Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 174
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от asusat Виж публикацията
    Материал от бъзилийкс?

    Само това изречение по-долу поне за мен има някаква стойност.

    В своята книга "Нова наука за живота" той отхвърля идеята, че мозъкът е склад за спомени и изразява мнение, че той действа по-скоро като радиоприемник.


    Ако се замислите в официалната наука какви неща има... свръхестественото можем да го приемем за напълно обичайно

    Корпускулярно вълнов дуализъм???!
    Какво е електрически заряд?
    Структура на атома. Имало над 200 модела на атома.
    PN преход...
    Има или няма елементарни субатомни частици? Вярвате ли в проведените опити, и в тяхното тълкувание?
    Има неща които ползваме всеки ден, и никой си няма, и представа как и защо работят.

    Най-големия майтап, 200 г. науката ползваше теорията за теплород/флогистон, парните машини работеха, както се оказа флогистон няма

    Нищо чудно тези паранормални измислици да се окажат и малко верни в някои неща.
    Този пост е редактиран от zis; 07.12.2017 в 00:17.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    .....
    Ако се замислите в официалната наука какви неща има... свръхестественото можем да го приемем за напълно обичайно

    Корпускулярно вълнов дуализъм???!
    Какво е електрически заряд?
    Структура на атома. Имало над 200 модела на атома.
    PN преход...
    Има или няма елементарни субатомни частици? Вярвате ли в проведените опити, и в тяхното тълкувание?
    Има неща които ползваме всеки ден, и никой си няма, и представа как и защо работят.
    Остава сега да кажеш, че цялата официална наука е проява на Божията промисъл и съвсем ще я втасаме!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #103
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Колега наистина ли смятате, че "демото" е истинско?

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    Колега наистина ли смятате, че "демото" е истинско?
    Ако въпроса е към мен, за кое демо става дума?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Аз не виждам в това нищо повече от една демонстрация на ирония към водещия и публиката на шоуто.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    Материал от бъзилийкс?
    Най- честото положение - понеже "никой не може да обясни", значи .... божия намеса или нещо такова. Едно на страна, че текста е написан тенденциознно - да речем, че неточностите в него са допуснати неволно, все пак обсъжданата материя е достатъчно специфична, за да е нужно да се изучат две- три висши - ала на паранои ... т.е. на феновете на паранормалното, все им убягва очевадния момент, че НЕ ВСИЧКО Е ОБЯСНЕНО ДНЕС и ,че като не е обяснено, това не означава, че е паранормално, а че просто не се знае. Просто е наистина - за това философът е казал: "аз знам, че не знам", а не "аз знам, че е дело на духовете".
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Най- честото положение - понеже "никой не може да обясни", значи .... божия намеса или нещо такова. Едно на страна, че текста е написан тенденциознно - да речем, че неточностите в него са допуснати неволно, все пак обсъжданата материя е достатъчно специфична, за да е нужно да се изучат две- три висши - ала на паранои ... т.е. на феновете на паранормалното, все им убягва очевадния момент, че НЕ ВСИЧКО Е ОБЯСНЕНО ДНЕС и ,че като не е обяснено, това не означава, че е паранормално, а че просто не се знае. Просто е наистина - за това философът е казал: "аз знам, че не знам", а не "аз знам, че е дело на духовете".
    Както и написах, статията все едно е от сайта бъзилийкс.

    Това което е обяснено днес ни носи към друга крайност. Колкото по образован/начетен е човек, толкова повече се усеща, как нещата са така подредени щото не е възможно, всичко да е дело на сляпата случайност.

    Дори теорията за еволюцията издиша.

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Много са пътищата, по които човешкия ум може да стигне до идеята за бог - науката също е един от тях. Но поради някаква причина съзнанието ни не рядко лесно бива обсебено от тази идея и повечето хора трудно запазват трезвото внимание, което е нужно, за да не се залутат във въображението си и да започнат да спекулират по начин, по който сами да си повярват на заблудите. Не случайно във всички религии се акцентира в/у невежеството - в духовен план, невежеството означава невежество относно собственото ни невежество. Връщайки се обратно на предходния ми коментар - ние не знаем, че не знаем: това невежество се има предвид и именно заради същото прозрение, оракулът на Делхи е казал, че Сократ е най- мъдър сред мъжете. Добре е човек да стигне до идеята за бог, но още по- добре е, когато осъзнава, ако с тази идея запълва пространството на незнанието, защото така застава в позиция различна от обичайното състояние на съзнанието. Може би бог съществува, а може би не, но проблемите се пораждат, когато човек се задоволи с по- малко от бог - тогава прекратява търсенето и обикновено започва настояването, че има бог, защото подредбата, защото вселената, защото нашата планета, защото законите, защото имало хора без мозък, защото, защо, защита, умът се опитва да защити представите си от действителността и така се стига до такива неуместни, смехотворни положения, като да си мисли някой, че е по- буда и от Буда: пича не е просто буда, а бигбуда.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    ...Това което е обяснено днес ни носи към друга крайност. Колкото по образован/начетен е човек, толкова повече се усеща, как нещата са така подредени щото не е възможно, всичко да е дело на сляпата случайност...
    Има книги за вероятности и статистика, написани за неспециалисти. Такава например е "Походката на пияницата" от Млодинов. Аз, като попрочетох няколко такива, сега не мисля като тебе.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •