Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 18 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 174
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    "Аз виждам образа, но моето въображение не може да ми нарисува художника на този образ. Виждам часовника, но не мога да си представя часовникаря. Човешкият ум не е в състояние да си представи четирите измерения. Как може тогава да си представи Бога, пред Когото хилядите години и хилядите измерения са като едно?" - Алберт Айнщайн
    "Да, бог е единствената ни надежда, единственото ни спасение. Ако успеем да се издигнем до него, ще победим нищото.Само че да не забравяме-бог не се постига по пътя на разума. Нашия разум е подозрителен и ограничен.Той търси истината, справедливостта и доброто тук, на земята, по логичен път и така създава закона, а чрез закона- греха."-Ивайло Петров

  2. #142
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    А има ли Бог? Къде е Бог? Както по - горе се написа, Бог ли е създал човека или човека е създал Бог?

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А има ли Бог? Къде е Бог? Както по - горе се написа, Бог ли е създал човека или човека е създал Бог?
    Нямам намерение да влизам в спорове, всеки си има право на мнение. И разбира се, че предпочитам човека срещу мен да върши "богоугодни" дела въпреки, че е заклет атеист, отколкото някой който се афишира като голям християнин (дори има такива духовници), а да олицетворява точно обратното по най-грозен начин.
    Всеки си има съмнения, но аз доста пъти съм усещал подкрепата Му, когато нещата са били доста зле и няма как да Го отрека!

  4. #144
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Нямам намерение да влизам в спорове, всеки си има право на мнение. И разбира се, че предпочитам човека срещу мен да върши "богоугодни" дела въпреки, че е заклет атеист, отколкото някой който се афишира като голям християнин (дори има такива духовници), а да олицетворява точно обратното по най-грозен начин.
    Всеки си има съмнения, но аз доста пъти съм усещал подкрепата Му, когато нещата са били доста зле и няма как да Го отрека!
    За кой Бог говорим? За този който вярваме в него или този в който ни карат да вярваме?

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А има ли Бог? Къде е Бог? Както по - горе се написа, Бог ли е създал човека или човека е създал Бог?
    Ленин е мъртъв, но делото му е живо

  6. #146
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За кой Бог говорим? За този който вярваме в него или този в който ни карат да вярваме?
    Нима без вътрешно убеждение, някой може да ни накара да вярваме в нещо?! (Ако да, дали тази вяра е искрена?...)

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Нима без вътрешно убеждение, някой може да ни накара да вярваме в нещо?! (Ако да, дали тази вяра е искрена?...)
    По принцип кога човек е добре има склонност бая да умува ама като го закъса се сеща бързо бързо за Господ.
    В нета е пълно с истории на хора де са били в кома и са ходили в ада за малкочка такива неща разправят, че да ти се изправят косите стига това на не са тролове и истории за Торбалан може би човек е хубаво да си има едно на ум какви ги върши.

  8. #148
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ленин е мъртъв, но делото му е живо

    Кой бе, тоз масон от снимката ли?
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри zbUk6aKiHxs.jpg‎  

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Кого бе, тоз масон от снимката ли?
    Не схващам какво имаш в пред вид

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    По принцип кога човек е добре има склонност бая да умува ама като го закъса се сеща бързо бързо за Господ.
    В нета е пълно с истории на хора де са били в кома и са ходили в ада за малкочка такива неща разправят, че да ти се изправят косите стига това на не са тролове и истории за Торбалан може би човек е хубаво да си има едно на ум какви ги върши.
    Давещия се, се хваща и за сламката. Аз съм се "давил", ама все Човешка ръка ме е вадила.

 

 
Страница 15 от 18 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •