Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 26 от общо 26
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Дрън дрън та пляс пак говорим без да ЗНАЕМ. Оксаловата киселина при нагряване над 300 градуса се превраща във въглероден двуокис и мравчена киселина , която се използва зимно време въглеродния двуокис пада на дъното. Над 400 градуса ОК се превръща в токсични газове, които тровят семействата. Прословутата пушилка е детска играчка за аквариуми със златни рибки. ЧЕТИ! ЧЕТИ!
    Не разбрах дали поста ти е насочен към мен, но за да не си в заблуждение ОК започва да отделя мравчена киселина, въглероден диоксид, въглероден оксид и вода още над 189 градуса.

    http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/si...+@rel+144-62-7

    http://www.ebay.com/itm/Oxalic-Acid-...item4d3a8cc7c3

    “One of the problems with some vaporizers is that they get too hot too quickly and decompose, rather than evaporate the acid.” … “In the CRC Handbook of Chemistry and Physics we find that upon heating oxalic acid, the water of hydration boils off first, then at 315°F the oxalic acid starts to sublime (go directly from solid to vapor), and finally at 372°F any oxalic acid which has not yet sublimed decomposes to formic acid and carbon monoxide.” scientificbeekeeping.com
    Винаги може по-добре.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Дрън дрън та пляс пак говорим без да ЗНАЕМ. Оксаловата киселина при нагряване над 300 градуса се превраща във въглероден двуокис и мравчена киселина , която се използва зимно време въглеродния двуокис пада на дъното. Над 400 градуса ОК се превръща в токсични газове, които тровят семействата. Прословутата пушилка е детска играчка за аквариуми със златни рибки. ЧЕТИ! ЧЕТИ!
    Само аз ли не мога да схвана, каква е връзката с темата на този пост, какво се защитава като теза и какво се отхвърля?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нещо може би трябва да се прецизира в разсъжденията:
    1. Изделието е херметично затворено и вътре не прониква течност. На действието на електролита (ако има такъв) е подложен само единия електрод и допълнителен ток няма от къде да протече, поради липса на верига.
    2. Ефекта на изпарението се получава за сметка на кавитацията (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...86%D0%B8%D1%8F)
    3. Кавитация се получава в различни течности и ратвори. До колкото знам разтвор на оксалова киселина се получава и в спирт. Струва ми се, че това за дестилираната вода е поредния мит. Ваните за измиване на финна механика и електроника например работят добре с коресилин.
    4. Разтворителя трябва да е така подбран, че образувалите се пари да са по-леки от въздуха и да се издигат нагоре.
    Знам аз защо да чакам на готово и на кой да разчитам като експериментатор.
    Ако точка 1. е изпълнена не "по китайски" проблем с шунтиране на излъчвателя не трябва да има.По точка 2.има още какво да се помисли. Кондензиралите пари дали ще съдържат оксалова киселина или ще са си само дестилирана вода?Относно точка 3. може да изясним , че разтвора се прави с дестилирана вода и оксалова киселина за да отпадне образуването на оксалати.По точка 4. не съм сигурен, че това, което виждам на клипчетата говори за по-леки от въздуха изпарения.То и името мъглообразовател говори за нещо по различно от облако образуване.Дали става въпрос за класическа пара въобще?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    В последния ти почти риторичен въпрос е зарито кучето! Само тестове ще покажат става или не.
    Виж и тази идея за водна мъгла: http://www.alibaba.com/product-detai...=15,39,1503,13
    Ето и идеалната везна за размерване на киселината: http://www.alibaba.com/product-detai....18.HHVYWP&s=p
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Какво стана с тестовете?Моля споделете.

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Аз така и не направих тестове.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •