Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 152

Тема: АКАЦИЯ

  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47
    при мене от 10 магазина нищо,когато цъфтя акацията всеки ден валеше и беше много студено такава година не съм имал зимата беше тежка подмор много пролетта не можаха да се развият добре тази година ще наблягам на отводките дано поне те да тръгнат

  2. #62
    моят добив е 150 кг акациев мед от 52 кошера...без да съм пипал в плодниците....само от магазините...катастрофа....

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    От магазините 7 тенекии акация и още 5 от плодниците от 40 магазина. При положение че съм вадил през дъждовете. Абе отврат време. Прецака акацията. Ама има за ядене и за приятели.

  4. #64
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    моят добив е 150 кг акациев мед от 52 кошера...без да съм пипал в плодниците....само от магазините...катастрофа....
    Даниеле, това също е твое мнение, но от друга тема. На кое да вярваме? То излиза, че с моите "калпави" свищеви майки съм изкарал повече. Ако бях успял да развия семействата максимално, колко ли да съм получил !!!
    при мен тази година ДБ 12 с два магазина дадоха по магазин и половина акация,ДБ 10 с два магазина дадоха по 2 магазина акация ,но до един изпаднаха в роево....при ДБ не ползвах решетки....ЛР макар и с решетки ,почти нищо не дадоха и сериозно се замислям къде съм сбъркал и дали да не им направя по една 7 см подставка, за да ги превърна в ДБ.....впечатлението ми от последните 2 години е твърдо в полза на ДБ за моя район....като се добави и големия интерес към ДБ отводките и нулевия към ЛР,май отговора е ясен....

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2012
    Мнения
    33
    При мен ситуацията е следната,акацията е много малко и никога до сега не съм развивал кошерите за нея но тази година 6 семейства бяха доста силни и им сложих магазините в началото на цъфтежа и от тях извадих 3 тенекии което си е постижение за мен .При мен акацията е като стимул за развитие а не основна паша, останалите семейства на които сложих магазини само след 5-6 дни ги бяха напълнили на 70-80% но времето се развали и изядоха всичко.Сега играта започва от начало и чакам липата дано мангалите да не я оберат още на зелено.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Смятам тази година да местя на акция. Имам ярки спомени, че в района който съм избрал миналата година цъфтежа започна на 06.05. Вчера ходих да видя как е положението и с огромна изненада установих, че дърветата едва са започнали да се разлистват. Можете ли да ми кажете някакви признаци по които да позная че до цъфтежа остават няколко дни?

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ресите започват да побеляват. Тази пролет нещата тръгнаха малко по-трудно, но ако се запази това време ще навакса. Миналата година и при нас акацията цъфна по гергьовден, но таи година вероятно ще е около 12-15 май.

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    При мен също започна да пуска ресите, което малко ми обърква плановете. 2011 цъфна около 20-ти май, миналата в началото на май, а сега както върви може би към 6-7-ми. Да видим какво ще излезе.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много бързо се развиват нещата в тая жега. Вчера гледах внимателно и ми се стори, че още поне седмица ще трябва, а ето какво заснех днес на същите дървета към 18.00 часа

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    rosty_sz, 2011 правих точно такива снимки и после като отидох на пчелина след 5 дена акацията беше масово нацъфтяла.

 

 
Страница 7 от 16 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •