Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 87 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 861
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Боллук не е имало, няма защо да си кривим душите. Но и празни магазини преди 91г не помня. Имаше дефицитни стоки, предимно вносни, за които се . На тази тема може много да се пише, но реална оценка могат да дадат само хората, живели по тези времена и в новите такива. Тези, които имат реална база за сравнения и не са обременени от политически предрасъдаци.
    Спора може да продължи дълго ,но само още нещо.Ако всичко беше добре ,както някои го виждат-нямаше да фалира ссср и всички ние с него.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Дамяне нищо им нямаше. Просто бяха едни соц динозаври които не можеха да се конкурират с западните фирми. Българските заводи харчеха 8 пъти повече енергия от аналогичните немски такива. Приятелю бяхме една гола вода. Говориха колко сме велики, а не ни пускаха заг граница щото да не видим че сме 100г. след маймуните. Итонг не е българска фирма. АЕЦ също не е наш

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Най-вече нямаше информация и ние не знаехме какви домати ядем. Носил си китайски обувки и дрехи. Я си спомни китайските кецове с които израснахме, китайските инструменти Диамант за китайските дрехи и тн. Роден съм 1960 г. и си мисля че знам и за двете системи.
    Защо да не сме имали информация за доматите? Ами аз съм минал по целия им път - от градината в някое ТКЗС, където ги беряхме и редяхме в щайги, като ябълки - еднакви, обърнати с дупетата надолу и хартия около вътрешния борд на щайгите, после на палетата и на пристанището, където се товареха за СССР. Не си ли ходил по бригади? Колкото до китайските стоки тогава - внасяха се само малко и то с перфектно качество. Аз например и сега си спомням качественото китайско памучно бельо, което румънците мъкнеха със сакове през годините на Чаушеско, продаваха в града ни и пълнеха саковете с кашкавал, салам и сирене, че ги беше налегнал див азиатски глад. А иначе опит дал господ - имам десет години аванс пред теб.
    Няма идеална система, всяка си има плюсовете и минусите. За мен по-добра е тази, която дава сравнително нормален живот на народа. Защото да унищожиш образователната, здравната и културната система на една страна, да затриеш всякакво родно производство, за да се превърнеш в придатък на големите преуспели държави, да имаш 5% супер богати и 90% на ръба на бедността не е особено добро постижение за 25 години.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    където ги беряхме и редяхме в щайги, като ябълки - еднакви, обърнати с дупетата надолу и хартия около вътрешния борд на щайгите, после на палетата и на пристанището, където се товареха за СССР. .
    Точно така ,пращахме им всичко хубаво ,за нас каквото остане ,ако изобщо остане.Спомнете си указа за самозадоволяване.Спомнете си и на какви цени купувахме нашите стоки тук и на какви там.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    На кое казваш нормален живот. Да бъдеш крепостен селянин. Сложи ръка на сърцето и ми кажи бяхме ли крепостни. Непрекъснато ни промиваха мозъците колко супер заводи имаме каква качествена стока произвеждаме и като паднаха строго охраняваните граници лъсна колко сме назад. Всички искаха и да избягат на запад, да знаеш някои да е избягал от Германия в България. Впрочем сетих се за Дин Рид. Западна германия правеше Мерцедеси, а източна Трабанти Какво унижение за най-инженерната нация в света

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    А защо си мислите че Путин ще иска нашият мед след като му провалихме Южен поток. Миналата година доста производители на ябълки пропищяха след като руснака затвори границите за нас българите.
    Колега, не се връзвай на бате Бойко на глупостите и на руската пропаганда. Южен поток спря окончателно след като италиянците от Ени казаха, че излизат от него. Отделно този проект беше една болна амбиция на Путин, но несъобразена с техническите и финансови дадености. Нали имат един поток до Турция по дъното на морето. Пълно фиаско! Компресират газ на брега в Русия, който на дъното на морето се втечнява и запушва тръбата и после ходи го бутай изнанагорното до турския бряг. Отделно капацитета на газопроводите им до Европа е по-голям от необходимия към момента. Единствената идея им беше да извиват ръцете на украинците като си направят заобиколни газопроводи и им спрат кранчето. Да ама това струва много пари които те нямат, отделно техническата невъзможност за която споменах.

    Като добавим, че САЩ строят терминали за втечнен газ, който да продават в Европа. Израел намери огромно находище в Средиземно море и има идеята да построи газопровод до Гърция и от там да продават в Европа. Полша разработва шистови находища за да се отърве от руска зависимост.

    Като добавим, че цената на петрола и газа се срина и скоро няма да се повиши, руснаците са изправени пред банкрут, само въпрос на време е. Така че откъде милярди за нов ненужен газопровод? Просто Путин се чуди кой да обвини за това, че всичките им мегаломански проекти се провалиха.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Костадин Чакъров: Не се ебавайте с Русия!

    От всички 2 200 предприятия с национално значение и 1 500 предприятия с междуокръжно значение, днес функционират едва 8 процента. А в същото време стопанската история показва, че дори по време на война загиват около 50 процента от активите на икономиката.
    Какви са историческите факти? – С руски капитали и технологии създадохме индустриалната база на България – металургия, машиностроене, консервна промишленост, атомна енергетика, химия и т.н. Ние имахме най-голямата танкова армия в Европа – с 4000 танка. Имахме най-мощната щурмова изтребителна и бомбардировъчна авиация – със свърхмощни „ МИГ 25” и „СУ 29”. Имахме 4 ракетни поделения с възможности да нанасяме ядрени удари на разстояние до 2 000 км. Купувахме руския нефт на невероятните цени около 60 преводни рубли, когато един тон на международните пазари се котираше около 300 долара. Купувахме газ 1 000 куб. м за 20 долара. Сега го купуваме за над 400 долара. Срамувам се да кажа, но крадяхме от ресурса и го препродавахме на международни цени. Отделно по лична изключително конфиденциална договорка между Леонид Брежнев и Тодор Живков, постигната в Ловно стопанство Воден през 1972 г., започнаха да ни превеждат тайно по 500 млн. долара годишно. И аз много пъти съм споделял, че Брежнев има толкова заслуги за България, че няма друг такъв политик през 20 век, а у нас няма негов паметник, както да речем на Александър Втори, ген. Гурко, Столетов и др. заслужили за България руснаци. Най-големият грях в нашата религия е неблагодарността. Да добавям ли и за дървесината и за други сфери на икономиката. Така например руснаците ни подаваха 4 млрд. киловата електроенергия по енергийната система „МИР” на цена 2 копейки/квт час, което по тогавашния курс беше по-малко от 1 стотинка. За киловат/час, използван в домакинската електрическа мрежа, българинът плащаше по 2 стотинки, и то беше твърдо фиксирано в нормативната уредба. Заедно с това, след ГДР-то ние достигнахме второ място по експорт на съветските пазари. Имахме около 50 000 строители в обектите на СССР. Искам да попитам защо напуснахме Коми, откъдето добивахме стотици хиляди куб. м дървен материал?! Защо не участвахме в строителството на обектите за олимпиадата в Сочи, където Русия инвестира 60 млрд. долара?! В същото време това строителство беше поето от стотици турски фирми. Съветският съюз купуваше нашите изделия на електрониката и електротехническата промишленост, когато можеше да ги купи от „Филипс”, „АБМ” и японските концерни. Годишно изнасяхме 1 млн. 700 хил. тона консерви, десетки хиляди тона цигари. Кой ще отговаря за това, че изгубихме тези пазари?! За Русия се борят фирмите и банките от цял свят, а ние с лека ръка изгубихме руския пазар. Обобщено казано, не България беше 16-а република на Съюза, а Тодор Живков превърна огромния Съветски съюз в колония на малка България. Това е истината за просперитета на България по време на социализма. Ще завърша с една кратка, но „високоинтелектуална” и „съдържателна” фраза, обърната към държавниците ни: „Не се ебавайте с Русия!”


    цялото интервю
    http://www.blitz.bg/news/article/374568
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    . Защото да унищожиш образователната, здравната и културната система на една страна, да затриеш всякакво родно производство, за да се превърнеш в придатък на големите преуспели държави, да имаш 5% супер богати и 90% на ръба на бедността не е особено добро постижение за 25 години.
    Щях да спирам ,но да ме извини колегата ,ще използвам неговите дописани думи.Не е постижение ,защото всички си мислехме за мирен преход .Няма такова нещо ,промените са повече от революционни.Същите са били и след турското робство и след 1944г.Нещастието на България е ,че за 100 г.три пъти почва от нулата.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Южен поток си беше мъртвороден. При положение че сегашните тръби не се използват пълноценно ще строим нещо което евентуално ще заработи след 20 години. Какви ще са находищата и нуждите от газ в Европа след 20 г. кой може да каже

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Костадин Чакъров: Не се ебавайте с Русия!



    Жалко ,че младите четат такива дивотии и им вярват.Много ни давали пък като изчистваха сметките след СИВ се оказа че ни дължат 400 000 000 долара.

 

 
Страница 3 от 87 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •