Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 87 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 861
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да хубаво е да се помни ,но повечето помните това което са ви казали да помните.СИВ ,нефт ,оръжие ,даже и нашия мед ,далаверата вървеше.За хората- усмивка пред строя.Имаше и такива ,които си мислеха че са добре.Не ми се спори ,просто и тези които живяха тогава бързо забравиха.
    Водим приятен идеологически спор - нищо лошо!
    Аз съм млад и от помня само от 1992-93 и съм склонен да вярвам, че доста лъжи има в учебниците.
    Но искам от теб да погледнеш реалното БВП за последните 30-40 години - ще останеш в шах.
    Като видя закритите и окрадени заводи...
    Лошото е че не спират да крадат с **** си!
    В момента разпродават икономическите интереси на страната. АЕЦ, земеделие, ГМО, нефт...к'вот намерят.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Да,наистина,как успях да забравя.Наистина всичко ни беше празно;в магазина нямаше опашки,в аптеката нямаше опашки,в болниците нямаше опашки,в банките нямаше опашки,а пък в администрациите какви чиновници имаше,хем с молив пишеха и пак нямаше опашки, гейове нямаше и паради подобни,даже и по границите нямаше опашки.А сега на всякъде опашки,всичко фул.И да,наистина не съм прав.Май още съм в запас......на керацуда..

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Градски, говоря само и единствено за Русия като пазар.Къде прочете Съветски?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    tsc1 кажи в кои години на социализма е имало бонлук по магазините. Да идеш и да си купиш без проблеми телевизор, пералня, бойлер или кошарка за бебето. За качеството не ми се говори, щото в болшинството от случаите си купувахме нещо което не става за нищо и после го доработвахме.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Да,наистина,как успях да забравя.Наистина всичко ни беше празно;в магазина нямаше опашки,в аптеката нямаше опашки,в болниците нямаше опашки,в банките нямаше опашки,а пък в администрациите какви чиновници имаше,хем с молив пишеха и пак нямаше опашки, гейове нямаше и паради подобни,даже и по границите нямаше опашки.А сега на всякъде опашки,всичко фул.И да,наистина не съм прав.Май още съм в запас......на керацуда..
    Днес бях на лекар.
    Запазих си час при личния лекар преди седмица и повече.
    Чаках само ЕДИН ЧАС, като всеки път.
    Да кажеш, че има много болни, а то сам седя пред кабинета и чеша телефона...хубаво, че беше форума...иначе времето не минава.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Градски, говоря само и единствено за Русия като пазар.Къде прочете Съветски?
    Братле,Русия търгува със цял свят и е по пряк път за България отколкото ЕС.В ЕС трябва да се издупим 30 пъти и тогава да се надяваме,че може и наш ред да дойде,ама надали.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Водим приятен идеологически спор - нищо лошо!
    Аз съм млад и от помня само от 1992-93 и съм склонен да вярвам, че доста лъжи има в учебниците.
    Но искам от теб да погледнеш реалното БВП за последните 30-40 години - ще останеш в шах.
    Като видя закритите и окрадени заводи...
    Лошото е че не спират да крадат с **** си!
    В момента разпродават икономическите интереси на страната. АЕЦ, земеделие, ГМО, нефт...к'вот намерят.
    Да Там ви е заблудата -БВП .Данните сигурно са верни ,но намаляването му е защото тази държава ссср изчезна от картата.След като няма такава държава ,за кого да работят заводите.Те бяха изградени точно за тях.При Горбачов запада отпусна нещата ,за русия имаше вече долари и от България нямаше нужда.Печелейки в долари си купуваха хубави стоки от цял свят и загърбиха нашите боклуци.Ако ние произвеждахме качествени стоки щяхме да ги предложим на други пазари и заводите и предприятията щяха още да работят .Те това в общи линии.Четете учебниците и между редовете.Запада ни крадял ,ами след като едни са го правили половин век ,те да не са по-глупави.Ама понеже много мислят ,че с роса са ни ръсили ,очакват и запада да ни ръси.Е нема такъв филм.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    tsc1 кажи в кои години на социализма е имало бонлук по магазините. Да идеш и да си купиш без проблеми телевизор, пералня, бойлер или кошарка за бебето. За качеството не ми се говори, щото в болшинството от случаите си купувахме нещо което не става за нищо и после го доработвахме.
    Боллук не е имало, няма защо да си кривим душите. Но и празни магазини преди 91г не помня. Имаше дефицитни стоки, предимно вносни, за които се чакаше ред. Но пък имаше и ред. За сметка на това нямам спомен за просяци, за ровещи по кофите интелектуалци или събиране на помощи за лечението на някое детенце. Нямам спомен да съм ял вносни домати и чушки или да съм носил китайски обувки. Хората живееха скромно, но нямаше фрапища бедност, глад и най-вече тая тотална неграмотност и изпростяване. Имахме собствена промишленост - машиностроене, електроника, химическа, лека и хранително-вкусова. Стоките ни не бяха върха на качеството, но отговаряха на тогавашните стандарти и добре се пласираха в СИВ. На тази тема може много да се пише, но реална оценка могат да дадат само хората, живели по тези времена и в новите такива. Тези, които имат реална база за сравнения и не са обременени от политически предрасъдаци.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Най-вече нямаше информация и ние не знаехме какви домати ядем. Носил си китайски обувки и дрехи. Я си спомни китайските кецове с които израснахме, китайските инструменти Диамант за китайските дрехи и тн. Роден съм 1960 г. и си мисля че знам и за двете системи.

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да Там ви е заблудата -БВП .Данните сигурно са верни ,но намаляването му е защото тази държава ссср изчезна от картата.След като няма такава държава ,за кого да работят заводите.Те бяха изградени точно за тях.При Горбачов запада отпусна нещата ,за русия имаше вече долари и от България нямаше нужда.Печелейки в долари си купуваха хубави стоки от цял свят и загърбиха нашите боклуци.Ако ние произвеждахме качествени стоки щяхме да ги предложим на други пазари и заводите и предприятията щяха още да работят .Те това в общи линии.Четете учебниците и между редовете.Запада ни крадял ,ами след като едни са го правили половин век ,те да не са по-глупави.Ама понеже много мислят ,че с роса са ни ръсили ,очакват и запада да ни ръси.Е нема такъв филм.
    Какво му имаше на БТК, БАЛКАН, АЕЦ, КРЕМИКОВЦИ, ИТОНГ-СОФИЯ, ХОТЕЛИТЕ,Девня цимент, Стомана Перник....заболяха ме пръстите, че пиша през телефона.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 2 от 87 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •