Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 174
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Матеев имам чувството ,че просто влизаш в един режим на автогенен тренинг !? Човек никога не знае предела на възможностите които се крият в него !Трудно е да се намери пътя до този неизползван ресурс ! Има ситуации в които човек се превръща в свръхчовек и това е причина за търсене на нещата извън нас ! Не бива да забравяме обаче за Божествената частица ,а някои знае ли дали тя не ни прави свръхчовеци (понякога) !?

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Не е точно паранормално, но понеже засегнахте темата за човешкия организъм и лекуването ето един разказ на лекар, който ми е направил силно впечатление.
    http://www.holisticabg.com/bolestozn...drhadjiev.html

  3. #33
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Не е само от стареенето,а и от начина на живот.
    Ето едина статия за племето Хунза за,което живота над 100 години е нещо нормално,а и едва ли са виждали очила.

    http://www.viewsofia.com/article/215...-plemeto-Hunza
    Това че племето Хунза има средна продължителност на живота над 100 години е поредната измислица, която по неведоми причини се тиражира в интернет. Съвременните научни изследвания показват, че средната им продължителност на живота е 52-53 години, което е доста по-малко от нашата.
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5...BD%D0%B7%D0%B0
    http://www.nytimes.com/1996/09/29/ma...are-right.html - тука вижте на 2-ра страница по средата.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В основата на експеримента стои моята ВЯРА, че това е възможно, както и малко здрава логика. Всички знаят, че на стари години лещата на очите си намалява еластичноста, и за да може да се сгъва насам-натам е необходима по-голяма мускулна сила. Започват да се проявяват сиптоми с леко размазване при наблюдение на дребни обекти преди всичко на близко разстояние, и човек веднага бяга при очния лекар, който с удоволствие му изписва очила със съответния диоптър (все пак после ще си ги купиш от него тези очила). Слагането на очила решава проблема, но създава нов по-голям проблем - ПРАВИ МУСКУЛИТЕ НА РЕТИНАТА ПО-ЛЕНИВИ. А когато даден мускул не го използваш интензивно, той става все по-слаб и по-слаб.

    Каква е алтернативата? Ами алтернативата е човек да засили тези мускули посредством интензивни упражнения.

    Какви са упражненията? Ами много просто - гледа се наблизо и веднага след това се гледа надалеко. И така 100, 1000 или 10 000 пъти. Това прави мускулите на очите много по-силни и освен това раздвижва лещите на очите, правейки ги по-гъвкави.
    Ето едно потвърждение на разсъжденията на Матеев относно възстановяването на зрението:https://www.youtube.com/watch?v=xd76PCrQKx8

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Абе усещам аз, че покрай мене много от по-възрастните пчелари ще захвърлят очилата.

    Покрай манията ми да правя упражнения на очите си, изглежда вече прекалих, защото вече толкова ясно виждам буквите по компютъра, щото ако малко се приближа до екрана, вече започвам да виждам и точиците, от които те са съставени. Това вече е малко прекалено - дори като младеж не съм имал толкова добро зрение. Повечето полутонове по лентите на форума ги виждам като редуващи се светли и тъмни точици, а това е малко дразнещо. Нарочно се отпускам назад и се облягам на стола, като така екрана се отдалечава от очите ми на повече от метър, и се кефя колко добре виждам дори и най-малките букви.

    Явно процеса на подобряване все още не е завършил. Явно може да се постигне много повече - още и още и още. Сега вече смело и уверено мога да препоръчам и на други колеги с очила - опитайте. Получава се. Ефекта е невероятен. Няма да повярвате колко лесно можете да се сдобиете с перфектно зрение.

    Майната и на медицината. Вече не вярвам в нея. Как може нещо толкова лесно и просто да се пази в тайна от нас и да принуждават милиони хора по целия свят да носят очила и допълнително да си повреждат зрението. Всичко е толкова просто и лесно, упражненията за очите са толкова лесни и забавни и ефекта на излекуване се получава толкова бързо. Чак невероятно. Започвам да си мисля дали няма и други уж "нелечими" болести, които всъщност да могат да се лекуват лесно и бързо.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    То цялата така наречена модерна медицина се е изродила до такава степен, че не е истина.

    Помислете върху това. Всеки ден тялото поема хиляди вируси и имунната система ги унищожава. Това е ежедневие. Обаче в един момент тялото отслабва (простуда, преумора) или бива атакувано от нов вирус, с който имунната система още не се е сблъсквала, така че той започва да се размножава в тялото и тогава се разболяваме, хваща ни грип. И тогава какво прави тялото ни?

    Ами вдига оборотите на имунната система и включва допълнителни механизми.

    1. Вдига телесната температура с което освен, че затруднява размножаването на вирусите, ускорява с пъти създаването на фагоцити, които да ги унищожават. Ускорява и сърдечната дейност, което спомага за бързото разнасяне на кръвните телца по тялото.

    2. Спира апетита. Всеки залък храна вкарва в тялото хиляди бактерии и вируси, които трябва да бъдат унищожени от имунната система. Така със спирането на храната цялата имунната система може да се концентрира върху вируса превзел тялото. Също така намалява желанието за движение и физически упражнения за да съхрани енергията в тялото.

    3. Ако вируса се разпространява в носоглътката, започва да синтезира секрет по който да се полепва и да се изтича навън.

    Какво правят докторите? И какво ни внушават рекламите по телевизиите?

    1.Карат ни да сваляме температурата с което спираме едно от най-силните оръжия на имунната система. ЗАЩО? Какво ще стане ако вдигнем температура до 40 градуса. Няма да стане НИЩО. Докторите ни плашат, че можем да получим гърч. Ние или децата ни. Въпреки че шанса за температурен гърч са много малки -около 2-3% от децата до 5г. възраст са склонни да получат температурен гърч. При възрастни шанса е направо нищожен. И въпреки това какви са последствията от евентуален температурен гърч? - НИКАКВИ, НИЩО, БЕЗ ПОСЛЕДСТВИЯ. Евентуално увреждане може да се получи при над 41 градуса. Защо тогава докторите/рекламите ни карат да сваляме температура дори ако е само 1-2 градуса над нормалната. И мислите ли, че след като организма сам си вдига температурата за да се справи с болестта би допуснал да се самоунищожи или повреди? Колко хора сте видели по улиците с изпържени и увредени мозъци заради висока температура?

    2.Внушават ни да ядем за да сме силни и да преборим болестта. Всъщност яденето създава допълнителна работа на организма и разсейва имунната система от първостепенната задача. Тя трябва да отделя ресурс за да неутрализира постъпващите с храната микроорганизми.

    3. Карат ни да слагаме капки за нос (основно ксилометазолин), които запушват жлезите от които изтича секрет, с което освен че вредим на тялото си вирусите си остават в носа.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Страхотно! Погълнати от ежедневните задачи забравяме колко е важно тялото да бъде в добра кондиция. Часовете еднообразна работа ни натоварват и създават усещането за умора. В същото време остават не използвани мускулни групи и това води до тяхната постепенна атрофия. Една подходяща гимнастика би била много полезна. Това са навици, които всеки трябва да си ги създаде. Зрението на Матеев е просто още един пример за тази стара истина. Замислете се колко пъти сте чували ”това е от обездвижване”! Професионални увреждания, като дископатия, разширени вени, плексити, и още и още, наднормено тегло ако щете, могат да бъдат избегнати или поне отложени във времето с навика да правим ежедневна ПОДХОДЯЩА гимнастика. Всички тези болежки влачат допълнителни проблеми. Матеев, изкефи ме!!!

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Вес,сигурен съм,че си засякъл общото между множеството рецепти при вирусна инфекция утвърдили се от множество лечители във времето,а то е - веднага се поема разхлабително,спира се храната и се поемат много течности,температурата не се сваля,освен ако не е крайно наложително..От тук насетне,всеки може да се замисли кои интереси обслужват лекарите - на пациента или на някой друг.Във връзка с темата ще спомена,че с автовнушение е напълно възможно да се отстрани главоболие и да се понижи температура.
    Като казах самовнушение се сетих за един стар виц: Качил се един дядо на рейса,но по едно време му се присрало.Решил да пробва със самовнушение и започнал да си повтаря :"Не ми се ака,не ми се ака,не ми се ака....".Рейса друснал в една голяма дупка,а дядото продължил:"Не съм се насрал,не съм се насрал....".
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Парадокса при хората е,че повечето са наясно кое е полезно,кое би им помогнало,но в действителност не правят нищо за да подобрят здравето си.В случая с пчелите - ние сме по-загрижени за тях,отколкото за себе си.Успяваме да се убедим в мъдростта на народната медицина често "по случайност".Аз самия се убедих съвсем случайно в рецептата за грипа.Случи се така, че карах една пречистваща диета само на плодови сокове без никаква храна и английска сол сутрин(ще се изумите какво има вътре в нас).Точно по това време и влезе грипа в нашето семейство.Каката го изкара с една хрема и лека температура(организма и още не е интоксикиран като нашите),жената смени два антибиотика и 10 дена бухаше като магаре,а аз който от малък бях болнав ме поболяха мускулите и очите,но нищо повече.Диетата я карах три дена,а грипа се прояви при третия ден.Никога досега през живота си не съм преминавал през грипа по подобен начин.Между другото,усещането в края на въпросната диета е точно като след тежка фитнес тренировка и дълга гореща баня.Чувството е уникално,като лек гъдел по цялото тяло.Настроението е като изкачен връх Мальовица...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    Mariazell
    Някой може ли да види стерео картинката?
    Упътване:
    За да видите стерео картинката е необходимо
    - седнете пред монитора на разстояние 50 - 70 см.
    -вземете молив и го поставете с върха нагоре по средата между двете картинки. Сега започнете бавно да приближавате молива към върха на носа, като при това гледайте върха на молива. Изображенията ще започнат да се раздвояват и ще станат 4, продължавате бавно да приближавате върха на молива към носа и по някое време средните две картинки ще се слеят в една нефокусирана картина.
    - бавно отстранете молива, като се стремите да не загубите средната картинка и се опитвайте да увеличите фокуса
    - може с длани да закриете крайните две по-неясни картинки.
    - ако не стане от първия път, опитвайте докато се получи.
    - забавлявайте се
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри pFwf326bP7s.jpg‎  

 

 
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •