Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740

    Кошери на покрива на висок жилищен блок

    Здравейте, любопитно ми е ще оцелее ли пчелно семейство в кошер на покрива на 12 етажен софийски блок? Има вариант и в подпокривното пространство, високо около метър и нещо. Дали е правено нещо подобно? За пчели на балкон съм чувал, но там не е толкова ветровито. Бих пробвал, ако не ме разубедите категорично.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравейте, любопитно ми е ще оцелее ли пчелно семейство в кошер на покрива на 12 етажен софийски блок? Има вариант и в подпокривното пространство, високо около метър и нещо. Дали е правено нещо подобно? За пчели на балкон съм чувал, но там не е толкова ветровито. Бих пробвал, ако не ме разубедите категорично.
    http://bnr.bg/post/100604318/edna-ot...sheri-s-pcheli

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    Преди две, три години гледах предаване по Нова тв. за пчелар от Благоевград, който гледа 10/15 кошера на покрива на блок.
    Човекът има и пчелин в някое село наоколо. Та той твърдеше, че пчелите на покрива му дават повече мед от другите.
    Потърси в google или youtube, сигурен съм, че ще намериш нещо по темата.
    Успех

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Във Видин имам познат който гледа кошери на покрива на блока си,но блока е 4 етажен и ми е казвал че е мн.доволен.Но това е 4 етажен блок за 12 етажен незнам високо ми се вижда.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравейте, любопитно ми е ще оцелее ли пчелно семейство в кошер на покрива на 12 етажен софийски блок? Има вариант и в подпокривното пространство, високо около метър и нещо. Дали е правено нещо подобно? За пчели на балкон съм чувал, но там не е толкова ветровито. Бих пробвал, ако не ме разубедите категорично.
    Аз гледах една отводка на покрива на седем етажен блок за около два месеца.Работеха нормално и влизаха в кошера без видима умора.Е, само те си знаят дали е изморително.Но за 12 етажа нямам представа.Предполагам,че ще се справят,но разхода на гориво ще е по голям.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравейте, любопитно ми е ще оцелее ли пчелно семейство в кошер на покрива на 12 етажен софийски блок? Бих пробвал, ако не ме разубедите категорично.
    Давай смело!!! Аз лично през 1999г отглеждах шест семейства ДБ на осмия етаж на апартамента, в който живеех и то на терасата на стаята, в която спях. Проблемът е, че всяка вечер, при светната лампа и липса на мрежа на вратата на терасата, в стаята влизаха по няколко пчелички. Е, сутрин си ги пусках навън. Съседите ме надушиха чак в началото на септември в един ветровит ден. Горките пчелички се изморявали от вятъра и кацали по всички тераси, прозорци, пранета и т.н. Една от съседките ми "омърмори света", та се принудих да закарам кошерчетата отново на село. По-късно други съседи ми признаха, че през цялото лято, в осветените им стаи, вечер са влизали пчели. Един господ знае колко пчели съм загубил така. Съседите ми са ги трепали постоянно. Мед вадих, по спомени, три пъти. Най-вероятно добивите ми са били по-малки от нормалното, но не чак толкова осезаемо. Мога да ти пожелая успех в начинанието!

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    http://vbox7.com/play:f5c63331e2


    Това ще ти даде по-ясен отговор.Успех.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Да, ама това не ми хареса:
    http://vbox7.com/play:d65fd22e41

    И това също:" се изморявали от вятъра и кацали по всички тераси, прозорци, пранета и т.н" от предишното мнение. Май ще си имам проблеми.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Един господ знае колко пчели съм загубил така. Съседите ми са ги трепали постоянно.
    А колко ли страх са предизвикали у хората и най - вече у децата им? Сърдим се, че искат да ни изхвърлят извън населените места. Бях против, но в случая съм ЗА. Никой не е длъжен да ни търпи ексцентричните щуротии. Дано на Матеев не му хрумне да си ги качи на терасата на "блока".

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Аз лично не обичам диви животни в клетки и пчели в градската мръсотия.

    Чарът на пчеларството е във връзката с природата, а градската среда изключва това.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •