Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 100
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Напълно подкрепям Зуница за неръждавейка AISI304 - светва след измиване.
    Центрофуга не се купува всеки ден, така че моят съвет е нова от качествена стомана и добър производител. Медът е висококачествена стока и е грехота да се вади в 50 годишни поцинковани казани с поръждясали и след това боядисани елементи (кош, мрежички и т.н).
    Меда го вадим в центрофуга качествена,но нали след това го наливаме,и съхраняваме в обикновени тенекета.Важното е мед да има за вадене,и 50 годишна центрофуга ще свърши работа,за малко кошери.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако искате да тровите себе си и семейството си, правете каквито си искате мизерии и работете в каквато си искате мръсотия. Ако обаче искате да продавате мед, който ще го ядат други хора, тогава спазването на хигиена и работата с хромникелови съдове си е направо задължителна. И това не е въпрос на закони (все още), а въпрос на собствена съвест.

    Срам и позор ако сред нас все още има хора, които това не го осъзнават. Още по-голям срам и позор е, ако те се хвалят и демонстрират в публичното пространство в каква мизерия работят. Започнете да го правите масово, публикувайте в интернет снимки на ръждясало оборудване и мръсни помещения, и хората ще престанат да купуват мед. Това ли искате да се случи?

    Вие бихте ли си купували хранителни продукти от магазините, ако в публичното пространство непрекъснато се показваха мръсни и ръждясали машини за тяхното производство и мръсотия до шия в производствените помещения?

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от ydim Виж публикацията
    Алергии нямам никакви... Веднъж ми се случи алергична реакция, но по-скоро от стрес... Вода....бидонче....мисля рекичка с езерце да правя, поне такъв е проекта... градинката живот и здраве на пролет ще се оформи... сега е здраво копане.. и куп идеи (3та лопата купувам ). По темата за центрофугата, имам една стара пералня няма ли как да я пригодя,някакви идеи и сламки, ако може
    От пчеларския инвентар, точно центрофугата според мен не е нужно да е направи си сам - по-добре от производител, който е доказан и е "хванал" тенологията на изработка. От другите неща, като например восъкотопилка, сушилня за прашец, вана за разпечатване на меда и т.н. може да се пробвате да покажете лични способности и да си ги направите сами. Успех!

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Защо се учудвате на това?Хората вкарват в кошерите си цялата Менделеева таблица,бойни отровни вещества и какво ли още не,но иначе си продават меда за ЧИСТ НАТУРАЛЕН.А вие за една ръжда сте седнали да се претеснявате.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Скоро попаднах на статия която се отнасяше за замърсяването на меда с химикалите които се използват срещу акара.Оказва се,че в Европа се прави задължително изследване за остатъци от акарициди, а в България не се прави.ЗАЩО?Аз напълно подкрепям такова изследване.Нека се види кой,колко чини,а не да ползва изтъркани клишета за натуралния си мед,щото в случая няма да е баш натурален.Матеев е прав за оборудването,но химията е много по-опасна от старата центрофуга.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хаха, много смешна тема, "Да започнем отначало!" и ний вкупом пак почнахме отначало... Тя рибата още на дъното на океана, ама трябва да измислим тигана какъв да бъде. Е що така? Нека начинаещите им се поизяснят някои неща покрай пчелите, нека сами да си поотговорят на някои въпроси, на които само те знаят отговора и те така.

    П.п. А да. Центрофугата. Никакъв проблем за човек с нормални технически познания да си я направи сам, все пак няма да прави автоматична пералня. Ако има достъп и до материален/машинен ресурс, въпросът е изчерпан. Не ме карайте пак да ви пускам клипове на щастливи сръчни западняци дето се оправят с дрелка и бидон.А ако се пристъпи към инвестиция в нова такава, според мен е препоръчително инвеститорът да е наясно със себе си и с пътя който ще следва. Като пчелар, имам предвид. В заключение, при наличие на един-двама помощници и стегната организация с една тройка хордиална /демек най-евтините по принцип/ спокойно може да се обслужват 10-20 и повече кошера с ДБ магазини. На първо време или докато издържи центрофугата.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Малко спам, Матеев ме подсети за него! Като млад много обикалях по планините,по месец. В една хижа правиха овче кашкавал и мляко, по сегашните норми, ужас! Но искам този кашкавал, мляко и сирене! Колкото повече е стерилно, толкова повече боледува ме!

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    23.08.2013
    Мнения
    69
    Пчеларски район
    Плевен
    Още малко спам.
    Срамота е да не купиш нова 2-3 рамкова центрофуга за 300лв.Все пак става въпрос за 2 кошера.То не бяха стари перални и "млад техник" изпълнения.Не искам да обиждам user-ката ама си е безобразие, граничещо с жива простащина.
    Моята е турска ( от изложението в Плевен) 12 малки рамки радиално/3 ДБ хордиално, ръчна за 500лв.Пролетта си я купих и щом аз мога да дам тези пари (няма да навлизам в детайли за фин. ми положения) то ВСЕКИ може да си купи нова.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Малко спам, Матеев ме подсети за него! Като млад много обикалях по планините,по месец. В една хижа правиха овче кашкавал и мляко, по сегашните норми, ужас! Но искам този кашкавал, мляко и сирене! Колкото повече е стерилно, толкова повече боледува ме!
    Въобще не е спам! И в момента в Швейцария по хижите се прави сирене и кашкавал както се е правело преди 100 или 200 години. Даже държавата им плаща за това на хората. А продуктът си има гарантирано търсене. Сведенията са ми от тази пролет, от позната вет. докторка на висока позиция.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Видяно в Италия .Преди 5 години гледах , как един възрастен мъж прави сирене в едно помещение , едва ли не обор . Традиция било.
    Бърка млякото с едни космати ръце - отврат . След време , тук затвориха мандри облицовани с плочки и съдове от неръждавейка.
    Не отговаряли на изискванията .
    ЩЩД на ЕС !

 

 
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •