Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 67
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Днес ми отговориха от ДФЗ, че мога да кандидатствам и за по-малко от регистрираните кошери и че мода да запиша цени за ФХА по малки от лимитните. Значи за това съм бил прав и с никого не съм искал да се карам просто като се опиташ да им обясниш на някои хора от РА, че нещо не е както те си мислят и те веднага се опитват да те изкарат, че си прост и неразбираш, без въобще да се замислят в това което се опитваш да им обясниш. Следващият път ако имам съмнения по някои въпроси ще пиша първо на ДФЗ и ще си разпечатам отговора и тогава ще ходя в РА.
    Остава само да предложа за следващия програмен период да може да се избират различни лекарства за всички кошери, но всеки кошер да се третира само с едно лекарство. Примерно иамш 100 кошера и от тях третираш 60 кошера с едно лекарство и 40 кошера с друго лекарство и така всичките са третирани само по 1 път. Знам, че е дреболия, по тозин начин могат да се пробват повече лекарства.

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от volen777 Виж публикацията
    ...Остава само да предложа за следващия програмен период да може да се избират различни лекарства за всички кошери, но всеки кошер да се третира само с едно лекарство. Примерно иамш 100 кошера и от тях третираш 60 кошера с едно лекарство и 40 кошера с друго лекарство и така всичките са третирани само по 1 път. Знам, че е дреболия, по тозин начин могат да се пробват повече лекарства.
    Това вече е предложено от КБП и БПРА. Също така е предложено да отпадне изискването пролетното и есенното третиране да се извършва с различни препарати. Нека пчеларя сам да си преценява кога с какво ще третира, и колко кошери с какъв препарат ще ги третира.

    И тъй като другите пчеларски организации проявяват ПАСИВНОСТ, най-вероятно това наше предложение ще бъде прието.

    На първата работна среща по НПП 2017-2019 осъзнах, че освен личните си интереси при разпределението на парите, повечето пчеларски лидери проявяват АБСОЛЮТНА ПАСИВНОСТ във всичко останало. В същото време МЗХ и ДФЗ са склонни да се съобразят с пчеларските искания, стига те да не противоречат на Евродирективите. И ако в момента има някакви недомислици в подробностите по една или друга мярка, те са не защото МЗХ иска това да е така, а защото не е имало някой пчеларски лидер, който да ги ориентира какво иска сектора и какво - не.

    Всичко това може да се промени - сега е момента. Не бъдете пасивни - казвайте какво искате. Може да ви звучи невероятно, но МЗХ наистина иска да се съобрази с нашите искания (поне където не се засягат техните интереси). При направата на първите предложения на КБП и БПРА аз просто взех и си разпечатах всички искания на пчеларите от форума и от Facebook и след това ги преработих във вид, удобен за асимилиране от страна на МЗХ. Не съм се съобразявал с моето мнение, а с това на пчеларите. Ако искате да предложите и нещо друго - сега е момента. До неделя вечерта аз трябва да подготвя ПОДРОБНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ и предвид пасивноста на останалите пчеларски организации има голяма вероятност те да бъдат приети.

    Така че не се помайвайте - давайте предложения. Имате още 24 часа до срещата в Габрово, която ще се проведе в събота от 13 часа с всички национални пчеларски организации в страната. На тази среща ще се обсъждат именно исканията на пчеларите и естествено ще се прави гласуване. И е 99% сигурно, че каквото и да приемем на тази среща, МЗХ и ДФЗ ще се съобрази с него. Към момента аз съм проводник на вашите интереси, и съм готов да се съобразя с вашето мнение, така че не го пропускайте този шанс. И предвид хроничната пасивност на повечето от останалите пчеларски лидери, имаме реален шанс да постигнем това, което го искаме.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от volen777 Виж публикацията
    Днес ми отговориха от ДФЗ, че мога да кандидатствам и за по-малко от регистрираните кошери и че мода да запиша цени за ФХА по малки от лимитните. Значи за това съм бил прав и с никого не съм искал да се карам просто като се опиташ да им обясниш на някои хора от РА, че нещо не е както те си мислят и те веднага се опитват да те изкарат, че си прост и неразбираш, без въобще да се замислят в това което се опитваш да им обясниш. Следващият път ако имам съмнения по някои въпроси ще пиша първо на ДФЗ и ще си разпечатам отговора и тогава ще ходя в РА.
    Остава само да предложа за следващия програмен период да може да се избират различни лекарства за всички кошери, но всеки кошер да се третира само с едно лекарство. Примерно иамш 100 кошера и от тях третираш 60 кошера с едно лекарство и 40 кошера с друго лекарство и така всичките са третирани само по 1 път. Знам, че е дреболия, по тозин начин могат да се пробват повече лекарства.
    колега няма да се плашеш като ходиш в РА като ти намерят някоя грешка само кажи ,,Утре пак ша дойда,,и аз съм като теб и не се карам но има един момент когато требва да извикаш шефа на РА тогава работите ша ти се наредат слушай патило не старило и благодаря че ми напомни за пчеларската програма

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    не знам да ли си кандидатствал за всичко но пиши всичко че с тая точкова система не знам кой я е измислил ама и връзки вече е помагат

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    не знам да ли си кандидатствал за всичко но пиши всичко че с тая точкова система не знам кой я е измислил ама и връзки вече е помагат
    Нали вече ви казах. Цялата пчеларска програма се състои от 2 части:
    1. Договорка между вождовете кой какви пари ще получи
    2. Заебаване на всичко останало така, както го е измислил неговия автор, който е служител в министерството и в общия случай си няма хал-хабер какво искат пчеларите и какво - не. Ако някой го беше светнал за подробностите, щеше да ги промени, ама няма кой ........

    По новата пчеларска програма аз ще се намеся и по 2-те точки. По точка 1 ще се боря да не се отклоняват пчеларски пари за безсмислени "научни изследвания" с нулева полза за пчеларския сектор. По точка 2 ще прокарам вашите искания, но преди това трябва да ги науча какви са те. Има реален шанс, защото тука в общия случай има тотална незаинтересованост. Моята молба обаче е да ми помагате в тази задача. Не ме оставяйте сам - давайте идеи и разумни предложения.

    В момента имате златен шанс - аз съм единствения човек, който не се интересува от разпределението на пчеларските пари. Моите приходи от други бизнеси многократно надхвърлят целия пчеларски бюджет. Все ми е тая дали някаква сума ще "отклоня" към мене или не. Наистина искам нещата да бъдат направени в полза на пчеларите, и парите да бъдат справедливо разпределени, но кажете ми как. Моето мислене е различно от вашето и моите критерии за справедливост могат да се различават от вашите. При това положение и при желание наистина да направя нещо за пчеларите, наистина се нуждая от поне малко помощ. Наистина искам нещата да се случват по правилния начин, но как да разбера кой е той, ако вие стоите пасивни?

    Към момента моите предложения към МЗХ се базират на постингите на не-повече от 10-20 човека. Това ли е мнението на целия пчеларски сектор? Ако сега останете пасивни, до 2020 г. ще берете плодовете от тази пасивност. Осъзнавате ли го това?

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Предложения:
    1. Да се определи точен и ясен срок до който може кандидатите да се отказват от договорените инвестиционни планове.
    Давам това предложение, защото в момента в документите се казва "да уведоми своевременно" ако няма да изпълни плануваните инвестиции. Това е абсолютна глупост. Става така, че август месец хора се отказват от отводки и се предлага на някои от резервите да направи инвестиция вместо отказалия се. Резервата естествено не е ненормален да се съгласи август да тръгва да търси отводки че и да ги плаща на някви луди цени. В случая резервата изгаря защото бил отказал инвестиция и следващата година няма право да кандидатства за за същата инвестиция. Примера е истински. Още един пример: исках да се откажа от изследвания тази година защото масово на лабораториите им бяха изтекли акредитациите за едно или друго изследване. Писна ми да звъня и да "удрям греди" и исках да се откажа и ми казаха че няма начин. Вдигнах луд скандал и им заявих ясно, че след като искат изследване от акредитирани лаборатории и аз нямам права да проверявам акредитации то те са хората които трябва да предложат списък с възможните места с които да свършим работа. Така и стана публикуваха списък и т.н. но да се върнем на темата. ОТКАЗАХА МИ ДА СЕ ОТКАЖА, а аз исках своевременно да го направя. Пълна глупост, питам как така не мога какви ще са последствията, ще ме бесите ли, ще ме съдите ли - мълчат като риби.
    2. В наредба номер 9 от някакъв си ноември (мисля 2014) да се намаля допустимите размери на кошерите с 1-2 мм.
    Давам това предложение защото се стигна до парадокса в нашия район на две проверки да се спори с проверяващите защото детайли не отговарят на изисквания с по един милиметър. При раздухване на случая няколко човека мерихме и наистина се оказа, че детайлите се свиват когато не вали 60 дни примерно и е над 35 градуса а детайлите са на слънце. Е ДЪРВО СВИВА СЕ , то камъка се "пукаше" от жега и суша те един милиметър не им излизал.
    3. Да се позволи закупуването на полистиролни, пластмасови и т.н. кошери. За да се избегнат Бай Ганьовски врътки да се постави условие производителите да се регистрирани по ИСО. Тази регистрация е доста тежка и разни гаражни майстори няма как да я минат и други които са я минали пък няма да си позволят шменти капели за да не си загубят регистрацията.
    4. Да се спрат всякакви смотани мерки, които се пишат за точно определени хора за да се усвоят стотици хиляди левове. Всички мерки да са обърнати към обикновенния или профи пчеларя, а не към някакви организации със стопанска или нестопанска цел, научни екипи и т.н. Тези организации имат възможност в реална конкуренция да кандидатстват по други мерки пак за същите проекти, а не да КРАДЪТ от и без това малкото пари за БГ пчеларите.

  7. #47
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По точки 2, 3 и 4 вече имаме предложения - просто трябва да ги допрецизираме. По точка 1 нямаме, но ще го включим като предложение.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Предлагам всички максимални цени да се свалят до нивата на ПАЗАРНИТЕ (справки от всякакви видове "продавалници" и пчеларски обяви) и за сметка на това да се вдигне процента на финансиране от програмата. Отводки 100лв, кошери 80-90лв, майки 15-20лв и без монопол
    Предлагам да се "разчисти" списъка с медикаменти против Вароатоза. Да останат по един (най-масов или доказал се) от активно вещество.
    Предлагам всеки кандидат да развива кратък бизнес план (дори в свободен текст) за да покаже какво смята да прави с активите за които кандидатства.
    В тази връзка, не е лоша идеята, да има по един разход на кандидат в размер примерно 1000лв за оборудване, с 50% финансиране. Обяснявам. Имам 50 кошера, и до сега съм въртял ръчна центрофуга. Сега с новите ще станат 100 и ще ми трябва ел. радиална. Искам да си купя за 1000лв от които програмата да ми върне 500лв. Или фургон за пчелина, или ремарке, или инсталация за инверт, или...
    С риск да ме убият с камъни, предлагам да отпадне преференцията за регион!
    Предлагам от програмата да се извадят всички мерки тип "определени хора да приберат едни пари".


    Има и още ма за сега стига.
    Още няколко идеи.

    Приемът по програмата да е с конкретен период
    примерно от 01.11 до 15.11 всяка година, а не едната да е декември, другата октомври, третата януари. Така всеки ще си знае и ще може да си подготви документи, регистрации и т.н.
    Предлагам одобрените производители да са задължени да издават данъчни фактури. Така няма да се чудим ще намеря ли кой да ми продаде отводки, примерно, с данъчна фактура, защото така съм кандидатствал.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от volen777 Виж публикацията
    Днес ми отговориха от ДФЗ, че мога да кандидатствам и за по-малко от регистрираните кошери и че мода да запиша цени за ФХА по малки от лимитните. Значи за това съм бил прав и с никого не съм искал да се карам просто като се опиташ да им обясниш на някои хора от РА, че нещо не е както те си мислят и те веднага се опитват да те изкарат, че си прост и неразбираш, без въобще да се замислят в това което се опитваш да им обясниш. Следващият път ако имам съмнения по някои въпроси ще пиша първо на ДФЗ и ще си разпечатам отговора и тогава ще ходя в РА.
    Остава само да предложа за следващия програмен период да може да се избират различни лекарства за всички кошери, но всеки кошер да се третира само с едно лекарство. Примерно иамш 100 кошера и от тях третираш 60 кошера с едно лекарство и 40 кошера с друго лекарство и така всичките са третирани само по 1 път. Знам, че е дреболия, по тозин начин могат да се пробват повече лекарства.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    колега няма да се плашеш като ходиш в РА като ти намерят някоя грешка само кажи ,,Утре пак ша дойда,,и аз съм като теб и не се карам но има един момент когато требва да извикаш шефа на РА тогава работите ша ти се наредат слушай патило не старило и благодаря че ми напомни за пчеларската програма
    Не са виновни служителите - днес работят с пчелари, утре с кравари, вруги ден с козари, свинари, зърнари, овощари, зеленчукопроизводители и т.н.т. могат ли всички програми да ги знаят до най-малките детайли, че и врътките, затова си имат юрист и ако нещо не е ясно то се тълкува или се звъни в София в ДФЗ, на експертите отговарящи за конкретната мярка. Това да се тръгва с рогата напред не е добра тактика при подобни институции, щото в дългосрочен план се получава - "КОЙ, КАКТО СИ Е ПОСЛАЛ..."!!!

  10. #50
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    не знам да ли си кандидатствал за всичко но пиши всичко че с тая точкова система не знам кой я е измислил ама и връзки вече е помагат
    Точковата система, може да не е най-прецизното нещо, но е много по-добре отколкото беше преди, 72часови(а, дори може би и повече) дежурства и списъци пред вратите на Разплащана Агенция по места, с цел пазене на ред, понеже такива бяха правилата - първият по време, е пръв по право. Сега си има две седмици, кеф ти днеска, кеф ти утре - няма я тая блъсканица която беше преди(дори в някой градове - Ямбол(по памет) до физическа саморазправа се беше стигнало през 2012г.).

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •