Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 67
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

    Шнекова преса за восък

    Колеги от известно време разглеждам шнековите преси за восък. Ето примерен линк за тези които не знаят за какво иде реч;
    http://www.ebay.co.uk/itm/Cappings-S...-/271919179538
    Моля ви за всякаква информация с която разполагате.

    Прави впечатление много високата цена на всички производители на подобни преси. Всъщност не е никакъв космически кораб. Асинхронен двигател от 0,5 kw до 2.0 kw. Редуктор който сваля оборотите до 5-10 в минута. Бункер, корпус и най трудния детайл който прави магията е шнек с намаляваща стъпка. Цените които срещам за най малкия модел ( 50кг. на час) са около 5000-6000 лв. За мен това е безумно висока цена за толкова просто изделие.
    Все ми се струва че някъде (предполагам в Плевен ) съм срещал такава преса за малко на 3000лв. но тога не ми беше интересна и сега не откривам никъде подобна цена. Ще съм благодарен ако някой подскаже.
    Няма да е зле ако се окаже, че с общи усилия успеем да достигнем до някаква истина как можем да си изработим "сами" подобна машина. Открих две фирми за производство на шнекове и утре ще се свържа за да попитам дали могат да изработят необходимия шнек и ако могат да дадат някаква приблизителна цена.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Виж тук,няма цена но звънни и питай, http://kosheri-bg.com/produkti-mashini/attachment/7

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Виж тук,няма цена но звънни и питай, http://kosheri-bg.com/produkti-mashini/attachment/7
    Цените са тук: http://kosheri-bg.com/ceni-mashini
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Цените са тук: http://kosheri-bg.com/ceni-mashini
    Цените са два пъти по - ниски в сравнение с другите, но тук няма снимка и от какъв материал са. Дано да са неръждаеми. Ако е така - бива.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Цените са два пъти по - ниски в сравнение с другите, но тук няма снимка и от какъв материал са. Дано да са неръждаеми. Ако е така - бива.
    Снимката и текста за материала са тук: ЦЪК
    А цената е тук: ЦЪК
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #7
    Колега има разпечатващата и шнека на същата фирма и е много доволен
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Някой ако има от полските шнекове,да сподели впечатления.Поляците имат малък шнек(50)кг и цената му е около 3600-700.

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не знам дали знаете, но при производствените машини ситуацията е същата както при леките коли. Има Мерцедеси, има и Трабанти. Машините клас "Трабант" наистина са по-евтини, но в процеса на експлоатация ВИНАГИ излизат по-скъпо + допълнителната екстра "побелели от нерви коси на собственика".

    Конкретно за шнековете - некадърното изпълнение ще доведе до много по-ниска производителност и до лошо разделяне на меда от восъка. На изхода ще получавате неизползваема каша от мед и смлян восък, която ще се чудите какво да я правите и как да я обработвате по-нататък. Некадърното изпълнение води и до това, че около шнека непрекъснато трябва да се върти накой човек и само за 2-3 месеца заплатата на този човек надхвърля цената на самата машина.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Нали за това събираме инфо
    Има истиа в това което казва Матеев, НО има и две други истини
    1. Цената на някои машини "трабант" се изравнява с цената на "мерцедес " защото много хора споделят горесподелената теория и трябва да бъдат заблудени от "трабантаджиите"
    2. Производителите на " мерцедес" машините жестоко вдигат цените и се получават безумни разлики. Пример разпечатваща машина на Парадайс хъни за около 25 000 лв. и същия клас полска около 3500 лв.
    Да не се отнасяме в тази тема че ще стане мнооооого спам.
    Много ми е интересно човек който има такава машина да сподели малко инфо.

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •