Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 164
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    А защо финландските кошери са в комплект с такава огромна хранилка? - Ето това е въпрос, чийто отговор досега ако не сте го научили, значи отдавна вече знаете прекалено много за да е имало място къде новата информация да бъде съхранена.
    Все пак аз знам че няма да потърсите отговора във сайта защо се ползват толкова големи хранилки (въпреки че той е ясно написан на няколко места), затова за да ви улесня ще кажа, че хранилката съответства на начина на зазимяване във страните със студени и продължителни зими.



    Големите хранилки защото зазимяват само със захарен сироп и е много по удобно да се напълни наведнъж хранилката.

  2. #62
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Абе аз една пчеличка не виждан покрай тези кули,а пък ако се съди от 2 плодника и 10 магазина би трябвало да има доста пчели.Поне покрай моите с един плодник и 2 магазина си има пчелички поне пред кошерите.Пак да попитам колко пчели са нужни за да могат да обслужват 10 магазина и 2 плодника!
    Ако погледнеш снимките, на които се виждат заляти магазини и побелели пити, също ще забележиш че пчели почти не се виждат. Същото се отнася и за снимки в които се вижда плодника - семействата не са супер развити по българските (нито по международните) стандарти.
    На няколко пъти ти намекнах, че копаеш в грешната посока, но това може да го осъзнаеш напълно само ако го видиш със очите си.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #63
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Моят също го няма, макар, че съм регистриран!

  4. #64
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Извинявам се за горното мнение, но все още не мога да се оправям в този форум.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    (да почерпя)по случай, че администрацията в нашата ОДБХ си вършат работата за която им се плащат заплатите!?!
    Той е лесен, не употребява алкохол така, че ще минеш тънко.
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Моето ПЧЕЛИНЧЕ пак го няма в този списък. Жалко. А толкова документи попълних. Да бе, все забравям, че живея в СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА.
    Търсих те на solaris60, но не успях да те открия - странна работа.

    Във връзка с темата за добивите - преди около 2 години един колега беше споделил част от системата си на отглеждане на пчелни семейства. Той беше казал, че има среден добив от 160 кг с 2 майки, но някои колеги проявиха сарказъм към изказването му и той спря да споделя (в някои от мненията по горе, също се забелязват леки нотки на подигравка). Надявам се този колега да се включи и да сподели опита си в тази тема.

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Ако погледнеш снимките, на които се виждат заляти магазини и побелели пити, също ще забележиш че пчели почти не се виждат. Същото се отнася и за снимки в които се вижда плодника - семействата не са супер развити по българските (нито по международните) стандарти.
    На няколко пъти ти намекнах, че копаеш в грешната посока, но това може да го осъзнаеш напълно само ако го видиш със очите си.
    Както казваше една приятелка преди 100 години - не е важен размера, по-важното да е чевръст.

    В случая не е важен много броя на пчелите, а работата която извършват и още десетина неща.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Той е лесен, не употребява алкохол така, че ще минеш тънко.
    При мен всеки може да мине тънко, не само защото не употребявам алкохол. Ха, ха....интересно - следят ми се мненията.

    Търсих те на solaris60, но не успях да те открия - странна работа..
    Къде го търси, че не го откри?

    Във връзка с темата за добивите - преди около 2 години един колега беше споделил част от системата си на отглеждане на пчелни семейства. Той беше казал, че има среден добив от 160 кг с 2 майки, но някои колеги проявиха сарказъм към изказването му и той спря да споделя (в някои от мненията по горе, също се забелязват леки нотки на подигравка). Надявам се този колега да се включи и да сподели опита си в тази тема.
    Пчелно семейство с две майки са две семейства. Само в арабския свят има малки изключения.

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    При мен всеки може да мине тънко, не само защото не употребявам алкохол. Ха, ха....интересно - следят ми се мненията.


    Къде го търси, че не го откри?



    Пчелно семейство с две майки са две семейства. Само в арабския свят има малки изключения.

    Теб да не те удря ток, когато се появи ново мнение във форума - дори и в ранни/късни доби, винаги си нащрек.
    Този пост е редактиран от Niki1313; 12.11.2015 в 00:01.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Теб а не те удря ток
    Специално за тока мога да ти говоря с дни и нощи. А и не само.

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Това за малкото вътрешно кошерни пчели съм го виждал, как плодника и магазините седят рехави от пчели а имат по 3 пълни магазина на паша... Същите тези семейства имат уникална стража и пред тях на есен има по над 20 умрели оси и стършели, за разлика от други.... Дони ме разбра!

    п.п. Според мен Матеев не е виждал силна паша, да твърди това, че повече от 15-20 кг среден добив няма как да има. По нашия край има хора със стари дадани, не сменят майки нищо не правят особенно и от 20 кошера си вадят по 500-600кг мед.

 

 
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •