Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 164
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Спрямо , Нозема Церана и тук ще е така след 3-5 години .
    Ще има антибиотици .

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Шурата тази година е извадил среден добив по 90 кг. от 5 нормални семейства едномайчини и едносемейни -многокорпосни,
    Но има няколко но-та. 1.Човека се грижи за 1200 кошера. но от тях не се вади мед. 2. Работи над 15 г. професионално в САЩ и Канада. 3. Кошерите от който е извадил този мед са 5бр. поставени сами в стотици декари ливади който не се косят.4.Правил е години наред селекция на майки за добро хигиенно поведение а не по медодобив но тези майки са млади и с др.добри показатели. 5. Извадил е буквално всичкия мед след това зазимява с захар. 6. Нещо любопитно пчелите са болни от Нозематоза церане но са третирани с антибиотик.( Там почти всички пчели имат спори на Н.Церане но не е забранено да се третират с антибиотици не че се излекуват и не че пчеларите искат просто нямат избор )6. Тази година ми преглежда семействата който се намират в Врачанско каза че са средна хубост но и че имам някой по добри от неговите но просто нямат тази паша в сравнение с неговите.
    Значи всичко го приемам, че е така. Само точка 6 нещо не ми хареса. Не само, че болни от нозематоза, а от нозематоза церане. Какви 90 кг среден добив, какви 5 лева. Като ги чета тези неща и ми идва да се хвана за ушите, да подскоча 2 метра високо и да се изтрещя в Земята.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Значи всичко го приемам, че е така. Само точка 6 нещо не ми хареса. Не само, че болни от нозематоза, а от нозематоза церане. Какви 90 кг среден добив, какви 5 лева. Като ги чета тези неща и ми идва да се хвана за ушите, да подскоча 2 метра високо и да се изтрещя в Земята.
    Не се затривай на вятъра. Колегата допълва ,че имат спори на церана.Самото проявление не се знае на какво ниво е.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не се затривай на вятъра. Колегата допълва ,че имат спори на церана.Самото проявление не се знае на какво ниво е.
    Пише, че са болни. След това пояснява, че почти всички имат спори.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Пише, че са болни. След това пояснява, че почти всички имат спори.
    Аве не се хаби за янките.Хайде чакаме отговор на въпроса от 14,20 часа.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това че са открити спори на нозема не означава задължително, че семействата са болни. Аз имам едно предположение, че 80-90% от семействата в БГ са под висок риск от заболяване поради големия брой спори, а спори предполагам се откриват в 99,9999999% от семействата в БГ.

    Наистина пише че са болни, но предполагам грешка в изказа.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Значи всичко го приемам, че е така. Само точка 6 нещо не ми хареса. Не само, че болни от нозематоза, а от нозематоза церане. Какви 90 кг среден добив, какви 5 лева. Като ги чета тези неща и ми идва да се хвана за ушите, да подскоча 2 метра високо и да се изтрещя в Земята.

    Точки 6 са две .

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Извинявам се за израза болни. Незнам как да го нареча той казва че ги третират пролет и есен с антибиотици.Но по принцип проследявали нивото на спорите под микроскоп от не знам коя си част на стомаха ли беше или червата и след това ги изчислявали по формола и взависимост от броя на спорите се определя кога как и колко да се третират с антибиотици. Но доколкото разбрах не се излекуват а само се подиска броя на ноземата но спорите в кошера по питите остават.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Като , моята жена е малко бременна !

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това че са открити спори на нозема не означава задължително, че семействата са болни. Аз имам едно предположение, че 80-90% от семействата в БГ са под висок риск от заболяване поради големия брой спори, а спори предполагам се откриват в 99,9999999% от семействата в БГ.

    Наистина пише че са болни, но предполагам грешка в изказа.
    Имат спори , а не са болни !?!?!?
    Как , става това ?

 

 
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •