Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 174
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Захвърлих очилата с диоптри.

    ... Трябва да се има предвид факта, че съм на 55 години и че всички мои набори носят очила. Аз обаче ги захвърлих и сега мога да се похваля със зрение на младеж. А който не вярва, когато се срещнем някъде по пчеларските сбирки, нека да ме пробва .....

    Това е наистина впечатляващо, но предполагам не е станало за един, два или дори три дни. Всъщност колко време мина докато си възвърна зрението

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Това е наистина впечатляващо, но предполагам не е станало за един, два или дори три дни. Всъщност колко време мина докато си възвърна зрението
    Три или четири дена непрекъснато се мъчех да чета все по-малки и по-малки букви, като така ги регулирах, щото да са размазани, но само леко. Ако много почнеха да ми се мажат, поглеждах навън през прозореца, от който имам видимост на дървета, отдалечени на 50 метра. На тези дървета правих опити да броя листата. Имам си дори 2-3 клонки, на които ден по ден следях как листата окапваха едно по едно. В общия случай на ден поне 100 пъти сменях переспективата ми на гледане от близко на далеко и обратното. Имах почивни дни, в които не бях на компютъра, а например пътувах до София на някаква среща в МЗХ. През тези дни докато шофирах, се мъчех да чета номерата на близките и далечните коли. Цялата офанзива отне максимум 5-6 дена. На първата седмица бях на рожден ден на мой роднина, който определено беше много скучен, и аз от нямане какво да правя, започнах да чета световните новини на GSM-а си. Останах впечатлен, че мога да ги чета. По-рано това беше невъзможно дори и с очила. Амбицирах се и дори изкуствено започнах да намалявам страницата на GSM-а, за да видя къде е границата на възможностите.

    Ами това е - мисля че отне максимум една седмица. След това забравих за този експеримент, защото реалноста на живота ме издуха в съвсем друга посока. Очилата ги бях сложил на едно шкафче на 5 метра от мене, защото ръцете ми инстинктивно ги търсеха и ги слагаха на очите ми. Две-три седмици въобще не ги потърсих и за този експеримент се сетих едва вчера, когато видях един мой колега-набор как се кьори с очилата си по екрана и нищо не вижда. А аз му прочетох текста от 1 метър разстояние и той остана шашнат. Та разказах му историята какво се е случило с мене и после седнах и се похвалих във форума. Прекалено е сериозно, за да си позволя да си правя майтап с хиляди посетители на форума. Това е самата истина - получи се и дори аз самият съм силно впечатлен, защото се случи нещо, в което аз самия не вярвах.

    Ако някой реши да повтори експеримента, нека да очаква резултати още след първите няколко дена, като максималния резултат се постига за 1 седмица и след това човек забравя, че някога е имал проблеми със зрениетто.

    Към днешна дата понякога пак буквите започват леко да ми се мажат, но това обикновенно е вечер след 7-8 часова работа на компютъра. Ами пак поглеждам надалеко или излизам навън за 5 минути да разгледам хоризонта, и след това се връщам и продължавам пак да работя на компютъра. Ами това е .....

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Теста с големината състоянието на буквите е горе долу верен. Минималното фокусно разстояние е това ,което се променя с годините. При бебетата по спомен е около 7 - 8 см. При липса на болестно състояние, то се увеличава с годините. Просто казано, лещата и влакънцата, които я управляват губят гъвкавост. Стареене мамка му....

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Теста с големината състоянието на буквите е горе долу верен. Минималното фокусно разстояние е това ,което се променя с годините. При бебетата по спомен е около 7 - 8 см. При липса на болестно състояние, то се увеличава с годините. Просто казано, лещата и влакънцата, които я управляват губят гъвкавост. Стареене мамка му....
    Не е само от стареенето,а и от начина на живот.
    Ето едина статия за племето Хунза за,което живота над 100 години е нещо нормално,а и едва ли са виждали очила.

    http://www.viewsofia.com/article/215...-plemeto-Hunza
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    За който му е интересно, още веднъж давам линк към тази книга: Прикачен файл 5280
    .
    Ако ти е интересен жанра можеда прочетеш Българския автор-Милан Миланов http://www.darslovo.com/elektronni-k...миланов

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    По-добро няма как да се постигне. [ATTACH]5302[/ATTACH.

    Взимаш празна пушка и хващаш на "равна мушка"предмети на далечни разстояния.Тренрай упорито една седмица...и след това да видим дали "няма как да се постигне".....

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от IVO_3 Виж публикацията
    Не е само от стареенето,а и от начина на живот.
    Ето едина статия за племето Хунза за,което живота над 100 години е нещо нормално,а и едва ли са виждали очила.

    http://www.viewsofia.com/article/215...-plemeto-Hunza
    Малко ми се иска да поспорим по въпроса, но хайде друг път. Само ще попитам от къде ли ги вземат тия кайсии?

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Ето и моята история с баячки.
    През 2006 година започнах да вдигам кръвно 140/90.На мен тези стойности ми се отразяват зле.В началото се нормализираше,но постепенно започнах да го поддържам постоянно.Ходих на лекари-изследвания,хапчета нищо не помага и така цял месец докато не срещнах една позната.След като и се оплаках,тя ме насочи към една баячка.Аз в началото бях скептичен,но си казах,че ще опитам и това.Отидох и жената ми каза да седна.Започна да ми "лее куршум" и докато правеше магиите започна да ме унася.Жената ме погледна и ме попита:"Олекна ли ти".Казах,да.До този момент имах чувството ,че някой ми е стиснал гръдния кош.Оказа се,че съм се уплашил от легнал човек,който е болен.Моят баща го бяха оперирали и при свиждане в болницата гледката не беше приятна. Прибрах се и си премерих кръвното,което беше 125/85.До вечерта вече беше 120/80.Та не вярвах в тези неща, но.....факт.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Малко ми се иска да поспорим по въпроса, но хайде друг път. Само ще попитам от къде ли ги вземат тия кайсии?
    В книгата на Сергей Филонов-Лечение на организма със собствени сили,описва същия народ и дълголетието,като прилага логичен отговор.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Ето тука пише,че те си ги гледат кайсиите.


    http://www.kak-da.com/%D0%BD%
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

 

 
Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •