Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 164
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Предполагам, че човека гони високи добиви....
    Е, колко високи? 100 - 150 кила колко са? Нищо работа.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    . Може би с двумайчини семейства това да е възможно, но тогава ако се раздели меда на двете майки, пак ще се получи около 30-40 кг. на майка
    Ами,ако един ден започнат да дават субсидии на кошер,майките в кошера ли ще се броят или кошера?

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Благодаря! Това горе долу се покрива и с моите сметки. Ето малко данни според последната версия (от септември 2015г) пчеларски регистър:
    - регистрирани пчелини - 16332бр
    - пчелни семейства - 755517бр.
    Качвам и целия регистър тук, който иска да го ползва. Този път той е доста по-грамотно направен и от него могат да се извлекат доста интересни данни, включително и да се изготвят карти по области и общини.
    Моето ПЧЕЛИНЧЕ пак го няма в този списък. Жалко. А толкова документи попълних. Да бе, все забравям, че живея в СТРАНАТА НА ЧУДЕСАТА.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Благодарности ,много беше изчерпателен .Това всяка година ли ,или веднаж в живота ?Между акацията и слънчогледа лейката играе ли?Ако искаш не ми отговаряй ,да не си похабиш пръстите по клавиатурата.

    ще ти отговоря
    нo какво и да кажа няма да ми повярваш такаче само успех мoгa да ти пожелaя

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ами,ако един ден започнат да дават субсидии на кошер,майките в кошера ли ще се броят или кошера?
    Ако това се случи, то тогава в кошерите ще има не по 2, а по половин майка (и дори по-малко).

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ами,ако един ден започнат да дават субсидии на кошер,майките в кошера ли ще се броят или кошера?
    За кошер би трябвало да се приема семейство само с една майка. С две или повече би трябвало да е комплекс. В такъв случай може да се извади и един тон от кошер.

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Благодаря! Това горе долу се покрива и с моите сметки. Ето малко данни според последната версия (от септември 2015г) пчеларски регистър:
    - регистрирани пчелини - 16332бр
    - пчелни семейства - 755517бр.
    Качвам и целия регистър тук, който иска да го ползва. Този път той е доста по-грамотно направен и от него могат да се извлекат доста интересни данни, включително и да се изготвят карти по области и общини.
    В тоя регистър фигурират пчелини и пчелни семейства, които физически не съществуват, само в моите села има десеттина пчелина които не съществуват, с над 100 пчелни семейства общо, дори фигурират и починали преди доста години хора...

  8. #38
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Забравих да ви кажа още един неприятен факт - по време на срещата за Наредба 15 поговорих с представители на арендаторите докато пушехме вън пред заседателната зала. Подпитах ги за мярката по агроекология, съобразно която те ще получават помощи, които уж да ги делят с пчеларите. Директно им зададох въпроса "А дали арендаторите няма да закупят хиляди кошери и пчелни семейства, които после ще ги заебат в периферията на блоковете с насаждения?" За съжаление отговора беше "Да, най-вероятно това ще се случи".

    Попитах и служители от дирекция "Животновъдство" (Мариета Нейкова и Силвия Василева) за ситуацията с тази мярка по агроекология - дали наредбата вече е готова и ако не е - дали те ще поканят представители на пчеларите за нейното обсъждане. Те просто вдигнаха рамене и казаха, че тази мярка е към друга дирекция на МЗХ, и че те въобще нямат никаква информация по въпроса какво се случва с нея. С две думи - има голяма вероятност всичко да се случи зад гърба на пчеларите. Ако дирекция "Животновъдство" бъде информирана по въпроса, тогава ще бъдат поканени пчелари за обсъждането - за това поне имам обещание. Възможно е обаче всичко да се приеме без участието на дирекция "Животновъдство".

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от licho76 Виж публикацията
    ще ти отговоря
    нo какво и да кажа няма да ми повярваш такаче само успех мoгa да ти пожелaя
    Благодаря за пожеланието.Пределно ми е ясно ,че всеки си има тайни и чалъми ,които няма да сподели тук.Надявах се на повече подробности / система кошери ,начин на работа и т. н./ Надявах се да открадна нещо ,но ти си толкова лаконичен.Жив и здрав.

  10. #40
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    В тоя регистър фигурират пчелини и пчелни семейства, които физически не съществуват, само в моите села има десеттина пчелина които не съществуват, с над 100 пчелни семейства общо, дори фигурират и починали преди доста години хора...
    Тези дни ще имам среща с представители на централата на БАБХ в София - точно с тази дирекция, която се занимава с информационните технологии. Срещата ще е именно за пчеларския регистър и за това как данните от него могат да се използват за подпомагане на една автоматизирана пчеларска оповестителна система за пръсканията. Та на тази среща ще повдигна и въпроса за качеството на данните в този пчеларски регистър. Ако трябва - дори съм готов да им окажа безплатна техническа помощ. Крайната цел е данните в този регистър във всеки един момент от време да са верни и точни. Все още не знам какъв им е проблема, но ще имам шанса да се запозная на място с него и при желание от тяхна страна да им помогна да го разрешат.

 

 
Страница 4 от 17 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •