Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 67
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Може би трябва да се отвори една анкета по въпроса.
    Е, хайде де! Кой да я организира тази анкета? Аз дето съм с 20 кошера или ти, който си с 3000 кошера и пчеларска организация с 500 членуващи?

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Все пак благодаря на няколкото човека, които все пак си направиха труда да дадат предложения. Тяхното мнение ще бъде взето при формиране на становището на КБП. Колкото до всички останали пчелари - ами могат да се сърдят само на себе си, че за пореден път СА ОСТАНАЛИ ПАСИВНИ, в резултат на което нещата в пчеларския сектор се развиват в посока, която не им харесва.
    Не знам до колко си прав да съдиш колегите за пасивността. Аз бях решил да давам предложения, даже май натиснах бутона за ново мнение, но като се замислих пчеларството в България няма много проблеми. Има едва няколко СЕРИОЗНИ проблема и относно тях напълно подкрепям позицията Ви. Затова не писах, защото това което имах като идеи да предложа бледнее в сравнение с тези няколко проблема. Може би и други колеги са на това мнение и затова не са предложили. Затова не е ли по-добре да се концентрира вниманието на МЗХ върху тези ключови проблеми и като се решат те тогава да мислим за по-дребни детайли.

  3. #23
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Прекалено авангардно е, за да си позволя да го включа в списъка с предложения от КБП. Виж ако това наистина е желанието на над 50% от пчеларите, тогава пък защо не. Може би трябва да се отвори една анкета по въпроса. Със сигурност ще шашнем европейците, като им кажем "Не ви искаме парите, защото те само създават и поклаждат корупцията в сектора".
    Парите за НПП, доколкото знам са от републиканския бюджет, а не от Европа.
    Както казах това е моята лична позиция, няма как да претендирам, да я налагам на "сектора".

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Не знам до колко си прав да съдиш колегите за пасивността. Аз бях решил да давам предложения, даже май натиснах бутона за ново мнение, но като се замислих пчеларството в България няма много проблеми. Има едва няколко СЕРИОЗНИ проблема и относно тях напълно подкрепям позицията Ви. Затова не писах, защото това което имах като идеи да предложа бледнее в сравнение с тези няколко проблема. Може би и други колеги са на това мнение и затова не са предложили. Затова не е ли по-добре да се концентрира вниманието на МЗХ върху тези ключови проблеми и като се решат те тогава да мислим за по-дребни детайли.
    На 1000% споделям това мнение. И ако трябва да се формулират тези проблеми, то това са не добрия регламент за "пръскане" от страна на земеделците и неспазването му.Това е ссновен проблем и втория е законовия монопол в майко и отводко производството. Макар това да не е съществен проблем,защото всеки уважаващ себе си пчелар може да мине без "лицензираните" производители, защото на практика никой не следи дали закона се спазва. Но все пак не е редно и не трябва да е така. Закон трябва да има и да се спазва. Всичко друго (болести, смъртност, кражби и т.н.) са "бели кахъри" и зависят преди всичко от компетенцията на пчеларя. Който не може да се справи с тях, значи пчеларството не е за него.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Като сте се заговорили за пари, защо в програмата да не се предвидят и средства за развитие и модернизация на целия пчеларски сектор, а не само на отделните пчелари?
    Например за:
    - изграждане и поддръжка на автоматичната система за известяване при пръскания;
    - електронна система за идентификация на пчелините и кошерите с използване на GPS координати;
    - GIS система за местонахожденията на видовете медоносна растителност и тези на пчелините;
    - разработка на нови и усъвършенстване на съществуващите средства за отглеждане на пчелите и добиването и преработката на меда и други пчелни продукти;
    - дистанционно наблюдение и контрол на състоянието на кошерите.
    Или на кратко - за развитие на материалната база на сектора "Пчеларство".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Мисля че всичките горе изброени могат да се подпомагат по Програмата за Развитие на Селските Райони.
    Всъщност докато си чешем езиците тука, прочетох накъде че зърнопроизводителите толкова са харесали идеята за електронния регистър на пръсканията, че вече я представят за тяхна и работят за да я финансират по ПРСР и ще я въвеждат.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ..........
    Всъщност докато си чешем езиците тука, прочетох накъде че зърнопроизводителите толкова са харесали идеята за електронния регистър на пръсканията, че вече я представят за тяхна и работят за да я финансират по ПРСР и ще я въвеждат.
    Да, така е! Докато пчеларите се хвалят с нея пред журналисти и политици, зърнопроизводителите взеха нещата в свои ръце.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Парите за НПП, доколкото знам са от републиканския бюджет, а не от Европа.
    Както казах това е моята лична позиция, няма как да претендирам, да я налагам на "сектора".
    Половината от парите за НПП за от републиканския бюджет а другата половина са европейски.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    "Не ви искаме парите, защото те само създават и поклаждат корупцията в сектора".
    Може да се допълни „.... и не създават равен старт, при равни условия“, каквато и точкова система да се въведе щом няма пари за всички с равен брой точки, то не би трябвало да има за никой!

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    "Не ви искаме парите, защото те само създават и поклаждат корупцията в сектора".
    Преди време се състоя една кръгла маса организирана от евродепутатите по проблемите в пчеларството в Европа. За българските пчеларски лидери проблема беше само един и никакъв друг - НЕДОСТАТЪЧНО СУБСИДИИ. През цялото време един подир друг се надпреварваха да реват за по-големи субсидии, което най-вероятно остави лошо мнение у чуждестранните гости, които бяха доста по-наясно с проблемите на българския пчелар, отколкото собствените му пчеларски лидери.
    Когато философията на човек е "не ми давай акъл как да стана богат - пари ми дай, след това аз си знам!", значи на този човек И ТОВА КОЕТО ИМА МУ Е МНОГО.

    А мнението ми относно НПП .... е малко по-особенно. Единственото значимо нещо, с което допринася е да спомага за ниски средни доходи от семейство и ниска доходност на целия сектор по два начина: разпрострНЯВАНЕ на болести из страната и закон, осигуряващ монопол, който пък е нужен за да могат средствата по въпросната програма да отиват само в един и същ нечий джоб. Ето на това му се казва да запречиш извора, и макар самия ти да не го ползваш - да пречиш на всички останали да пият от него.

    Липсата на такава програма определено би имала по-благотворно влияние за пчеларския сектор в България, отколкото нейното съществуване. ( жокер: Господа властимащи, моля измислете начин да прибирате вашите си европейски пари, без в същото време да пречите на всички останали.)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •