Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 162
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма такова понятие като КЕШ RAM, .......
    Хайде погледни ми пак поста за да видиш, че НИКЪДЕ не съм казал КЕШ РАМ. Казах че КЕШ паметта в процесора е статична RAM. За по-кратко се нарича КЕШ памет. Ей ти цитат от сайта на Интел (CPU Cache is an area of fast memory located on the processor. Intel® Smart Cache refers to the architecture that allows all cores to dynamically share access to the last level cache).
    http://ark.intel.com/products/88972/...up-to-3_80-GHz

    А това което му викат за краткост РАМ памет е т. нар. оперативна памет, която като архитектура е динамична РАМ в която запомнящи елементи са кондензатори.



    п.п. Ако искаш ти да си отгоре хубаво, яз няма да ти опонирам повече, че оспамихме темата за конспирацията. От постовете ти съм разбрал че си по-скоро инжинер отколкото пчелар.
    Обаче ако почнеме сега за компютърни архитектури да си говориме май ще останеме само аз, ти tsc1. И дори само тримата ако се почнеме ще биеме по постове темата на самураите за японските пошери. Накрая ще стане като "цаца ама риба - риба ама цаца".

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Това за изкуствения интелект ми се струва просто един голям т.шак. Едно време като следвах имах за преподавател един тъпанар от БАН. Не помня каква му беше титлата ама тоя бях убеден че едно болтче не може да завие. Обаче главата му беше пълна със всевъзможни простотии, които нямат никакво реално приложение. Та при него учихме невронни мрежи (демек изкуствен интелект). Асистента му беше голяма терца та той ни разказа една история. В Русия правили някакви танкове с изкуствен интелект, които сами да разпознават целите и да започват да стрелят по тях. Когато всичко било направено изкарали танковете на полигона и като ги пуснали те започнали да стрелят безразборно къде каквото видят. Оказало се, че понеже танковете ги обучавали в някакво подземие, а там им осветявали мишените за да ги виждат, като ги изкарали на светло понеже всичко било светло танковете решили че всико е мишени.

    Не знам коклко е вярна тази история но съм убеден, че цялата работа за изкуствения интелект (невронните мрежи) и самообучаващите се компютри е една простотия, която няма да доведе до нищо освен до някоко сакатлъка и няколко стотин милиона изхарчени пари от разни тъпанари с много титли пред името след което ще и мине модата. Когато компютрите са били създадени те са били едни електронни сметачни машини. Сега са просто едни супер бързи сметачни машини които стават все по-бързи, но те не мислят. Следват зададен от хората алгоритъм и нищо повече.
    И ако алгоритъма не е ясно дефиниран в един момент машината се бъгва и почва да прави простотии и просто я спират и изтриват програмата.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    .....................един тъпанар от БАН. .........главата му беше пълна със всевъзможни простотии, които нямат никакво реално приложение.............. разни тъпанари с много титли пред името
    За съжаление, този наш манталитет, отгледан старателно в няколко поколения, да не уважаваме умния и образования човек доведе до няколко неща, заради които сме на последно място в Европа. Едно от тях - властта и парите попаднаха в неуки хора или в умни, но с престъпна нагласа . Като следствие - почтените умни хора набързо се изнесоха от страната, за втори път през 20-ти век, като разбраха, че тук отново прогресират само мускулести разбойници и умни престъпници. Така титлите и научните звания се обезцениха, тъй като и в научните среди започнаха да ги раздават неуки или непочтени хора. Дори и сега, при що годе развит частен бизнес, ако сте забелязали, почти никой не плаща на консултанти в работата си, за разлика от по-напредналите държави, където титлите пред името означават много. В съседна Румъния този манталитет го няма и започват да се отдалечават напред от нас.
    Аз не се считам за особено умен, нищо ново не съм измислил, затова внимателно чета какво са казали учените глави по един или друг въпрос. Все пак, от тях идва целия прогрес.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Гледайки филма "Пътят на Юпитер" ,през Arena Play ,много ми хареса фразата "Време е да ожъна планетата Земя,която е моя собственост!"
    Става въпрос ,че всички хора,ще бъдем ОЖЪНАТИ,някой ден !
    )))))))))
    Този пост е редактиран от asusat; 18.10.2015 в 19:15.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега,да нямаш предвид "Пътят на Юпитер"?
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Абе,път някакъв?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Прав си колега ,поправих ! Със синът ми си говорихме за Плутон,та както се казва ,лапсус при човешка реч.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Как няма да е прав!Павката има феноменална памет-да е жив и здрав!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Бъзикаш се ти,ама като опиташ от буретата ще видя твоята как ще се държи.Ще трябва да направим една среща да обсъдим плана ни за световно господство,пък и да си видим кой с какво разполага и с какво може да зомбира чужди умове.Утре ще варя тежката артилерия.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    няколко стотин милиона изхарчени пари
    Всъщност са много повече - има доста проекти работещи за създаването на ИИ, един от най- мащабните бе започнат някъде началото на века (вече не помня кога точно), като само в него до сега са налети милиарди. Обещанието бе, че до 2010г. ще могат да демонстрират публично - в TED - ИИ, с който ще можем да комуникираме, така както с човек. Още тогава на едни хора им казах, че е невъзможно и съм готов да се обзаложа на каквото кажат. Когато наближи 2010г. обявиха, че ще им трябват още 4-5 години, минаха две- три, зарекоха се за следващите десет - аз казвам, че още хиляда години да минат, пак няма да успеят. В известен смисъл изкуствен интелект вече има - но в смисъла, в който се визира същия т.е. по- широкообхватното разбиране на човешкия интелект, това е всячески невъзможно. Което е и залога на научна основа, че в религиите се говори за нещо, което е сурова действителност, така както физичните закони, но това нещо се разбира от наистина малко хора - ако може да се пресъздаде човешкия интелект, значи религиите са в грешка. Ако не може - което си напълно безспорен факт към момента - то следва хората (имам предвид най- вече и най- напред тъкмо учените) поне да се замислят, че може би има нещо вярно зад всички онези думи: душа, атман, дукха, буда природа и прочие.

    Има обаче и една особеност - ще се постигне такова усъвършенстване на ИИ, та напълно успешно ще може да заблуди съвсем не малка част от хората, че разговарят с реален човек. Тогава ще стане възможно да си проличат онези, които действително знаят, какво аджеба се визира примерно с тази дума душа, защото тези хора, винаги ще можем да разпознаем сто от сто опита, дали комуникираме с реален човек или с ИИ.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •