Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 87 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 861
  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца

  2. #262
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Велики са .Като си нямат "юпита", ще теглят. Да вземат да си вържат рублата за долара, като нас. http://www.novini.bg/news/334041-доп...убли.html

  3. #263
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    • Министрите ми са англофили, генералите - германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил. (споделян от царя и в други разговори превод на български на фразата от интервюто му за сп. Тайм от 20 януари 1941г.) [6][7]


    Винаги с Германия, никога срещу Русия. (отговор на въпроса външен министър на Райха Фон Рибентроп при срещата си с него в Берлин през лятото на 1942 какъв е девиза на външната му политика, принцип споделян и на други места)[2][3]

  4. #264
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Само споделям мисли без лоши чувства.
    По мое мнение-Да така е През соца са конфискували добитъка на хората и са ги вкарали в ТКЗС-тата но това не е вярно Нищо не са създали
    Аз не съм привърженик на нито една система по принцип по убеждение съм за абсолютна монархия (но и тя има голям недостатък пример Фердинат -Борис 3)
    Но има много положителни неща през соца. по памет според Евростат ли беше не помня точно преди сме били на около 30 място по стандарт а сега сме на седемдесето. Друго от около 230 държави мисля че само 2 или 3 са с по лош демогравски срив от нас сега . Както вървят нещата скоро България ще остане без хора за 25г.2милиона ги няма . Често ходя в северозападна България от ден на ден става се по страшно запустели къщи и артефакти от Соца.
    Грешка е да се взима само 1,2,3, ....показатела от една система трябва да се гледа цялостно и най вече резултатите. Мисля че науката се нарича Макроикономика но само малцина хора могатат да я разберат а еденици приложат.
    Основната грешка на много хора е, че сравняват комунизма/плановата икономика и демокрацията/капитализма според състоянието на държавата в момента. Но сега България няма капитализъм и демокрация, а има олигархия и псевдо демокрация. За каква демокрация можем да говорим след като нямаме свободни медии, гражданско обещство, ефективна правосъдна система, работещи институции? Така че сравнения "преди през комунизма, а сега през демокрацията" са крайно неверни.

    Казвам че нищо не е направено през комунизма, защото всичко положително направено през комунизма е взето (откраднато) от демокрацията/капитализма, с няколко десетки години закъснение, трактори, комбайни, електрификация, автомобили, електроника, телевизия, телефони.......всичко. Кажете ми едно хубаво нещо, което да е измислено в комунистическа държава, че не се сещам в момента.

  5. #265
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Кажете ми едно хубаво нещо, което да е измислено в комунистическа държава, че не се сещам в момента.
    Изкуствен спътник...

  6. #266
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Изкуствен спътник...
    Изстрелян с ракета, която е трофейна/открадната технология от германците и Фон Нойман. Самия спътник е бил една метална топка и нищо повече. А цялата космическа програма е довела до създаването на балистични ракети за масово унищожаване и нищо което да направи живота на хората по-хубав.

  7. #267
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    Затова пък демократите направиха прекрасен живота на японците през 44-та.

  8. #268
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Основната грешка на много хора е, че сравняват комунизма/плановата икономика и демокрацията/капитализма според състоянието на държавата в момента. Но сега България няма капитализъм и демокрация, а има олигархия и псевдо демокрация. За каква демокрация можем да говорим след като нямаме свободни медии, гражданско обещство, ефективна правосъдна система, работещи институции? Така че сравнения "преди през комунизма, а сега през демокрацията" са крайно неверни.

    Казвам че нищо не е направено през комунизма, защото всичко положително направено през комунизма е взето (откраднато) от демокрацията/капитализма, с няколко десетки години закъснение, трактори, комбайни, електрификация, автомобили, електроника, телевизия, телефони.......всичко. Кажете ми едно хубаво нещо, което да е измислено в комунистическа държава, че не се сещам в момента.
    По онова време имаше едно дружество "Георги Кирков". Агитатори обикаляха навсякъде и ни убеждаваха, колко сме добре и колко зле е било преди 9-ти 44-та. Днес явно има последователи на тия лектори и пак ни убеждават колко зле е било преди 10-ти 90-та и колко добре сме сега. И преди и сега сами си знаем как ни е и подобни приказки са обида за интелекта ни.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #269
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    По онова време имаше едно дружество "Георги Кирков". Агитатори обикаляха навсякъде и ни убеждаваха, колко сме добре и колко зле е било преди 9-ти 44-та. Днес явно има последователи на тия лектори и пак ни убеждават колко зле е било преди 10-ти 90-та и колко добре сме сега. И преди и сега сами си знаем как ни е и подобни приказки са обида за интелекта ни.
    Ами всеки си знае за него си как е бил преди и сега. Ония богопомазаните синове на партизани и активни борци със сигурност тогава са били по-добре. Но е факт и тука никакви лектори не играят, границите бяха охранявани не за да не влизат хора, а за да не бягат хора.

  10. #270
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    42
    Пчеларски район
    Плевен
    А как ли са сега братовчедите и калинките, горките...

 

 
Страница 27 от 87 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •