Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20

Тема: Восък

  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Тъй, както си го казал "восък от магазинни рамки", то аз разбирам че си бракувал магазинни рамки, и това е въсъка от тях. Ако е от разпечатки от матазинни рамки, то това е съвсем друг въпрос, и трябваше да го споменеш, дори подчертаеш...

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Тъй, както си го казал "восък от магазинни рамки", то аз разбирам че си бракувал магазинни рамки, и това е въсъка от тях. Ако е от разпечатки от матазинни рамки, то това е съвсем друг въпрос, и трябваше да го споменеш, дори подчертаеш...
    Не е само от разпечатки.Топя всички маг.рамки,но восъка няма нищо общо от восъка на бракуваните/черни/ плодникови пити.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    От ляво е стара рамка дървена а отдясно пласмасова изградена.

    P_20151112_115441.jpg

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да ви дам и аз една ориентировъчна пазарна цена на восъка. Преди около 2 седмици аз закупих от прекупвач на восък 500 kg по цена 15 лева килото. Восъка беше средно качество - имаше хубави пити, имаше и лоши. След смесването се получиха великолепни основи с оранжев цвят и приятен мирис. Изхвърлих само около 10 килограма боклук (2%, което е нормално).

    Та това е пазарната цена на дребно, по която купуват изкупвачите - някъде около 12-13 лева, и после го продават на едро по 15 лв. на който си поиска. Сега мисля да купя още 500 kg по същата цена (15 лв.).

    Забравих да кажа - по тази цена восъка ми го докараха на крака при мене за тяхна сметка.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Преди седмица покрай нас минаха „мургави“ търговци от Разградско които изкупуваха орехи и восък. Казаха ми че плащат восъка 7 лв....

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Mateev, като гледам с какъв замах купуваш восък си спомням, че преди години бе публикувал една снимка на камък или тухла с покритие от восък, които бе купил за восък. Аз ако бях на твое място, нямаше да продължа да купувам восък, без да съм сигурен, че това няма да се повтори.
    Този пост е редактиран от valaz; 19.11.2015 в 19:57.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Mateev, като гледам с какъв замах купуваш восък си спомням, че преди години бе публикувал една снимка на камък или тухла с покритие от восък, които бе купил за восък. Аз ако бях на твое място, нямаше да продължа да купувам восък, без да съм сигурен, че това няма да не се повтори.


    Когато управляваш много пари, много хора или каквото и да е много, то тогава е по-голяма загуба да контролираш всичко отколкото да се уповаваш на правила, принципи или системи. Винаги има загуби, но печелиш от мащаба.
    Този пост е редактиран от Niki1313; 19.11.2015 в 18:46. Причина: правописна грешка

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Това е снимка на първо топене-

    P_20151120_160638.jpgP_20151120_160638.jpg

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Mateev, като гледам с какъв замах купуваш восък си спомням, че преди години бе публикувал една снимка на камък или тухла с покритие от восък, които бе купил за восък. Аз ако бях на твое място, нямаше да продължа да купувам восък, без да съм сигурен, че това няма да се повтори.
    Нали знаеш - ПАРЕН КАША ДУХА или казано по друг начин ЧОВЕК СЕ УЧИ ДОКАТО Е ЖИВ. Та на базата на тези две поговорки от последната партида (500 kg) аз върнах на прекупвача 3-4 от най-съмнителните пити. Този път не можаха да ме прекарат, а предполагам че и прекупвача си даде сметка, че от сега нататък трябва да е много по-бдителен.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Матеев , кажи си в прав текст , кои прекупвачи се опитват да те прецакат ?
    Защото , иначе става криминално - на заподозрените само инициалите , но на потърпевшите няма само ЕГН.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •