Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 83
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    ......За Био Апис - интересно ще е да се научи как се развиват семействата през цялата година - количество пило,компактност на пилото,запаси от храна,зимуване и най важното интересуващо нас пчеларите добивът на мед, разбира се сравнено с пчелин където не е използван.
    Когато се правят сравнителни тестове от КАКЪВТО И ДА БИЛО характер,винаги се правят на един и същ пчелин.
    Често пчелини с отстояние само няколко стотин метра един от друг дават сериозно отклонение в общото представяне на семействата.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    На Екофил-П основната му съставка до колкото съм чел е ПЕЛИН, за това се казва и "П", поне така си мисля

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Аз също ползвам био апис, вземах го от изложението в Добрич. Използвах 3 шишета за 70 семейства. Като основно пръсках, но и подавах в сироп. Също съм третирал с Ок. С Тимол в сиропа и съм дава апифит в сиропа и съм ги пръскал... все щадящи пчелите и пчеларя неща. ОК 2 пъти веднъж след слънчпгледа и веднъж сега.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    Едва преди месец чух за Био Апис благодарание на Георги Кръстев и от маркетнига, който си направих открих, че оригиналния препарат, от който се прави е "Про милъо Кеар" http://mikroveda-farming-bg.com/pro-...pis-za-pcheli/
    Поръчах и от двата, имат еднаква миризма, само немския е малко по концентриран. По телефона ми обесниха, че в Био Апис-а има и съставка за вароатозата. Това са пробиотици.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Разгледайте книжката на Наско Кирилов "Биологична и динамична защита на пчелите".Там е описан и пелина в няколко реда.Пелина е и основна съставка в "Херба стрип".Етеричното масло от пелин е конвулсивна отрова....Пелин е и една от билките в Био Апис.Самият продукт е "фермент" което означава,че съдържа и млечна киселина.Питах Борислав дали са я замерили,но той забрави да провери.Колкото повече ровете в "алтернативните методи",толкова повече интересни въпросчета ще се появяват в главите ви.Много голям потенциал има прополиса,но той е евтин и "не си струва"...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Не знам това чудо дали е полезно . Но знам че тъпчем пчелите със всички боклуци които се сетим . И аз го правя . Нещо интересно в Плевен до клуба на пчеларите на подпорна стена от бетон . Вече над 10-15 години живеят пчели и няма акари няма ноземи той си живее. Все ми се струва че най-големите вредители ще излезем ние.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Не знам това чудо дали е полезно. Но знам, че тъпчем пчелите с всички боклуци, които се сетим. И аз го правя. Нещо интересно, в Плевен до клуба на пчеларите, на подпорна стена от бетон, вече над 10-15 години живеят пчели и нямат акари, няма ноземи и са живи. Все ми се струва, че най-големите вредители ще излезем ние.
    Самият факт, че си бръкнал в кошера с мръсните си ръце по каквато и да е причина (преглед, разместване на пити с цел подредба, щото така си преценил или още по-лошо, за да лишиш пчелите от част от хранителните им запаси) си е вече сериозна намеса в нормалния им живот. От тук нататък тази намеса трябва да се компенсира по някакъв начин, т.е. там където си изцапал трябва да си го изтриеш. Та затова нашите пчели не са здрави, като тези в бетонната стена. Последните нямат нужда от лекарства, тъй като никой не е бъркал в кошера им преди това

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Самият факт, че си бръкнал в кошера с мръсните си ръце ....
    Това го правят само "новобранците" и "професионалистите с ръкавиците". Чиста ръкавица?!
    Ръцете се мият с твърд, домашен сапун с много сода,без аромат.В краен случай с "каша" за силно замърсени ръце в, която има много сода и е "икономисан" аромата. Следващата стъпка е да се натрият ръцете с маточина.С така подготвени ръце се работи най-безболезнено.
    Повдигача периодично се обгаря с газова горелка , пистолет с горещ въздух , оксижен.Каквото има под ръка.
    Нуждата от "компенсации" силно намалява.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Био Апис предполагам само Борката го продава?А може ли да се открие Екофил-Р?
    Само Борката го продава тук в този форум и то на двоина цена иначе производителя е друг и го произвежда от много години ,Борката е само търговец и то доста алчен .

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50
    А къде другаде може да се намери?

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •