

  8. #648

  9. #649
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Красавец отвсякъде. Можете да му се радвате на воля. Ама може и да се замислите.


    http://desebg.com/2011-01-06-11-45-3...06-19-14-37-53

  10. #650
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Всичко има, всичко е записано, но човек трябва да си отвори очите, да прочете и да помисли.

    http://www.thetransitionthatneverhap...an-English.pdf

    Да ви заинтересувам----откъс :

    В съвременна България има голям брой както млади, така и възрастни хора, които
    сякаш не познават или не си спомнят за недотам далечното историческо и политическо
    минало на страната си. Някои просто предпочитат да не мислят за това заради отно-
    сителната лекота на това да останеш апатичен. Именно тези хора са толкова лесно
    манипулирани днес.
    Левите и тези, които по принцип се противопоставят на европейското развитие и
    включването на България в ЕС, осигуряват постоянен огън от антиевропейски настроения
    чрез публикации в онлайн медии, форуми, блогове и информационни сайтове в опит да се
    разпространи, смути и изкриви вече обърканото и деформирано обществено мнение.
    Много проблеми изглежда произтичат от факта, че българите са склонни да об-
    виняват другите за собствените си нещастия. Голяма част от обществото смята, че
    външните сили са „враждебни“ към страната. Някои отиват толкова далеч, че вярват в
    „универсална конспирация“ срещу един иначе „работлив и умен“ народ. Това е документален
    разказ за началото на преходния период от комунизъм към демокрация в България и пред-
    ставя част от хората, които са започнали промените.
    Нека се върнем към осемдесетте години - предпочитан период от съвременните
    пропагандатори и хората, желаещи да си спомнят за „славните“ дни на социализма.
    В края на 80-те години икономиката на социалистическа България е напълно фалира-
    ла. За всички, дори за комунистическите лидери по онова време, е ясно, че икономиката не
    може да върви напред със същите ресурси и методи на управление. Така управляващата
    комунистическа партия започва да прави радикални промени в модела. Същевременно в
    обществото започва да нараства социалното напрежение - нещо, което дотогава - през
    годините на зрелия социализъм, е считано за невъзможно

 

 
Страница 65 от 87 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •