Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 67
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Щом при инж. Матеев се получава разделяне при престояване в съда, играе гравитацията. В центрофугата се усилва именно гравитацията и процеса теоретично се ускорява правопропорционално на оборотите /центробежната сила, заместваща гравитацията/. Така че по-вероятно е да стане, отколкото да не стане. И доказателството е в цитираните по-горе клипове.

    Мисля, че тук става дума за законът на Архимед - плаваемост на телата. Восъкът изплува на повърхността!
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Колеги от известно време разглеждам шнековите преси за восък. Ето примерен линк за тези които не знаят за какво иде реч;
    http://www.ebay.co.uk/itm/Cappings-S...-/271919179538
    Моля ви за всякаква информация с която разполагате.

    Прави впечатление много високата цена на всички производители на подобни преси. Всъщност не е никакъв космически кораб. Асинхронен двигател от 0,5 kw до 2.0 kw. Редуктор който сваля оборотите до 5-10 в минута. Бункер, корпус и най трудния детайл който прави магията е шнек с намаляваща стъпка. Цените които срещам за най малкия модел ( 50кг. на час) са около 5000-6000 лв. За мен това е безумно висока цена за толкова просто изделие.
    Все ми се струва че някъде (предполагам в Плевен ) съм срещал такава преса за малко на 3000лв. но тога не ми беше интересна и сега не откривам никъде подобна цена. Ще съм благодарен ако някой подскаже.
    Няма да е зле ако се окаже, че с общи усилия успеем да достигнем до някаква истина как можем да си изработим "сами" подобна машина. Открих две фирми за производство на шнекове и утре ще се свържа за да попитам дали могат да изработят необходимия шнек и ако могат да дадат някаква приблизителна цена.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Виж тук,няма цена но звънни и питай, http://kosheri-bg.com/produkti-mashini/attachment/7
    Аз имам шнека на Корект-Николов, в комплект с разпечатващата им машина(с удължена 2000мм стойка).
    Сравнително доволен съм от шнека, той си седи под разпечатващата машина и добре се справя с количеството разпечатки които "падат" от машината. Рядко се налага да му помагам, натискайки разпечатките с едно дървенце. Има си предна и задна скорост, както и регулиране на оборотите.
    След няколко седмична експлоатация "му се случи случка", поради което се наложи да го разглобя, и да изпратя мотора(заедно с редуктора) и електронното управление на производителя. Оказа се, че мотора е изгорял, "кълнеше се", че до сега(тогаво) такова нещо не му се е случвало, не е имал изгорял мотор, и че управлението би трябвало да го защити(незнат точно колки подобни машини е произвел от както произвежда, че да няма друг такъв случей), но в крайна сметка ми го подмени мотора с нов(като за моя сметка бяха само куриерските разходи до Добрич и обратно - 2х17лв.).
    И, така за да извадя мотора и редуктора, ми се наложи да го разглобя целият шнек, почти на съставни части, и съм снимал почти всичко, с изключение на най-долната тавичка, на електронното управление и на самото шнеково устройстов, което мачка восъка(то, цялата машина си е една голяма "румънска машинка", така при нас наричаме машинката за мелене на домати за лютеница и сокове). По-следващите постинги ще побликувам снимките които съм направил, ако има някой ентосиаст който ще се запали да си прави "самоделка", надявам се да са му полезни.

    IMG_6984.JPG

    IMG_6985.JPG

    IMG_6986.JPG

  3. #53
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Това е рамата:
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_6973.JPG‎   IMG_6974.JPG‎  

  4. #54
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    И още снимки на рамата:

    IMG_6981.JPG

    IMG_6982.JPG

    IMG_6983.JPG

  5. #55
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето го и мотора с редуктора:

    IMG_6978.JPG

    IMG_6979.JPG

    IMG_6980.JPG

  6. #56
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Това е фунията кадето падат разпечатките и самото "мачкащо" устройство:
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_6975.JPG‎   IMG_6972.JPG‎  

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето го ситото и тавичката(всъщност съм й имал снимка) където се отича меда:
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_6969.JPG‎   IMG_6968.JPG‎  

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Това е преградата между мотоа, редуктора, управлението и самото мачкащо устройство. Има и още няколко ламарини които затварят корпуса около мотора, но тях не съм ги снимал:IMG_6966.JPGIMG_6967.JPG

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Управлението нашенска изработка ли е или е внос? Можеш ли да снимаш пак табелката му, така че да се четат надписите?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #60
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Колега,Искрен при вашия шнек има ли ги недостатъците описани от г-н Матеев?

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •