Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 152

Тема: АКАЦИЯ

  1. #31
    за мен зрял мед е запечатания с восъчни капачета мед....при акацията специално би могло да се вади и ако питите са половин запечатани....

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    за мен зрял мед е запечатания с восъчни капачета мед....при акацията специално би могло да се вади и ако питите са половин запечатани....
    Напълно подкрепям колегата.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Колеги, ако забелязвате темата е добиви от акация, не за зрял мед!!!

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Това е пост от сръбския форум: Jarmenovci, ponedeljak i utorak, jedva 3kg. Iskreno posle obilaska u nedelju ocekivao sam vise, ali ne treba biti neskroman 18kg drugi bagrem, + 45 kg prvi...dobro je. Jarmenovci, понеделник и вторник, едва 3 кг. Честно казано след турнето в неделя, аз очаквах повече, но не трябва да бъде нескромно осемнадесеткилограма друга акация, + 45 килограма за първите ... добре. Невярващите могат само да завиждат!

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    ъъъ аз не разбрах - 18кг. + 45кг. ма какво ще рече "за първите" и какво "друга акация",ако ще превеждаш преведи като хората,а не чрез гуглето.

    И за кое да не вярваме - в Румъния вадят по 50-60кг. само от акация,дори в добри години надскачат и тези цифри,е и ....?

    За завиждането,завиждам чисто професионално - 4 магазина са както и да ги погледнеш 50кг. и това са само от акация,а аз се чудя тази година дали ще стигна общо 30кг. от всички паши заедно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    ъъъ аз не разбрах - 18кг. + 45кг. ма какво ще рече "за първите" и какво "друга акация",ако ще превеждаш преведи като хората,а не чрез гуглето.

    И за кое да не вярваме - в Румъния вадят по 50-60кг. само от акация,дори в добри години надскачат и тези цифри,е и ....?

    За завиждането,завиждам чисто професионално - 4 магазина са както и да ги погледнеш 50кг. и това са само от акация,а аз се чудя тази година дали ще стигна общо 30кг. от всички паши заедно.
    Ако си чел цялата тема ще разбереш за невярващите.А относно превода сърбите карат на две ,че и три акациеви паши, зависи от надморската височина. В случая 45кг. от първата паша и 18кг от втората, това е.

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Е , аз и на един магазин съм доволен.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  8. #38
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Колеги, ако забелязвате темата е добиви от акация, не за зрял мед!!!
    Деспотов,пак се пенявиш!!! Какво като се коментира и качеството на меда?! Да не искаш да вадим нектар вместо мед....?!

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Вчера вадих акацията.Вече мога да обявя резултатите :D.280 кг. от 12 семейства.Не съм имал такава реколта от акация.Хубавото е, че тази година нямах рапица и не се омеси.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2010
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    сандански
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    ъъъ аз не разбрах - 18кг. + 45кг. ма какво ще рече "за първите" и какво "друга акация",ако ще превеждаш преведи като хората,а не чрез гуглето.

    И за кое да не вярваме - в Румъния вадят по 50-60кг. само от акация,дори в добри години надскачат и тези цифри,е и ....?

    За завиждането,завиждам чисто професионално - 4 магазина са както и да ги погледнеш 50кг. и това са само от акация,а аз се чудя тази година дали ще стигна общо 30кг. от всички паши заедно.
    Ако си чел цялата тема ще разбереш за невярващите.А относно превода сърбите карат на две ,че и три акациеви паши, зависи от надморската височина. В случая 45кг. от първата паша и 18кг от втората, това е.
    Аз практикувам такова преместване и когато всичко е нормалноо вадя по 40кг акация от силно семейство. За съжаление акацията е много несигурна паша, тази година при цъфтежа на първата валя много дъжд и нямаше нищо в магазините. Вчера проверих как са магазините от втората, резултата е по един ЛР корпус с мед на кошер.

 

 
Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •