Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 50
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Благодаря за отговора.Кошерите ми са ДБ-12.Мисля да ги зазимя само с преградна дъска,без да използвам подгряващи материали.Семействата са запасени с достатъчно мед за презимуване.

  2. #32
    Цитат Първоначално публикувано от Жоро$73
    Благодаря за отговора.Кошерите ми са ДБ-12.Мисля да ги зазимя само с преградна дъска,без да използвам подгряващи материали.Семействата са запасени с достатъчно мед за презимуване.
    Здравейте!
    Правилно ви е мисленето , с подгряващи материали изобщо не се занимавайте.Ако семействата са силни и кошерите са здрави , и сте си свършили работата както трябва по това време няма да имате проблеми.За всеки случай обче мога да ви посъветвам ако кошерите не са нови , при зазимяването да ги огледате отдоло за цепнатини , раздалечаване на дъските , прогниване на дъските и други такива, за да не останете изненадани напролет.
    Поздрави!

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    А относно двата отвора? Да пробвам с долен и горен отворени,или само долен отворен на 2.5 см. .

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    По принцип прелката се оставя(отворена) на толкова сантиметра колкото междурамия с пчели има при зазимяването.Но трябва да се имат в предвид и източните ветрове които по принцип са студени.Мого важно е прелките да са заслонени така че вятърът да не нахлува директно.Аз бих препоръчал,ако е възможно,когато времето застудее,кошерите да се завъртят с прелките на юг.Горната прелка се затваря.

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Това със завъртането го мислих и аз ,имайки в предвид снегонавяванията по нашия край.Мисля,че в началото или в средата на ноември ще ги завъртя,ако не е късно де.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Ако имаш 2 кошера можеш и в избата да ги вкараш, там няма навявания!!!

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Ок!А утре,като станат 22?

  8. #38
    Цитат Първоначално публикувано от Жоро$73
    Ок!А утре,като станат 22?
    Здравейте аз съм от Добрич , кошерите си ДБ оставям със долен отвор стеснен , колко обаче хич не зная понеже мога ли сега на всички да седна да им меря летвички , ама рамки колко вътре ще оствя , тя дълга и широка сам се сещаш.Стеснявам всеки кошер долния вход с колкото летвички съм оставил за него , горните изобщо не ги пипам , стоят си отворени , до сега проблем не съм имал , а ако си мислите , че при нас не навява!
    След като зимата ги затрупа просто изчаквам снега да спре и само почиствам пред входовете да ги отворя и евентуално отгоре като започне да се топи снега да не налива в страниците на кошера, а отстрани ги оставям загънати.
    Поздрави!

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Прелките в каква посока са.

  10. #40

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •