Винаги ми е било любопитно по какви критерии и как се номинира за Пчелар на годината и най-вече как се гласува и кои определят носителите на тази титла. Защо обикновения пчелар като мен не може да предлага кои да е "Пчелар на годината" и "Цар на пчеларите". Колко от вас са гласували за това - аз не съм а и никой не ме е питал...Цар на пчеларите титла дадена на Кирил Кирилов (бай Киро) - интересно ми е как е предложен и избран за Цар Не си спомням да съм гласувал в анкета или нещо подобно такава номинация. Цитат на Тодор Найденов от Велико Търново тогава председател на областния пчеларски съвет (за в момента не зная) - ...че царската титла, може да бъде дадена единствено от великотърновския Областен пчеларски съвет. Защо само от тях? Някой ми беше казал че защото Велико Търново била старата столица на България... ами Плиска, Преслав, Охрид (при Самуил), Видин (при Иван Срацимир), Карвуна и Варна (Добруджанското деспотство при Балик, Добротица, Теодор и Иванко - в сравнение Търново е столица само при трима владетели) нима тези градове не са старите столици на България през различните епохи....И към Матеев - КБП ще има свой Пчелар на годината или нещо подобно?